Fotograf (2015)

Mohlo to být lepší i horší.. V první řadě mám určitě potřebu ocenit hlavní roli Rodena, které se ujal rozhodně přesvědčivě. Jeho výkonu si vážím o to víc po přečtení článku, jak pro něj nebylo jednoduché plácat do tučných ženských zadnic, s přidrzlými obličeji hýřit dvojsmysly, apod. Líbí se mi smysl a závěr filmu, kde je vyřčeno vše... Proč tedy jen průměrné tři hvězdy? Zase je to ta uvěřitelnost novodobých českých filmů. Něco tam je umělýho, jako z reklamy, tak trochu povrchního, nevím... Nemůžu se pořád zbavit toho konzervativního dojmu, že jsme to dřív uměli líp. Taková nějaká divná sterilita.

Kalamita (1980)

Pikantní náhled do nádražácký profese, jedinečná kamera a jak moc nemusim Polívku, tak tady je vyloženě roztomilej.. Příjemná podívaná zachycující typická 80. léta u nás, a na skoro všechny postavy by se dala nakrásno vypracovat psychologická studie, to mě baví...

Něco z Alenky (1988)

Tak v téhle strašidelné pohádce se ukrývá rozhodně víc, než si člověk stačí uvědomit při prvním shlédnutí.. Tolik scén se silnou symbolikou, obrazy a více smysly, se dá docela těžko pojmout napoprvé.. Nicméně se mi dost líbí ta velká fantazie a představivost, většina scén je pro mě až mrazivých a úžasně zpracovaných. Je potřeba, aby se člověk naladil a chtělo se mu do toho tajuplnýho světa vklouznout, což se zadařilo a já se těším na další shlédnutí.

Kawasakiho růže (2009)

Hmmmm.. po delší době novodobý český flm, co má sílu a vzal mě. Herci nejsou jako z reklamy, ale skutečně hrají, což je krása pozorovat. Linie příběhu pěkně ubíhá, příjemně graduje a líbí se mi i použití symboliky, to mám ráda. Kdo chce, tak ji vidí, kdo ne, bývá ochuzen, jak to tak bývá :-)

Jízda (1994)

Zajímavá podívaná - česká road-movie... Líbí se mi, jak to smrdí devadesátkama... Geislerka má opět roli ušitou na míru, dokázala jsem se vžít.. Příjemná to věc.

Nedotknutelní (2011)

I když by se Nedotknutelní dali napadnout tím, že mají jasnou šablonu, nevadí mi to. Podání je mi totiž natolik sympatické, že se bez okolků nechám vtáhnout a dojmout. Navíc je to tak pJekně zahráno, do toho v pozadí Ludovico Einaudi, nic mě tam nerušilo. Navíc všechny filmy s tématikou nejen imobilních, částečně mobilních, ale celkově handicapovaných by si lidi čas od času prostě měli pouštět. Proč? Aby člověk skákal do vzduchu už jen proto, že má zdraví, nebo částečné zdraví v pořádku a najednou zjistí, že za to málo děkuje...

Interstellar (2014)

Krása zarážející dech, mnoho zajímavých myšlenek, nečekaný závěr, citové scény bez klišé, nádherné vizuální zážitky, výborní herci, necelé tři hodiny v kině mi bylo tak málo, že jsem musela co nejdříve jít znovu! Má smysl ještě něco dalšího psát? Snad jen že druhé podívání mi zase dalo něco víc... pochopení hlavní myšlenky filmu (alespoň pro mě), která mi při prvním shlédnutí plného nedočkavosti, napětí a prožívání, nedocházela... Opět se dojímám. Děkuji, Nolane.

Nymfomanka, část II. (2013)

Tak tady je to oproti jedničce už opravdu zklamání. Jsem ráda, že jsem na tom nebyla v kině a nebyla tím pádem nucena se dívat na většinu těch nechutností ve velkém formátu. Moc nechápu vůbec vznik druhého dílu, nedal mi vůbec nic a z emocí se dostavilo skoro jen znechucení. Že by mistru stačilo už jen toto?

Nymfomanka, část I. (2013)

Dovolila bych si poupravit motivační věty typu "studie ženské sexuality", jelikož se tohoto tématu dle mého vůbec netýká. Troufala bych si tvrdit, že zdravá ženská sexualita vypadá docela, ale opravdu docela jinak. Čekala jsem od mistra Von Úchyla samozřejmě kdejakou zvrhlost, momenty šoku, připravila jsem se na cosi jako porno. Nechtěla jsem se zároveň nechat nakazit negativními reakcemi okolí, že láká na něco, co ve filmu není a chtěla si udělat úsudek sama. Potvrdilo se, jak se ostatně dalo čekat, že reklama a představa Nymfomanky coby neuvěřitelného poprasku a ukázky tabu nefunguje. Vlastně mě tam moc nepřekvapilo. Záběry kamery a nápady samozřejmě super jako vždy, Mr. Režisér si drží svou kvalitu, to se nedá upřít. Myslím si, že nejeden divák tu najde řadu originálních a působivých scén, ale celkově ve mně nezůstal skoro žádný dojem. Dívala jsem se na depresivní příběh závislé ženy, bylo mi z toho smutno. A to je asi tak všechno, co bych o Nymfomance mohla říct.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Jsem uchvácena hereckým výkonem DiCapria a jedinečná atmosféra filmu mě uvedla do příjemné nálady... ač je Johnny jako vždy sympaťák a jako většinu žen mě to bere, jeho výkon se mě až tak nedotýká. Na druhou stranu přesně taková jeho role asi má být, takže to spíš může přidávat plusové body. Film má moc pěknou myšlenku, kor pro člověka ze sociálních služeb, což si beru k sobě, ale... až tak na mě jakožto rozmazleného diváka nezapůsobil něčím originálním. V podstatě.. pokud by tam nepodal Leonardo takový výkon a nepodkresloval to Johnny svou pěknou tváří, nebyl by tento film až tolik vyjimečným. I tak jsem se do Gilbertova života hodně vžila, líbilo se mi prostředí a celková nálada, a tak to bude za krásné čtyři hvězdy...