Saturnin (1994)

Místy to až moc připomínalo televizní inscenaci (hlavně bylo patrné umělé osvětlení v jedné ze scén v lese) a i když jsem nečetl předlohu, tak bych řekl, že některé vtipné momenty nebyly dotáhnuté do dokonalosti, ale i přesto: velmi slušné.

Nebezpečný klient (1994)

Začátek byl parádní, prostředek se dal, ale konec to posunul do žánru rodinných morálně/komediálních dramat. Škoda.

Gorodok (1993) (seriál)

Ruský seriál, který nemá obdoby. A to doslova. Výraz "komedie" v kolonce žánrů je velmi výstižná. Teda v případě, pokud máte rádi krásné české komediální klasiky. Třeba od pana Trošky.

Apokalypsa (1979)

Viděn (Director's cut: 202 min). Mít ten film (minimálně) o 49 minut míň, tak bych možná dal o 2* víc, ale ta poslední půl hodinka, kdy na scénu přijde Marlon Brando... - 40% [Napsáno o pár měsíců později]: Táák. Po tom co jsem zhlédl ostatní "klasiky" z Vietnamu a podruhé si pustil Apokalypsu jsem se rozhodl radikálně změnit názor... Ten film je bomba. Ač místy nudný (= skoro pořád), tak na mě zapůsobil absolutně nejvíc. Krásná destrukce. - 100%

Nepodceňuj blondýnky (2009) (pořad)

Od Primy bych něco podobného čekal, ale není to zas až tak moc strašné (= zbytečné) jako Ber nebo neber.

Nová Evropa očima Michaela Palina (2007) (seriál)

Monty Python a cestopis? Překvapivě ne tak špatné, i když o zevrubné sondě do té a oné země z bývalého Východního bloku si můžete nechat jen zdát. Z ČR tam byla ukázána jen Praha a Karlovy Vary (kde mu jako průvodce sloužila Miss World).

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Pořád to není nějaké blbé céčkové sci-fi, ale místy se to tomu už hodně podobá. Netuším, proč se Jeunet pustil do něčeho (pro něho) tak jiného. Nemůžu si pomoct, ale všechny díly Vetřelce mi přijdou úplně stejné. Vždycky je skupinka lidí sama proti Vetřelcům a vždycky (třetí díl jsem neviděl, takže nevím) je tam nějaký (šok!) android a vždycky to skončí Vetřelcem vystřeleným do vesmíru (který se navíc vždycky /překvapivě!/ objeví v momentě, kdy si myslíte /nebo kdy se nám tvůrci snaží, aby jsme si mysleli/, že už je po všem). V Dvojce mě na*ralo, když Newt nazvala na koci filmu Ripleyovou "mami" (??!) a ve Vzkříšení mě zase neuvěřitelně naštval poslední "mutantík". To už bylo opravdu moc.

Zmizení (2005)

Tak tohle byl hodně podivný film. Atmosféra správně hutná. Ale občas jsem měl pocit, že nevím, co se tam děje.

Miluj bližního svého (1999)

Celkově byl ten film sice dobrý, ale místy průměrný. To, co to vytáhlo nahoru byl TEN konec.