Nesvatbovi (2005)

Konečně zase jednou komedie, která nenudí, nezklouzává k trapnosti a opravdu dobře pobaví. To celé ve velmi dobrém hereckém provedení, ve kterém není vyloženě slabé místo. Co víc si přát? Na nic nečekejte a honem do kina!

Těžká váha (2005)

Nádherně natočený, nádherně zahraný a nádherně prožitý film. Počínaje skvělým Russellem Crowem a konče fantasticky nasnímanými boxerskými scénami, které vás svým nábojem přišpendlí do sedadel. To vše proložené cituplnými scénami z rodinného života J.J.Braddocka. Výsledkem je strhující zážitek a jeden z nejlepších "sportovních" filmů, co jsem kdy viděl.

Ostrov (2005)

Promarněná šance, to je asi nejlepší popis mých myšlenek po opuštění kinosálu. Když se film už už začal hlouběji zamýšlet nad zvráceností veledíla Dr. Merricka, musela přijít dalśí přepísknutá akce, únavně natahovaná až k nudě. To vše podbarvené hudbou vykradenou od Hanse Zimmera (aneb vykradený vykradač :)). Suma sumárum 3 * za Ewana a Scarlett a první třetinu filmu. Škoda, tento film měl velký potenciál, ale Michael Bay ho jako tradičně pohřbil.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Nuda, to je asi nejlepší popis tohoto snímku. Film má několik vtipných okamžiků, ale zbytek je nudná vata, bez jakéhokoliv nápadu. 3* jenom díky obsazení.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Tim Burton si asi pokaždé musí bafnout něco nelegálního, potom cinkne Johnnymu a pak spolu vypotí takovýhle nádherný úlet. Opravdu jsem si to užíval, ovšem bez Deppa by to mohl být také pěkný propadák.

Ray (2004)

Bez výkonu Jamie Foxxe a hudby Ray Charlese by tento film nebyl ani poloviční. Obojího se nám však dostává měrou více než vrchovatou a tak záleží jen na vás, jestli vám to bude stačit. Mě rozhodně ano.

Batman začíná (2005)

Nový Batman je konečně přesně takový, jakého jsem si přál již před 15ti lety. Civilnější, lidštější a opravdovější. A ve filmu to funguje náramně dobře, herci jsou přesní (tedy s výjimou Katie Holmes, která se spíše "tváří", nežli hraje), v čele s Michaelem Cainem, chrlícím jednu suchou hlášku za druhou. Jenom záporných postav tu je trochu moc (i když Cillian Murphy a jeho děsivá maska má něco do sebe) a také kamera během soubojů je dosti chaotická, více toho tušíme, než vidíme. Nutno dodat, že dokonce i Hans Zimmer zase jednou vypotil solidní soundtrack (určitě nejlepší od Gladiátora). Podtrženo, sečteno = někde mezi 4 a 5*, ale nakonec přeci jen 5.