Ve spárech yakuzy (2000)

Wow, tak toto ma úplne dostalo. Možno práve preto, že je to prvá vec od Kitaniho čo som mal tú česť vidieť. Klobúk dolu pán režisér, idem sa poobzerať po vašich ďalších kúskoch :)

Tenkrát na Západě (1968)

Kedykoľvek v detstve, keď som si vzal fúkaciu harmoniku cítil som sa ako na Divokom západe. Dokonalý film, dokonalá hudba, najlepší western všetkých čias...

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Konečne som si po dlhých rokoch pozrel trojku a bavil som sa nádherne. Akčnota ako má byť, jednoduchý príbeh a hlavne hláška za hláškou mi vháňali slzy do očí. Šialenejší ako šialený Joe Pesci ma úplne dostal :)

Red (2010)

Príjemné prekvapenie. Akčnota, ktorá sa ani náhodou netvári vážne. Od chvíle ako som to "pochopil" smial som sa, až som krochtal blahom :) Až neuveriteľne som sa pri tom zabavil a určite si to ešte minimálne raz zopakujem.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Od 4.0 by človek čakal prepadák živoriaci zo slávy jedničky. Ale ja som sa bavil! Bola to zábava popcornová ale neustávajúca ani na chvíľu... to čo Len Wiseman naservíroval som zjedol do posledného zrniečka (a tá stíhačka?....no a čo! veď ide o zábavu a tá bola dokonalá)

Temple Grandinová (2010) (TV film)

Úžasný životný príbeh a to ako ho stvárnila Claire ma úplne dostalo. Určite si to ešte niekedy zopakujem.

V jako Vendeta (2005)

Prekvapujúco dobré, zábavné a navyše aj s posolstvom, ktoré bude vždy aktuálne.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Pre mňa perfektné zakončenie celej trilógie. Oproti akčnejšej dvojke (ale aj najslabšej) sa skoro úplne vytratili akčné scény. Zmenilo sa to na "pokojný" súdny proces, pri ktorom som si ani neuvedomil ako rýchlo mi ubehol čas.