Poslední dny Pompejí (2003) (TV film)

Na to, že se jedná o dokument BBC a dnešní doba nabízí nejrůznější možnosti trikových efektů, tak mě tento dokument docela zklamal.

Občan Havel (2007)

Obdivuji Pavla Kouteckého jakým nevšedním způsobem zachytil Václava Havla. Dokument nabízí řadu momentů, které vypráví o hloubce osobnosti bývalého prezidenta, zachycují jeho úvahy, kritiky, všední život, i nemilé situace, do kterých se dostal. Václav Havel je pro mě jedna z největších osobností našeho malého státu a tento dokument jenom potvrzuje jak vyjímečným politikem a především člověkem je.

Válečníci - Richard Lví Srdce (2008) (epizoda)

Průměrný díl série. Na mě Richard Lví srdce nepůsobil moc přesvědčivě. Exteriéry, bitvy a kostýmy jsou působivé.

Válečníci - Šogun (2008) (epizoda)

O tomto válečníkovi jsem nevěděla vůbec nic, jsem ráda, že nám tvůrci nabízí nejrůznější postavy z celého průběhu lidských dějin a odlišných kultur. Škoda, že tu nebylo více samurajských bitev. Příběh byl velice zajímavý a náhled na nevšední a odvážnou Tokugawovu taktiku byl velmi dobře zpracován. Rozhodně si odvážný a inteligentní Tokugawa získal mé sympatie.

Válečníci - Spartakus (2008) (epizoda)

Spíše slabší díl série, nejprve mě překvapila postava Spartaka, rozhodně jsem si ho představovala jinak, tomuto herci chybělo charisma, které nepochybně Spartakus musel mít. Celému dokumentu scházel hlubší pohled na věc.

Válečníci - Napoleon (2007) (epizoda)

Tento díl mě velmi mile překvapil, čekala jsem spíše nějakou velkou rozhodující bitvu z Napoleonova pozdějšího dobývání Evropy, ale místo toho na mě vykoukl "jen" kapitán, který se chtěl stát "velkým", nebojil se prosadit si svůj názor a riskovat vše.

Válečníci - Cortes (2008) (epizoda)

Setkání dvou kultur málokdy dopadá dobře. Méně podařený díl dokumentů BBC Nesmrtelní válečníci.

Válečníci - Attila (2008) (epizoda)

Dokument BBC, při kterém nemáte šanci si uvědomit, že se vlastně jedná o dokument, nabízí pohled především na osobnost Attily. Velmi se mi líbily přelety kamerou nad bojujícími masami., detaily letících šípů.

Planety (1999) (seriál)

Dokument mě velice mile překvapil. Pod názvem planety jsem si představovala jenom informace o historických názorech na naše planety. Jak milé bylo překvapení, když se dokument nabídl historické záběry z dobývání vesmíru, dosud nezveřejněné scény, rozhovory s osobnostmi, které ovlivňovali objevování vesmíru. Bohužel se i některé záběry opakují.