Uprchlík (1993)

Úžasný film s Harrisonem Fordem v hlavní roli a  Tommym Lee Jonesem, oba dva  úžasné výkony. Film je natočen geniálně. Když se chcete podívat na nějaký  pěkný film s Fordem a nechcete  Indianu Jonese tak  Uprchlík je dobrá volba. Úžasné hlášky, " Co se stalo? Co by , Zahrál si na Batmana a skočil dolů"   Toho už žerou ryby. Tak zatkněte tu rybu co ho sežrala. Film vás nenechá vydechnout. Náš dabing s Jiřím Štěpničkou tomu dává ještě větší "grády".  Honičky napříč státem , boží. Neprávem  odsouzený Richard Kimble nepoleví dokud nenajde pravého vraha své ženy. Úžasné je že při svém útěku ještě pomůže  kde může.( viz chlapec v nemocnici) Za mně film nemá chybu.

Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

Jako fanoušek Teenage Mutant Ninja Turtles , jsem  nemile překvapen co Seth Rogen a jeho tým udělali. Třískovi nikdo neřekne pokud vím v celém filmu jménem, pouze Tati. April  se rozhodli  změnit na podsaditou a malou černošku s brýlemi  a teenagerku. Původní April byla vždy dospělá a nikdy černá ani v původním komiksu. Mimochodem  původní April O'neilová je podle  manželky Kevina Eastmana , April Fisher Eastmanové a ta není ani trochu snědá, přesto se  někteří lidé ohánějí rasismem , když si lidi stěžují na tu změnu. Nevím co je to za moderní zlozvyk, že neustále mění už dané věci co se ras charakterů a  příběhů týče. Rocksteady a Beebob taky mají úplně jiný příběh. Prý byla  původní idea želv moc temná. Co si pamatuji ze seriálu z 1987 nikdy se neostýchali použít silné slova když Trhač mluvil s pochopy Rockem a Bobem. Celkově mě ten film přijde až moc  FF  Family Friendly a Social Correctly. Když by někdo řekl, že byly původní želvy moc násilnické, pro boha my jsme na tom vyrůstali a milovali jsme je protože to mělo ten drive. V tomto filmu to prostě není. Dokonce i  seriál z roku 2012 se toho držel. Jsem zvědav jak budou pokračovat. ale přijde mi, že tohle je slepá kolej . Kdyby řekli že to není canon tak bych to bral. Ale obávám se že není. Je tam pár dobrých scén ale vše to utápí ta rádoby všude politická korektnost a  buďme na všechny hodní. Když pominu vše okolo  nejvíc to zabíjí konečná scéna. Škola. Jackie Chan  exceluje svými pohyby.