Noční můra v Elm Street (1984)

Freddy, tak ten pro mne bude nadosmrti klasickou postavou hororového žánru. Skvělý nápad, děsit lidi skrze jejich vlastní sny, který je ještě podtržený výborným filmovým zpracováním. Pro fanouška hororu nutnost.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Nejlepší německý film jaký jsem viděl. Naprosto úžasný námět a scénář mísící prvky humoru, ironie a smutku.

Muž, který sázel stromy (1987)

Tento nenapodibitelný animátorský skvost jde ruku v ruce s poselstvím této povídky. Hlouba a krása s jakou je v ní vyjádřeno životní moudro je nezapomenutelné a proto se se k ní vždy rád vracím.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Arnold dle mého názoru nejlepší akční roli. Myslím že u tohoto filmu netřeba dalších slov. Jinak opět průkopnické použití motion picture.

Zelená míle (1999)

Nejsem žádná baba, ale tenhle film jsem viděl 3x a pokaždé jsem měl asi 3/4 filmu slzy na krajíčku. Asi největší "doják" jaký jsem v životě viděl.

Tenkrát na Západě (1968)

Tenhle film se svou hustou atmosférou a úžasnou hudbou Ennia Morricone je ukázkou že i Ital má svou představu o divokém západě. A pak že Karel May je sám.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Kombinace Frank Darabont a Stephen King z toho už vzešel nejeden film v TOP 200 CSFD. Skutečně nevím, jestli mám u tohoto filmu nejraději uvolněnou vypravěčskou atmosféru, nebo základní myšlenku toho, že každý nakonec dostane co mu patří. Prostě ten film nějakým zvláštním způsobem pohladí na duši.