Americký zabiják (2017)

Především nechápu ten odklon od knižní předlohy, kterej je dle mýho jednoznačně k horšímu. Celkově ten scénář není evidentně něco, co by se povedlo a především zaráží naprosto nepochopitelnej casting, kdy hlavní hrdina je s přehledem nejmíň sympatickej vůl, zatímco mašiny Adkinse se zbavíte už v první půli. Keatonovi se elitní zabiják nedá věřit už vůbec. Zmršená adaptace. Snad to alespoň Flynnovým dědicům vyneslo slušnej ranec.

Jurský svět: Nadvláda (2022) odpad!

Nový dno dinosauří série. Smrtelně vážně konstatuju, že třeba takový Sharknado je zábavnější než tohle. Radši bych sledoval roj much na kupě dinosauřího trusu. Z těch absolutně psychopatických 147 minut jsem přibližně 130 strávil myšlenkama na nehlučnou sebevraždu.

Správní chlapi (2016)

Škoda, že tenhle biják nevydělal, protože v té nekonečné záplavě pokračování kdejakých ptákovin jsou Správní Chlapi přesně tím filmem, který po sequelu doslova volá, ale bohužel ho nedostane. Král buddy movies Shane Black možná trochu podlézá laťku svých nejlepších žánrovek, ale pořád je o parník před ostatními. Casting ústřední dvojice je dokonalý a především Gosling mile překvapuje svým komediálním talentem. Soukromá detektivní agentura The Nice Guys si rozhodně zasloužila dostat jěště nejméně jeden zapeklitý případ, ale i zázraky se dějí a třeba se některý ze streamovacích gigantů nad touhle detektivní dvojičkou smiluje.

Tenet (2020)

Nečekal jsem, že nebudu Nolanův film schopen ani dokoukat. Přál jsem si, aby ho nechali natočit Bonda, ale teď bych radši, aby to dělal Troška. Nevím, jakým směrem se Nolan ubírá a čemu se přibližuje, ale vím naprosto jistě komu se vzdaluje. Lidským bytostem.

Showgirls (1995)

Herecky a scénáristicky jalovej, přesto poměrně fascinující vhled do ženskýho kolektivu.

Pravidla zabíjení (2022)

Tohle není ani tak recenze jako spíš varování pro Willisovo fandy. A nemyslím tím nezbytně celkovej dojem z filmu, protože to je samosebou ryze individuální. Nekoukejte se na to !!! Je to hodně smutnej pohled a takhle si Bruce fakt pamatovat nechcete. Scény s ním jsou nedůstojný peklo. Když to není přímej frontální záběr, tak tam je většinou jenom jeho dablér. Spousta jeho replik je evidentně předabovaná v postprodukci někým, kdo se snaží imitovat jeho hlas, protože Bruce už asi nebyl schopnej dát dokupy pár vět jdoucích po sobě. Vlastně možná ani jednu, poněvadž tady fakt nerozjíždí žádný monologový orgie. Vlastně je to nejenom na slova strohá role a i tak to bylo jednoznačně mimo jeho momentální možnosti. Mrzí mě, že jsem ho viděl jako politováníhodnou trosku, protože ten pocit už z hlavy těžko kdy dostanu. Tohle totiž opravdu není jenom o tom, že Willis hraje v další srágoře, kterejch jde do světa 20 ročně. Neviděl jsem sice všechny jeho filmy posledních cca 5-ti let, ale tohle bylo poprvé, kdy jsem ho viděl TAKHLE a opravdu lituju, že jsem na tenhle funus dorazil. Plus celkovej amatérismus, kdy Bruce v jedný scéně střílí z něčeho, co vypadá jako německá mp 40ka, aby v dalším střihu držel v ruce něco jako Uzinu a o sekundu později zase mp 40. Atd., atd., atd. Jedinej světlej bod je tady Rooker, jehož věčně nasranej ksicht sem prostě pasuje. Jinými slovy doporučuju pustit si Smrtonosnou Past nebo Posledního Skauta a užít si skvělou zábavu s hrdinou našeho dětství.

Warcraft: První střet (2016) odpad!

Humus. Film, který především po technické stránce zhmotňuje takřka vše, co mi na současné mainstreamové filmařině způsobuje až fyzickou nevolnost. A ani to ostatní bohužel nestojí za nic. Příběh, scénář, postavy. Na tom všem se evidentně šetřilo, aby se rozpočet nalil do.... Tak počkat! Aby se rozpočet nalil do toho ohavného umakartového CGI kessel buntesu?! Musím se smát při představě hlavounů gratulujících si mezi šampusem, kaviárem a kokainem z nahých těl luxusních společnic k rozjezdu mnohaleté a především mnohamiliardové filmové série. Jonese je mi celkem líto, protože 6 let po premiéře tohohle valníku hnoje je poměrně jasné, že si tím s největší pravděpodobností ukončil slušně se vyvíjející kariéru.

Rytmická sekce (2020)

Nechteně komický rádoby thriller, kde je vše zhruba stejně uvěřitelné jako současný nos Blake Lively. Upřímně by bylo mnohem lepší rozhodnutí vykašlat se na nějaké života zcela neschopné pokusy o autenticitu a natočit to jako zábavnou babskou revenge rubanici.

Návrat detektiva (2020)

To vytržení bylo hodně fajn. Když si užíváte tuhle příjemně plynoucí fetem prodchnutou flákačskou budižkničemovinu z maloměsta, abyste najednou zjistili, že vám před ksichtem mává kudlou plnokrevná fincherovská detektivka. Film, co umí překvapit a to se sakra cení.

Jackass Forever (2022)

Průser je, že za 10 let nebyl nikdo schopnej vymyslet novej způsob jak si něco zlomit. A tak si musel Knoxville po stopadesátý stoupnout před bejka, Pontius zas chlastá jakýkoli zvířecí semeno, ke kterýmu se nachomejtne, England sere do všech neobsazenejch hajzlů a Steve-O asi pro jistotu nedělá už vůbec nic? Zbytek se ve slowmotionu řeže do koulí. Fakt tam nebyl ani jeden novej gag a většinu těch provařenejch za ně stejně dělá ta nová příkladně rozmanitá partička přicmrndovačů. Chápu, že po letech otřesů mozků může jít nějaký kreativní myšlení do hajzlu, ale od toho jsou všechny ty prachy, aby se za ně kdyžtak najal někdo bez demence nebo alzheimera. Oteklej Margera vůbec nemusí litovat, že se toho nezúčastnil, i když by paradoxně pouhý natáčení sfetovanýho, vožralýho a vypasenýho skejťáka s psychickejma problémama nejspíš přineslo o dost lepší materiál. Ale to by se milovník hadů musel chovat jako spořádaný pionýr. Ano, dneska si v Jackassu neškrtnete pokud nejste moc moc hodný chlapec. To asi hovoří samo za sebe...