• Krátkometrážní

Cesta (2014)

Špína, zaschlý pot, atmosféra, pomalé tempo, magická kamera a výborný Robert Pattinson. Co chtít víc? Jebat zdejší hodnocení.

Inherent Vice (2014)

Tak čisté, barvami inteligentně podkreslené halucinační drama, jenž jakoby z oka "Strachu a hnusu" vypadl, dokáže natočit jen Anderson. Bůh dnešního filmové nebe, u nějž se ty jointy vyplatí balit. Kumšt.

Interstellar (2014)

Již po několikáté projekci od návštěvy kina v r. 2014 jsem na tento geniální počin změnil názor. Z prvotního zklamání, že Nolan má na víc, jsem potřeboval dospět a usoudit, že se jedná (dnes již i s Oppenheimerem) o jeho Opus magnum, které vyčnívá i mezi jinými scifi filmy.  Moderní Vesmírná odysea, kde předvádí neuvěřitelné jak Nolan (bezchybně natočené), Zimmer (něco tak nadpozemského už od něj nejspíš neuslyšíme), tak Matthew McConaughey, který předvádí jak herecký koncert, tak svůj životní výkon. Je x desítek filmů, které vás vezmou do vesmíru, ale jen u Interstellaru cítíte, že tam skutečně jste. Podmanivá nadčasovost, která přepisuje filmové učebnice.

Nejhledanější muž (2014)

Anton Corbijn potvrdil, že patří v současnosti nejenom mezi špičkové fotografy, ale i mezi režiséry. A Most Wanted Man je záměrně chladné a "bezcitné" drama, které patří spolu s Tinker Tailor Soldier Spy mezi to nejlepší, co může špionážní kinematografie nabídnout. Napomáhá tomu Delhommova studená, ale profesionální kamera, která má zalíbení v dlouhých objektivech (jak už mi dříve vytrhl z úst Douglas). V Corbijnovi vidím budoucnost ve kvalitních dramatech. Hoffman odešel v nejlepším.

Smrt v labyrintu (2014)

Silné čtyři, možná i pět, pač kostýmy, výprava či herecký koncert Vigga Mortensena jsou na jedničku a příběh, který si uměl udržet i řádné napětí, také neurazil. Druhou projekcí uvidíme... 80%

Temný případ (2014) (seriál)

Matthew McConaughey ve své životné formě!

The Better Angels (2014)

Bylo perfektní si po delší době pustit takto tichý a čistý film, který nemálo připomíná Malickův Strom života. Místy mne to potěšilo, místo vadilo. A Clarke není Pitt. 7/10

Velké oči (2014)

Neburtonovský Burton. Výhrady by se našly, ale přes to všechno je to stejně jeho nejlepší film od dob Sweeneyho Todda (2007). 70%

300: Vzestup říše (2014)

Efekty povedené a cool...než se začaly opakovat. Příběh žádný, ale přesto mne druhá "Třístovka" bavila, i když na geniální Snyderovu jedničku nemá ani náhodou.

Hořící keř (2013) (TV film)

Možná skutečně to nejkvalitnější, co na filmové české půdě vzniklo, ale na maximální počet to pořád není. Holland z toho mohla vytáhnout daleko víc.