Konspirátor (2010)

Film je to po všech stránkách průměrný. Podle mého je jeho vysoké hodnocení dáno spíš snahou ztotožnit se s ušlechtilým postojem pana advokáta a celkově důležitostí lidských práv. Ano, dodívala jsem se do konce a doufám, že Redford se držel skutečnosti neboť je snažší se podívat na film, než listovat v encyklopedii i když to by možná bylo rychlejší.

Hrabě Monte Cristo (2002)

Opětovně shlédnuto po mnoha letech a nyní, když mohu porovnat s mnoha jinými filmy podobného ražení, přidávám 1*..

Gomora (2008)

Rozhodně napínavé. Chtě nechtě jsem měla své favority, kterým jsem přála vítězství i když jejich metody byly vřažedné. Kdybych to brala vážně, pak se na to nemohu dívat. Je to jiný svět. Znovu se mi připomnělo pokrytectví nábožných - hlavně když je Panenka Maria na svém místě ... Tragická je předurčenost osudů chudých lidí, kteří se v takové společnosti narodí a jejich jediná možnost "kariéry" je přidat se k NIM nebo trpělivě snášet atmosféru strachu a násilí.

Na divoké vlně (2012)

Surf je jako tanec na vlnách. Batlerovy vlny byly sexy a vůbec hrál moc dobře. Bohužel jeho mladší partner byl jen hezký. Příběh je o hledání, poklidný a spíš pro teenagery. Přesto jsem se ráda podívala. Ano, jde spíš o pokoukání. Časem si vybrané pasáže zopakuji.

Tajná cesta (2006)

Těšila jsem se na tajemství slibované v názvu a jižanské emoce, ale Alesio jen jezdí autem a předstírá utrpení. Jeho důvěrný vztah se sestrou se zdá být pochopitelný, ale objímají dospělí bratři nahé dospělé sestry? Snad to měl být film s mírně erotickým nádechem (další nahé koupající se ženy), ale na to je příliš unylý. Vydržela jsem 40 minut, víc času tomu neobětuji a proto ani nedám hodnocení.

Exmanželka za odměnu (2010)

Zábavné, ale jednou stačí. Kdyby Aniston hrála tak dobře jako vypadá, dala bych víc, ale je tak plochá. Butlerovi emoce a legrácky jsou uvěřitelnější.

Jeden musí z kola ven (2011)

Perfektní příběh, trápíte se s hrdiny: "Tak sakra, kdo je ten zrádce?!", dostáváte paranoiu za ně. Ale pokud kýchnete, unikne vám, zda jste v realitě nebo ve vzpomínkách, co to za spis jede na dopravníku, kdo ho tam dal, proč je důležitý, ... Zkrátka pokud nechcete jen zírat a čekat jak to dopadne, sledujte film svěží, odpočatí a vypněte si telefon:-) Pomůže, když víte něco z histori studené války.

Mystérium sexu (2013) (seriál)

Jak pošetile lidé jednají, když usilují o naplnění svých snů, tužeb, lásky. Michael Sheen to předvádí excelentně obklopený krásnými ženami, které to s ním mají těžké a on zase s nimi. Zasmála jsem se, zaslzela, bavila a něco se dozvěděla…

Dítě číslo 44 (2015)

Kdo neví, jak jsou Rusové trénováni ve lhaní si do kapsy, zde se to dozví. Trvá to celá staletí, přesto své tyrany milují:-(

Interview ČT24 (2006) (pořad)

Takový pořad naše TV potřebuje, jsou zváni zajímaví hosté na aktuální témata, ale chtělo by to jiný personál. Když slípka s mlíkem na fiží neustále skáče do řeči takové osobnosti jako je Jan Pertánek, lituji, že se to neodehrává v aréně a nemohu po ní hodit snilou bramboru. Tvarůžková, Drtinová a v jiných pořadech i Klepetko neumějí vést rozhovor - klást správné otázky ve správný okamžik! Domnívají se, že skákat do myšlenky je jejich úkol. Ve skutečnosti jejich jednání ruší pozvaného hosta a tok informací. Stejně tak je rušivé a neprofesionální neustálé opakování stejných otázek - různě formulovaných - ve snaze nachytat hostat při lži, pokrytectví či jen omylu. Škoda, velká škoda.