Un homme de tętes (1898)

Kdybyste mi dali v dnešní době do ruky kameru a řekli mi, ať natočím film s takovými triky, stejně bych nevěděl, jak na to.

Roundhay Garden Scene (1888)

Píše se tu: Velká Británie, 1888, 1 min, ale trvá to tak dvě, tři sekundy. To tenhle server není stavěný na to, aby se tam dalo dat ještě menší číslo? Správně by to mělo vypadat takto: Velká Británie, 1888, 0,0333 min

Chaplin boxerem (1915)

Tak nevím, pár vtipnějších gagů tam bylo, ale mělo to být rozhodně kratší, než půl hodiny.

Santa je úchyl! (2003)

Konečně někdo, kdo se nebál udělat z otravného Santy Clause otravného pijana. I když to byla celkem blbost, tak musím ocenit snahu, udělat ten film trochu jinak, ale to co bylo ze začátku výborné (naprosté pohrdání vánočními svátky) se ke konci dostalo do stejných kolejí jako filmy, které parodoval.

Smrt v kapce jedu (2007) (TV film)

Další z dokumentů, který není ani moc dobrý, ani moc špatný. Prostě jenom obyčejný. A ty grafy to hodně zdržovaly.

Království prstenu (2004) (TV film)

Taková obyčejná televizní dvoudílná oddechovka. Ale největší německý epos by si zasloužil určitě víc.

Truman Show (1998)

Geniální to rozhodně nebylo (přesněji řečeno geniální byl pouze námět), ale dalo se z toho "vytřískat" daleko víc. Možná, kdyby se z toho udělal nějaký kraťas...

Zapomenuté světlo (1996)

Jeden z dalších "slušných" polistopadových filmů, který je ale pořád stejný jako jiné české filmy. Jak jednou řekla Chytilová v kinoboxu, chtělo by to revoluci ;-)

Žít (1952)

U Sedmi samurajů jsem usnul už po deseti minutách. U Žít jsem vydržel až do konce, ale možná by bylo lepší, kdybych to taky zaspal. Dvě a půl hodiny o tom, jak se jednen bezvýznamný úředníček rozhodne konečně žít. Tak jestli je tohle jeden z vrcholů tvorby Akiry Kurosawy, tak já opravdu nemusím u jeho dalších kousků být.