Mrtví neumírají (2019)

Jako dobry, kdyz uz nic jine neni po ruce... ale jinak trochu zklamani. Tu nadsazku jsem jeste pobrala.... ale asi u me nezapusobila jako v "od soumraku do usvitu", protoze jsem se po vetsinu filmu tak trochu nudila. 3*** za zajimave obsazeni a nevsedni pojeti.

Willy a kouzelná planeta (2019)

Za me velmi prijemne prekvapeni . jak po strance neotreleho pribehu tak po strance vizualni. KOnecne ne americky pekny detsky kresleny film, ktery reflektuje "kam se dnesni deti pohnuly", ale porad ma v sobe tu lasku, krasu pratelstvi a touhu byt s rodici. A ze technika nam mozna v leccems pomaha, ale zivot ne vzdy zachrani.... Byla jsem unesena z tolika novych postav, barevnosti a jednoduchosti pribehu, ze si film ihned nasel misto v top 10. Nastesti odprosten od americkeho patosu. Na slabsi povahy muze pusobit i trochu drsne..... 4**** a doufam, ze tvurci brzo zase s necim prijdou.....

Lví král (2019)

Ja na to koukala jen kvuli synovi, ktery to moc chtel videt. Moje nejvetsi rozcarovani bylo hlavne z "copy / paste" pristupu, ktery navic nevyzniva vubec tak hrave a roztomile jako puvodni verze.Vlastne na me nedokazali tvurci vubec nic emocne prenest - teda krome dojmu, ze dnesni digitalni technika umi fakt zazraky. Jak jsem byla unesene z "Jungle Book" tak tady nic, vubec nic - a cely film jsem si prala prepnout na starou verzi.... Davam 3***, protoze je to pro deti a tem se to libilo, za me za dospelaka 2** (s odrenejma usima).

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Za me dobra jizda, s rychlym sledem, plna akce a obcas i vtipnych hlasek. Ja od toho opravdu vic necekala, takze jsem byla s vysledkem spokojena. Mam oba hlavni predstavitele fakt rada, vim, ze jsou to "akcnaci" a zadny Shakespeare... takze jsem byla opravdu spokojena. Otevrit si dobrou lahvinku, pozvat par kamaradu a fajn vecer je zarucen! 3*** za akcni rutinu v dobrem provedeni.

Ad Astra (2019)

Cekala jsem vic. Nemohu rici, ze jsem byla uplne zklamana, ale nadseni se u me tak nedostavilo. Nejvic me prekvapilo, ze o ty nejzajimavejsi a nejnapjatejsi momenty se postarali jakoby vedlejsi pribehy a vedlejsi postavy. Psychologicka sonda do duse kosmonauta, ktereho otec nemel problem opustit kvuli vlastnim ambicim byla sice zajimava, ale nestacila. Chtelo to neco malinko navic. Brad hral co mohl, ale jak rikam, me vice zajimali ty vedlejsi postavy a pribehy, ktere mi prisli mnohem zajimavejsi nez hlavni linka pribehu, obzvlaste pokud jeji "vyusteni" skoncilo tak jak skoncilo... "Magorovi se proste pomoci neda... i kdyz je to vas otec..." - a to uz vime i z jinych filmu/pribehu. 3*** za nestandardni zpracovani honicky na mesici a bitky v rakete.... vizualize byla super!

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Ja se omlouvam, ale me ta americka posedlost modernizaci klasickych pohadek leze krkem. Proc tam tahat temata "rasy", boje za svobodu apod.... Tento film se mi opravdu nelibil a uz dlouho jsem nemela pocit takove nudy, smisene se skrytou propagandou a prazdnymi dialogy. Nic na tom nezachranila ani Michelle (kterou mam jinak opravdu strasne rada) a ktera snad jako jedina mela co hrat a jeji touha po vyhlazeni mag.bytosti byla uveritelna. 2** je naproste maximum co mohu dat.

Le Mans '66 (2019)

Ja ten pribeh vubec neznala, takze moje pocity byly o to vic umocnene. Byla jsme od prvni minuty plne vtazena a vyplivlo me to asi 2hodiny po skonceni, kdy jsem nemohla mluvit ani premyslet o nicem jinem nez o tom filmu. Za me opravdu "majsterstick", ktery tu dlouho nebyl. Pochopitelne se nabizi srovnani s "Rivalama" a nemyslim, ze by jeden nebo druhy film z toho vysel hur - naopak - oba z toho vychazeji vyborne. Herecke nasazeni, neuveritelna "lehkost" hrani, skvela hudba/zvuk a k tomu ten pribeh! (pro me o to vic sokujici, prekvapujici neb jsem ho neznala). Skoda, ze se tohle nebere jako standard a ze se clovek s podobnymi klenoty setka tak maximalne jednou za 4 roky.

Krvavá nevěsta (2019)

Nejvetsim uskalim deje je samotny fakt, ze vy vlastne vite jak to bude. Jedine cim vas tvurci mohou prekvapit je drsnost jednotlivych bitek nebo prekvapivost kdo vsechno je schopen zabijet. vic krve, vic kriku, vic prekvapeni (jako, ze zabiji sluzku misto nevesty apod.) Za me dobra oddychovka do letedla nebo vlaku. Nenudila jsem se, ale nejak uchvacena jsem taky nebyla. myslim, ze 3*** za normani hororove remeslo je dostatek.

No není to romantika? (2019)

Strestena komedie na ruby s jeste strestenejsi hlavni predstavitelkou. Celkove nenadchne ani neurazi... musim uznat, ze rozebirani klise “romantickych komedii” me fakt pobavilo (sama je taky moc nemusim) a parkrat se autori opravdu trefili do cerneho! Co me trosku mrzelo bylo prehravani- az moc tlaceni na ironickou pilu... Liam byl uzasnej (ostatne jako vzdy) Myslim ze muzum sledovani zakazano a s kamoskama jen kdyz uz neni zbyti a je po ruce hodne bublinek. Za me 3***

Úniková hra (2019)

Co se strachu a nastrah tyce spis takove B, a cele to je “zabite” tajemnym muzem v pozadi ridicim skutecnou organizaci. Za me fakt nic moc. A zaver to jenom zhorsil. Uz jsem videla vic opravdu povedenych “unikovek”... 2**+