TACHO (2010)

Tak jo, asi na sebe strhnu vaši zlobu, ale já dávám 3. Ano vidím ve filmu nedostatky a dost, ale... Tata Hrušínský mě výborně pobavil. Mafián Jožo a Pomajbo prča jako blázen. Lavent? Zase kopec srandy. Hlášky? Hele, koho nepobavilo: nebe je modrý, země je kulatá a Weber je..., nebo "Kolikrát ti mám říkat, že nemáš poslouchat co ti říkám..." by měl asi chodit na úplně jiné filmy. A mimochodem je mi úplně fuk, že někomu ve filmu nepadají vlasy, baví mě hlavní poselství. Pokud jste ho ve filmu nezaznamenali, měli by jste na chvíli přestat pečlivě hledat všechny chyby které Landa udělal ve filmu a v životě a kouknout se na film nezaujatýma očima. Nedovedete to? Pak nechápu, proč na film koukáte a hodnotíte ho.

Zlatý holky (2010) odpad!

Tak jo, tohle se nepovedlo. Škoda práce všech kteří se na filmu jak podíleli, tak třeba prodávali lístky do kina. Hodně špatná komedie, s dějem, jehož pointa je tak na pěti minutovou reklamu. Pár klišé a sem tam nějaký pokus o žert. Od začátku do konce nuda. Jo a ještě je tu Nuda! A jako zlatý bod filmu, takové vyvrcholení, prostě to "něco"? Nuda. Vyděl jsem už dost mizernejch kravin, ale tohle je fakt šmé. Ano přiznejme filmu několik vtípků, které se povedli, ale v celku zapadnou a nevyzní. Takže vás film donutí položit si otázku: Trpím duševní chorobou já, nebo tvůrci? Mohu vás uklidnit. Vypadá to na vážnou psychickou poruchu tvůrců.

Bratranci v akci (2011)

Po příšerném začátku, který jako by mě chtěl upozornit, že s tímhle filmem jsem šlápl vedle, mě film mohl už jen mile překvapit. A to nakonec udělal. Trapné situace vystřídali ty vtipné a vůbec se film rozjel do poměrně zábavného rytmu. A kromě "bek strýt bratranců" má i docela slušný soundtrack. Sumasumárum: po příšerném začátku celkem milá podívaná, která sice nenadchne, ale pobaví a nabídne pár vtipů na myšlenky, které ale těmito vtipy neshodí, jak to má ve zvyku "běžná" současná produkce.

Hunger Games (2012)

Tak jsem se vrátil z kina, kam jsem zamířil házeje za hlavu zdejší kritické komentáře, které se kterými se mnohdy ztotožňuji jen ztěžka. Dnes to byla chyba. Film se dost dlouho nesnesitelně táhne, než se vůbec začne něco dít a když už to přijde, kouskují jinak přijatelný děj klišoidní pasáže. Tvůrci často naťuknou téma, které by se dalo rozpracovat, aby jej jen tak nechali ležet ladem. Místo nich rozpracují typická klišé, která nejen že nepobaví, ale příšerně nudí. Samozřejmě děj nabízí několik světlých momentů, ale materiál s kterým tvůrci pracovali, podle mého zničili. Hvězdy: 1=Námět, 2=Celkově slušná atmosféra filmu, 3= za těch několik světlých momentů, kdy tvůrci dají ochutnat. Škoda, že nejde dát 2 a půl.