Doktor Strange (2016)

Další Marvel, kterej je absolutně o hovně. Akce je o ničem, napětí taktéž a příběh mě byl u prdele, protože jsem se strašlivě nudil. Snad jen triky jsou na úrovni, jenže to je snad v dnešní době a s rozpočtem 165 mega samozřejmost. Kdyby tak chtěl ten arogantní sráč Strange zdechnout hned v desátej minutě, mohl jsem si ušetřit dvě hodiny života na něco mnohem smysluplnějšího, než se nechat k smrti nudit tímhle Derricksonovým šitem.

Svátek matek (2016)

Je to strašně umělý a zároveň krásně nevěrohodný. Dějou se tam strašný voloviny, film obsahuje několik nechutně přeslazenejch scén. Hereckej ansábl toho nemá moc co předvádět, všichni si odvedli běžnej standard, ale vesměs všechny postavy jsou sympatický - kupodivu tentokrát nemám problém ani s Jennifer Anistonovou, kterou jinak vůbec nemusím. Já se ani na chvíli nenudil, nemám problém akceptovat kýčovitost a umělost příběhu, protože mě ta kýčovitost hodně baví.

Oko v oblacích (2015)

Tak nevím, jestli to mělo bejt vážně míněné drama nebo absurdní komedie... Situace, kterou hlavní postavy po celou dobu filmu řeší ve mě vyvolává dávicí reflex, k čemuž dodám pouze tolik, že takhle nás ti teroristi brzy sejmou všechny... Fakt ale je, že natočeno to není vůbec špatně, scénář je dobře vystavěn a režisér ho odvyprávěl téměř bez chyb, snad jen počáteční přestavovaní jednotlivých aktérů je vyznívá trochu překotně a nezáživně.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Odpudivá Bridget Jonesová to dotáhla do třetího dílu, kterej je jedno velký, nezvládnutý klišé, postrádající jakýkoli humor. Nebo to řeknu jinak - o humor asi šlo především a na papíře to možná opravdu bylo vtipný, ale režisérka scénář přetavila ve sled zoufale kýčovitejch, skoro až amatérsky nezvládnutejch scén, které postrádají jakýkoli náznak humoru, zato je film doslova prošpikován odpudivýma a trapnýma scénama. Jonesová je kráva, která by měla den co den dostat přes tlamu - je to jedna z nejnesympatičtějších postav v historii filmu (čemuž velmi napomáhá ksicht Zellwegwerovej, dabing Hudečkovej a režie Maguirovej). Jedna hvězdička jen a pouze za Emmu Thompsonovou, která jakmile se ve filmu objeví, okamžitě jde kvalita nahoru.

Obr Dobr (2016)

První třetina filmu je luxusní, ale pak se do filmu pozvolna začne vkrádat nuda, posléze až utrpení.

Poslední přežije (2015)

Vzhledem k tomu, že to natočil břídil McTeigue, tak to kupodivu není žádnej průšvih. Má to šmrnc a spád i sympatické herecké obsazení. Závěr je sice jedno velké provařené klišé, ale jako oddechovka to účel splnilo.

Špatně zorganizovaná loupež (1989)

Příběh není vůbec špatnej, všechno se to hodně dobře zamotává. Průser ovšem je, že režisér je strašlivej břídil, kterej neumí dát filmu šmrnc a tah na bránu a spolehlivě každej náznak zábavnosti a humoru zazdí.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Už během úvodních titulků je zcela jasný, že se jedná o film Tima Burtona. Celý tento film je pro jeho filmografii naprosto typickej. Ať už se jedná o příběh nebo o vizuální stránku. Co však není typický je to, že mě tentokrát jeho film bavil od začátku až do konce. Nejsou tam žádná hluchá místa která by mě otravovala a brzdila tempo vyprávění, jako tomu bylo pokaždé u jeho předchozích filmů. Možná to není nejoriginálnější film Tima Burtona, ale rozhodně řemeslně nejpovedenější.

Noc na Karlštejně (1973)

Roztomilý historický muzikál, který je poprávu ve zlatém fondu českého filmu. Zdeňku Podskalskému se povedlo famózně skloubit muzikál s komedií, obsadil film výbornými herci (nejlepší je Jaroslav Marvan) a Karel Svoboda protkal film písničkama, které jsou všechny hitovky. Škoda jen, že zasranej bolševik nutil filmaře v době temna točit i kinofilmy na tehdejší televizní formát 4:3 - širokoúhlý obraz by především tomuto filmu sednul, jak prdel na nočník.

Památkáři (2014)

Značně nevyrovnaný film. Jako by George Clooney nevěděl, co chce natočit. Jestli drsné dobové drama podle skutečných událostí, nebo rozverné, skoro až veselé retro, které si neklade žádné vyšší cíle. Ve filmu je docela dost povedených scének (třeba Matt Damon stojící na bombě, nebo Bill Murray ve sprše versus LP deska a mnoho dalších), které mě hodně bavily, jenže jsou prokládány pasážemi, které naopak moji pozornost s jistotou pohřbívaly. Nicméně mě Clooneyho staromódní režie docela baví, herecké obsazení je luxusní, stejně tak hudba a poslední čtvrtina filmu je jednoznačně nejlepší částí filmu, takže mě z toho vychází, že je to vlastně docela solidní snímek, kterej stojí za to zhlídnout.