Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Veľa nového sa už nedá povedať, popísali to tu mnohí. Napriek výpravnosti ma nebavil, očakával som jednoducho viac. Dúfam že už žiadna Múmia 4 nebude. (?) Vtipná hláška: "- Koľko strážiš ten hrob? - 2000 rokov.... - Hej... mne nevadí žiť so starším dievčaťom.."

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Je mi ľúto že nemôžem dať viac *, ale nedá sa. Jednotlivé gagy sú dobré, nájdu sa aj vynikajúce (jednanie opičích odborov ma naozaj pobavilo, dcéra to naopak nechápala), ale ako celok to nie je homogénne. Mám podozrenie na vykrádačku z levieho kráľa, tiež mi vadilo násilné vloženie babky s kabelkou do deju, myslím že príbeh sa bez nej mohol zaobísť, hlavne toto je rodinný film, ktorý pozerajú najmä malé deti a neviem ako sa vysporiadajú s mlátením babičky :-)

V obležení nepřítele (2005) (TV film) odpad!

Naivné a nedôveryhodné aj keď je to sci-fi. Tak chápete?.. Priletia k nám mimozemšťania, ktorí sú napadnutí nejakým vírusom. Sú tak vyspelí, že dokážu zničiť celú zem, ovládajú technológiu pre presuny červiou dierou, ale s vírusom si nedokážu pomôcť inak ako "skvapalnením" ľudí. A teda dajú jasnú inštrukciu, dobrovoľne nám dajte niekoľko miliónov ľudí ktorých zabijeme, aby sme sa mohli vyliečiť, inak vám to tu všetko rozfofrujeme. Tak každý štát na zemi sa podriadi a plní kvóty iba v hrdinných USA vznikne odboj. A samozrejme akoby náhodou vedec, ktorý sa podieľal na výskume mimozemskej lode ktorá padla v 50 rokoch pri Roswelli má dcéru ktorá je výnimočná pretože prežila pokus o destiláciu a je zdrojom z ktorého môžu mimozemšťania opakovane čerpať liek. Ale na to hlavný veliteľ mimozemšťanov kašle a hoci je ako vraví humanista, chce splniť kvóty ktoré mu určila ich "vláda". Samotné mimozemské výsadkové lode vyzerajú ako nemotorné rogalo ktoré by ste zostrelili aj vzduchovkou, mizomšťania bojujú ako vojaci za čias Napoleóna, proste idú, nekryjú sa a nechajú sa odstrelovať. Pobavil ma záber z plnenia transportného modulu destilátom z ľudí, ktorý akoby bol vytvorený v kasárenských sprchách. Na tomto filme nemôžem nájsť nič pozitívne hoci som fanúšikom sci-fi. C-čkoví herci, ktorí nevýrazne vyzerajú aj hrajú, nudný dej, úbohé efekty, tento film nemal vôbec uzrieť svetlo sveta.

Ve spárech yakuzy (2000)

Bol som šokovaný násilím a počtom mŕtvol, toto sa len tak nevidí. Dávam plný počet za drsný, adrenalínový zážitok.

Stalker (1979)

Strčte si poetiku za klobúk, nudil som sa ako už dávno nie. Čítal som kedysi pôvodnú sci-fi poviedku a čakal som niečo čo sa jej bude podobať. Hrozne som sa pomýlil.

Hotel Babylon (2006) (seriál)

Myslím že tri * sú adekvátne. Nie je to zlý seriál aj keď po 1. Niektoré momenty sú odtrhnuté od reality, po 2. nie je to komédia aj keď sa snaží byť.

My sme malí muzikanti (1976) (seriál) odpad!

Ani keď som bol decko sa mi to nepáčilo a ani teraz z nostalgie tomu nedám viac. Možno pre niekoho kultovka, ale ja som to jednoducho neznášal.