Král Škorpión (2002)

Musel som sa hneď vzdať myšlienky že ide o historický film, (nakoniec ani v popise to nie je) a potom som to dokázal akceptovať ako jednohubku. Naozaj tento film ak nebudem musieť, tak už druhý krát určite pozerať nebudem. Aj keď teda na plochom brušku Kelly Hu sa očami dalo popásť. Akcie je tu dosť, žiaľ postupne ma súboje už začali nudiť, čakal som že sa to nejako zvrtne a naviaže na kráľa Škorpióna z Múmie. Teda nie že by ten film bol iný level, ale nejaký veľkolepý boj armád by tomu prospelo.

Poslední templář (2009) (TV film)

Toto je jedna neuveriteľná zlátanina. Ako sa dívam na tie vykonštruované situácie, počúvam naivné dialógy a trikrát prekrútenú históriu neviem či to dopozerám do konca. Sám sebe sa čudujem že som tomu nedal odpad, ale to sa ešte možno zmení. Toľko nezmyselných filmov sa už natočilo o Templárskom ráde, že sa všetci členovia rádu určite v hroboch otáčajú. Ani National Treasure nebola perla filmov, ale ten aspoň bol zábavný, akčný, občas napínavý hoci nezmyslov tam bolo tiež dosť. Páni Foley a Garber to už fakt musíte hrať v niečom takom? Ako ... idem kradnúť dekóder, tak budem šaškovať na koňoch v brnení a len tak zo zábavy, zahluším poliša, aby som narobil čo najväčší rozruch a upútaval na seba pozornosť. A potom útla archeologička, zrazu preborníčka v rytierských súbojoch zrazí biskupskou palicou stokilového chlapa... a čo tak fyzikálny zákon akcie a reakcie? Policajt zo zväšenej snímky zachytenej priemyselnou kamerou ihneď identifikuje že žena má topánky veľkosti 40 a ešte k tomu rozdieľna veľkosť oproti druhej nohe. Obdivujem ako sa odrazu všetko darí dešifrovať a kde nepomáha logika tam sa zjaví horiaci kríž. Je zjavné že ide o vykrádačku Da Vinciho kódu, ešte aj tá ruská zlátanina Súboj o poklad templárov sa snažila byť v niečom originálna.

Kung Fu Panda (2008)

Veľmi príjemný film. Už recenzie ktoré som čítal na iných weboch sa vyjadrovali kladne a musím im dať za pravdu. Vždy keď to malo skĺznuť smerom k patetickosti, Po to zabil nejakou hláškou ktorá ma odrovnala. Vtipné, svieže a vhodné aj pre dospelého diváka ktorý sa chce pobaviť.

Příběhy kožených kalhot (1974)

Pamätám si na to, keď to po nežnej revolúcii začali dávať na televízii TA3 (alebo tak nejak sa volala, pozor to nemá nič spoločné s terajšou spravodajskou TA3). Bolo to nedabované, po nemecky som nerozumel a pozeral som to hlavne kvôli erotickým scénam a situačným gagom. Je to odpad, ale z dávam 2*.

Veselé Velikonoce (1984)

Viac tomu nemôžem dať, pozerám sa na to už niekoľký krát, žiaľ na perfektného "Policajt alebo darebák" to nemá. Aj tak si myslím že 60% to už je dobrý film, tento film tak 50%.

Bláznivý šaman (2001)

Dávam za dve * pretože sa to veľmi páčilo mojej dcére. Inak neviem neviem.

RocknRolla (2008)

Spokojnosť na 100% bez ďalších slov.