Avatar (2009)

To, že James Cameron neumí natočit špatný film jsem čekal, ale výsledek zcela překonal moje očekávání. Po vizuální stránce neporovnatelné s žádným doposud natočeným filmem, výtečná volba postav, děj sice neoriginální, ale co je dnes vlastně původní? Dokonce i český dabing netrhal tolik uši jako vždy, pro srovnání jsem ale film zhlédl znovu v originálním znění. Navíc ještě povedený soundtrack, ačkoliv hudba funguje jen ve filmu, samostatně stojí za poslech jen skladby "War" a "Gathering All The Na'vi Clans For Battle", co víc, návštěvu mohu jednoznačně všem doporučit´- zážitek roku, a nekazte si požitek v 2D, 3D Vás dostane, nejlépe samozřejmě v IMAX 3D. Zřel jsem v IMAXu 3D, 17.12.2009, Praha (dabing) - půlnoční premiéra, a 29.12.2009, IMAX 3D, Londýn (originální znění).

Výměna (2008)

Clint Eastwood opět dokázal, že režírovat umí, jen by si měl pro příště opatřit lepšího scénáristu, zejména v poslední 1/2 hodině se scénář moc nepovedl, ačkoliv ve filmu je více hluchých míst.

Proroctví (2009)

Zpackaný a děravý scénář, motiv - od každého něco a výsledkem je nudný guláš, navíc je to naprosto předvídatelný film, a když k tomu přičteme podprůměrné herecké výkony a biblické motivy - pravděpodobně za značnou finanční podporu některé z amerických církví, které mj. film naprosto degradovaly, tak tohle dílo nestojí za zhlédnutí. SPOILER Jediným pozitivem je závěrečná katastrofická scéna, nic víc.

International (2009)

Od režiséra kvalit Toma Tykwera jsem očekával lepší film, až na přestřelku v Guggenheimově muzeu děj filmu velmi těžko utkví v paměti. P.S. Z Modré mešity v Istanbulu není vstup do Cisterny a Velký bazar také není hned za rohem.

Bronson (2008)

Výborný výkon Toma Hardyho v hlavní roli a soundtrack (hudba je navíc velmi dobře použita ve filmu), jinak bohužel značeně předvídatelné a stále se opakující.

Silas (1981) (seriál)

Opět nostalgická vzpomínka, která je současnými TV naprosto ignorována. Tuto minisérii jsem až do včerejška neviděl přes 20 let. Úrovně Jacka Holborna sice nedosahuje, ale i tak jednoznačně převyšuje aktuální seriály pro mládež. Výborná výprava i herecké výkony, scénář a dialogy již nejsou tak dobré, hudební složka se bohužel moc nepovedla. Vzpomenete si ještě na kulhajícího Godika (Lucki Molocher)? Alespoň pro připomenutí proto doporučuji http://www.youtube.com/watch?v=3o1XazhZ_es nebo http://www.youtube.com/watch?v=PlDpXpcVyZI

2012: Soudný den (2008) odpad!

Brrr, tohle nemá s filmem nic společného (vydržel jsem 15 minut), a není to jen "B", to je přinejmenším "Ž".

Flash Gordon (1980)

Hvězdičku navíc přidávám za soundtrack (moje nejoblíběnější album od Queen).

Silverův návrat na ostrov pokladů (1986) (seriál)

Opět nostalgická vzpomínka na jeden z nejlepších seriálů mého dětství, který je bohužel opět součanými TV ignorován. Paměť přece jen není dokonalá a proto jsem rád, že jsem si ho mohl po mnoha letech připomenout - svělá výprava, casting, hudební doprovod a herecké výkony (zejména Brian Blessed). Jednoznačně všem doporučuji. SPOILER - v komentáři od badajajuak je chyba, berla je naplněna nikoliv perlami, ale diamanty a jinými drahokamy - SPOILER