Lucy (2014)

Mě Besson nezklamal, naopak, velmi potěšil. Krásný film, kde zírám, bavím se, směji se. Není to dokonalé, ale co je? 80%.

Pelíšky (1999)

Po čase jsem se opakovaně podíval a fakt se výborně bavil díky dvojce Dokulil - Polívka, ale to není vše - Kodet je zde skvělý, scénář i režie také, prostě povedený film, který stárnutím nestárne. 85%.

Everest (2015)

Film mě příjemně překvapil, i když literárně to vypadá jinak. Kniha Everest Roberta Birkbyho líčí podrobně život Scotta Fischera, ale mnohem lepší je líčení této tragédie v knize Peklo blízko nebe od Jona Krakauera - vřele doporučuji. Film 80%.

Lore (2012)

Rádoby umělecké, ve skutečnosti zdlouhavě nudné. 50% a 2*.

Šelma na svobodě (1959)

Doba skvělých francouzských filmů ještě nenastala, teprve přijde. Jde o průměrný film, který už zastaral (starý styl filmové hudby, projekce za autem při jízdě apod.). 60%.

Rvačka mezi muži (1955)

Na svou dobu dost dobré, i po těch letech stále dobré, hlavně druhá půle, ovšem aby se to tak vyvinulo, bylo třeba něco hodně zkonit a to tam nějak nepasuje. 70% a 3*.

Vlak (1973)

Romy a Jean-Louis jsou skvělí, Romy navíc kouzelná, nádherná žena. Simenon jako předloha je zárukou kvality, pokud to ovšem dokáže správně uchopit režie, a to se povedlo. 85%. Přečetl jsem si znovu i předlohu, která, ač rozsahem jen něco přes 100 stran, je obsáhlejší, romantičtější, ale stejně dobrá jako film.

Muddy Waters: Live in Chicago (1998) (koncert)

Skvělá muzika, i když by se dalo namítnout stále na stejné brdo. Ano, je to pravda, ale na stále stejné skvělé brdo. Bohužel zvuk záznamu je horší a obraz ještě horší. Přesto výborný počin ČT, že uvedlo. 80%.

Po stopách 11. září (2006) (TV film)

Zajímavé, protože se zabývá nejen samotným útokem 11.9.2001, ale jde až 9 let zpět a ukazuje dost problémů a chyb, kterých se dopustili Amíci. Politické a právnické čachry taky napomohly. Bohužel zde pořád chybí ještě větší sebereflexe a ukázání, co je samou příčinou, proč je Amerika cílem útoků (zjednodušeně to řeknu: Amerika si za to může sama svou mezinárodní politikou a svým chováním). 70% a 4*.