Největší fanoušek (2009)

Podarená kamera a občasné kvalitné dialógy počas celého filmu mi pomohly dopozerať to. Nemôžem avšak povedať, že to bol film zlý.. Každopádne Kevina som mal radšej v King of Queens ako v tejto tragikomedií...

Fontána (2006)

Film na ktorý som ani nemal moc chuť, ale nakoniec som si ho s donútením pozrel (žiaden iný film som nemal nablízku)...:-) A dobre som spravil ! Audiovizuálny kúsok aký sa len tak nevidí. Po hereckej stránke na výbornej úrovni s miláčikom žien Jackmanom ktorému tieto romanticko/tragické postavy sedia okrem iných "akčnejších". Téma a príbeh aký tento film ponúka musí človeka dojať a získať si jeho pozornosť.

Hostel (2005) odpad!

Hotová katastrofa... Po filme som sa čudoval, že pre boha čo som to len za shit pozeral. Zo začiatku som mal pocit, že sa dívam na celkom slušný "B-éčkový" horor. No neskôr, ako časový ukazovateľ na prehrávači postupoval ku koncu som sa ho nevedel dočkať a stále som mal prst na "eject disc". Neviem čo si pán režisér myslel ked zjavne pod značným množstvom omamných látok tento film točil.

Avatar (2009)

Po zhliadnutí filmu som mal nutkanie sa postaviť predčasne zo sedadla a dať mu standing ovation. Od prvého okamihu čo film začal do poslednej sekundy som mal oči doslova "prilepené" na plátne a užíval som si vizuálne orgie naplno. Samozrejme ako inak v 3D. Bol som ako malý chlapec ktorý hľadí na výklad hračkárstva. V niektorých momentoch mi až vlhly očné kútiku od nadšenia čo som videl a čoho som bol svedkom. Nebol som jediný! Pohlad do prava, pohlad do lava a ludia so sánkami spadnutými poriadne nízko! Pokial ide o príbeh je samozrejme známa vec ktoému filmu/príbehu sa podobá a nejakú hlbokú "head bursting" myšlienku vňom hladať je márne. No ajtak pán (Mr.Perfection) Cameron "splodil" prelom a milník vo filmovej branži. S 3D efektami tam mal rezervy, ale je to len začiatok a verím, že do budúcna sa môžeme tešiť na spústu nových 3D "lahôdok"

Tengen toppa Gurren Lagann (2007) (seriál)

Fakt špičkové anime s výborných charakter designom. Je to avšak trocha megalomansky prevedené anime. Príbeh Simona a Kaminy ktorý túžia po slobode a snívajú o vonkajšiom svete. Uväznený pod zemou ľudstvo trpí pod tyranskou nadvládou temného lorda až do okamihu kým Simon nenajde zvláštny kľúč v podobe vrtáku od ktorého sa celý príbeh neskôr začne točiť. Príbeh plný zvratov a nečakaných udalostí a veľmi kvalitnej animácii predurčuje toto anime na umiestnenie do špičky mecha anime tvorby.

Resident Evil (2002)

Ako velký fanúšik hernej verzii podla ktorej bol film natočený som sa pochopitelne na neho už s predstihom moc tešil. Potom ako som videl prvé trailery ma zamrazilo, že moje očakávania čo sa týka deju hry tvorcovia filmu poriadne odkročili mimo herný originál. Dal som filmu šancu a samozrejme som si ho pozrel, ale konečné sklamanie predstihlo celkom podarený scénar a sexy Mila Jovovic, ktorej rola sedela fakt bravúrne.

Mrtvý sníh (2009)

Uzasne som sa bavil. Pre mna mile prekvapenie aj napriek totalne stupidnemu deju.

Star Trek (2009)

Podareny film s vyborne selektovanym hereckym obsadenim.

Hoši no koe (2002)

Aj napriek krátkeho trvania "filmu" je to podla mna najpodarenejší kúsok od Shinkaia. Obraz a spracovanie na špičkovej úrovni a pri tomto dielu ma príbeh dostal omnoho viac ako pri jeho novších anime. Je to zvláštne ako Makoto Shinkai zbožnuje takéto romantické príbehy mladých...

Kumo no mukó, jakusoku no bašo (2004)

Po tej animátorskej stránke je to neskutočné ako to pán Shinkai dokázal v tak prekrásnej a detajlnej podobe spracovať. Dlho by trebalo loviť v útrobách mozgového hardisku aby sa mi vybavilo anime s porovnatelnou kvalitou obrazu. Treba aj zdôrazniť, že umelcove spracovanie postáv stále bohužial zaostáva a aspoň mne dosť vadí v porovnaní s jeho art-designom scenérie. Je to ako keby tam boli nasilu nacapené, narýchlo načarbané postavy. Príbehovo typicky romaticko-tragicky príbeh ako to od Makota Shinkaia poznáme. Avšak nemalo to ten náboj a šmrnc ako jeho prvotina Hoshi no Koe.