Král rybář (1991)

Myslim si, ze vsechny me snahy, psal-li bych komentar k tomuto snímku, by nepopsaly potencial, kterym tento film disponuje, proto ho ani komentovat nebudu. Opet se klanim Robinu Williamsovi a opet mam dlouhou dobu o cem premyslet a na co myslet

Zkrocená hora (2005)

Kvalitni snimek, jen´jsem se bohuzel v nejakych chvilich nudil. Avsak zaver to bohate vynahrazuje. Obdivuju Leeho pro jeho zanrove rozpeti :)

Rafťáci (2006)

Ale tak ano koukatelny to bylo priznavam i jsem se jednou za cas zasmal, ale lidi davat tomu ctyri hvezdicky ????To jsem daavl Mnichovu a Schindlerovu seznamu :), takze kdyz to porovnam vyjdou solidni dve hvezdicky

Riddick: Kronika temna (2004)

Mit 50 milionu dolaru a chtit se jich zbavit bravurnim zpusobem, poslu je Twohymu. Udelat s takovym rozpoctem takovy brak, to uz beru temer jako umeni ;)

Sám doma (1990)

Opravdu vynikajici rodinna komedie...jeste stale se u ni smeju, kdy zji vidim v TV.

Černočerná tma (2000)

Bohuzel nejsem fanda hororu a uz vubec ne beckovych hororu...Navzdory tomu, ze jsem si zde precetl, jak byl Vin Diesel v tomto snimku vynikajici a jak je to vyikajici sci-fi film, pro me to nadale zustane podprumerny snimek s chabym scenarem a topornym Vin Dieselem...nevim, kde ho vzali, ale jednim si sem jisty, ze absolutne neumi hrat...ale stale se presvedcuji, ze ted uz to nevadi ;)

Lolita (1962)

Vite cetl jsem knihu, proto jsem od tohoto filmu velice ocekaval. Videl jsem uz jine Kubrickovy filmy, ktere me presvedcily, ze je vynikajici reziser, ale musim rict, ze Lolita toolik zklamala. Chapu, ze rok natoceni jeste nedovoluje mnohe, ale preci jenom Lolita vypada jako sedmnactilety odrostly pubretak...a s knihou to ma spolecny max dej a konec...jinak zhola nic...Uz jenom jmeno Quiltyho je tu zminovano(obzvlaste nazacatku) pravidelne + - po peti minutach...zacatek uplne chybi a jinak nechutne prostrihane...myslim, ze nejlepsi pasaze sly natocit i daleko lepe. 3* proc ? Preci jenom Kubrick dokaze s filmem zazraky a velice se mi libily detaily jako hra rukou v letnim kine apod. => jinak tedy bohuzel velke zklamani, ktere snad muze pochopit jen clovek, ktery knihu cetl ;)

Esmeralda (1997) (seriál) odpad!

A tim ty sracky se jmenem telenovela v nasi verejnopravni televizi zacaly...Ach jo :)

Prci, prci, prcičky (1999)

Aaaano, tzde se dostavame ke klasickemu prikladu ubohe prepubertalni americke slataniny...Mi to prislo, jako kdyz bratri Weitzovi prisli na zakldani skolu do seste tridy a vyhlasili konkurz, kdo dokaze napsat nejhorsi slohovku, viteze 2. mista(podle 1. misgta udelali dvojku) obdarovali balickem kondomu a britkym filmovym zpracovanim. Chcete-li se podivat, jak film NEMA vypadat =>vrele doporucuji American Pie ;)

Společnost mrtvých básníků (1989)

Prvni polivna nas uvede do zivotu, pomeru a sebeodhaleni studentu "obycejne" stredni skoly. V druhe polovine, tedy aspon podle me, jsem mel moznost dusledky tothoto pocinani...Konec ?Ano prekvapil me ;)...Snad jedine dve chybi, ktere jsem zpozoroval...Bohuzel velice nudna prvni tretina filmu a pak ten Williams...mam ho rad, ale presne jak uz bylo napsane (Viz Macbethuv komentar), RW je ve vsech svych rolich stylizovan jako dokonaly prototyp otce, ucitelele a moralni podpory ;), snad jen za tyto dve vitky 4*