Návrat do budoucnosti III (1990)

Protože miluju BTTF a taky westerny, je toto můj nejoblíbenější film vůbec. Nemusím si před ním pouštět předcházející díly, pro mne funguje dokonale i samostatně a asi ho zítra zase pustím.

Návrat do budoucnosti (1985)

S tímto filmem jsem se seznámila až kolem roku 1995 díky mému synovi, který mě ukecal, ať to nahraju, když ho dávali na ČT1. Jak film skončil, stopla jsem video, přetočila a pustila znovu, naprosto v šoku z toho, co jsem právě viděla. Kazeta je naprosto ošoupaná, dnes už ho jedu z DVD, miluju ho a nikdy jinak. Škoda toho ztraceného dabingu, který mám aspoň na VHS.

Rain Man (1988)

Jeden z mála filmů, kde mi Cruise nejenže nevadí, ale dokonce se mi skutečně líbí. Jeho přeměna ze sobeckého hejska ve vnímavého bratra je tak dojímavá. Ta scéna, kde pochopí, že si svého bratra z raného dětství pamatuje, je nezapomenutelná.

Tenkrát na Západě (1968)

Máte rádi westerny? Tak nejlepší je tento. Je ...... je prostě úžasný. Úžasný, úžasný. A tu hlavní píseň stejně nejlíp na světě zpívá Špinarová, o tom žádná.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Při prvním uvedení v našich kinech jsem byla ještě příliš malá na to, aby mě na to pustili, ale pamatuju si ty ukrutné fronty na lístky. Posléze to šlo v kinech někdy koncem 80. let a to už jsem šla. Nevěděla jsem na co jdu, vedla mne ta vzpomínka na fronty. Zpočátku jsem si říkala "probůh na co jsem to manžela vytáhla, ten tu zase usne", ale sotva jsem to domyslela, strhlo nás to a už jsme jeli, oba. Neuvěřitelný zážitek, zpětně jsem moc ráda, že jsem to poprvé viděla netknutá jakoukoli povědomostí. Jednou za rok si ho vždy pustím. Původní znění má pro nás kouzlo několika českých slov, ale dabing je velmi povedený, takže většinou jede česky. Při závěrečném útěku vždy brečím, i když nechci. Dodatečně mne vyšokoval ve své roli Ch.Lloyd, kterého jsem až do nastudování BTTF považovala v tomto filmu za nefalšovaného blázna.

Tajuplný ostrov (1973) (seriál)

Jako dítě jsem ho milovala. Dnes se mi zdá příšerně dlouhý nudný usínám u něj. Pamatuji si výrazně zkrácenou verzi pro kina (možná dvoudílnou), ta by asi tolik neuspávala. ** a jedna * ze sentimentu. Hudba mě dostává do kolen dodnes.

Králova řeč (2010)

Shlédnuto 14 dním po Černé labuti, takže plusové body hned za to, že jsem neuhýbala očima z plátna. Mrzí mě titulky - prsknout tam celou větu, přestože bude vykoktána až za dlouho, kazí celkový dojem. A když už se nekoktá, napíše se tam celá replika naráz, tj. i s pointou, i když to říkají 2 osoby. Titulky se naprosto nepovedly, a to načasováním. (Doplnění - byla jsem v kině, takže to byly profi-ofic. titulky! Ostuda!) Bombastické obsazení. Působivý příběh. Jak může někdo nechat prince hladovět? Nechal chůvu popravit poté, co se stal králem? Na to mi bohužel nebylo zodpovězeno. Doplněno po shlédnutí na ČT1 s dabingem - jevil se mi jako velmi dobrý, ve srovnání s kvalitou titulků NEBETYČNĚ dobrý. Film se mi opět velmi líbil.

Černá labuť (2010)

Děkuji Legasovi za jeho doporučení, kdo na tento film nemá chodit. Bohužel jsem ho četla až po návštěvě kina. Takže .... levý horní roh plátna jsem měla prohlédnutý dokonale. Nípání nehtů a jejich okolí atd ... no fuj, je mi zle jen si vzpomenu. V určitých bodech jsem nezařvala na celé kino jenom díky mému šátku v rukou (a puse). Na druhou stranu Natálie byla úžasná, jako bílá a obzvlášť na konci jako černá. Byl tam vůbec nějaký záběr bez ní? Hlava to zpracovávala skoro týden. Přesto jen ***. Obávám se, že tento film již nikdy neuvidím, a podle mého názoru to, co nechci znovu vidět, si víc nezaslouží.