• Romantický

Mělčiny (2016)

Blake Lively mám ráda, ale že bych se na ni musela dívat hodinu a půl jak sténá a závodí se žralokem, to mě moc nebavilo. Navíc se mi pořád nechce věřit, že by si žralok pochutnal na třech Mexikáncích a pořád by neměl dost, že by se musel honit za vyzáblou Američankou...

Kráska a zvíře (2017)

Už jedna z prvních scéna mě utvrdila v tom, že tenhle film bude totální kravina. Je totiž všeobecně známo, že černoši se běžně účastnili ve Francii v cca 17. století plesů a navíc vykonávali i funkce katolických farářů. Takhle multikulti dojebaná americká kultura je předurčena v záhubě. Za chvilku bude v zákonech ukotveno, že se musí ve filmech objevit minimálně jeden běloch v kladné roli a ne naopak. To, že tam cpou homosexuály a psy ještě beru. Ale černoši jsou opravdu dobově hodně mimo. Ještě se divím že na plese neposkakovalo pár burek a ze tři Číňani. Jinak zbytečně dlouhé, zpomalené, nudné a na muzíkál dost mizerné písničky. Uděláme jedno velké wáu nad Emmou, kostýmy a efekty a v klidu na to zapomeneme.

Učitelka (2016)

Za mě naprostý skvost. Dobu komunismu jsem nezažila, takže nedokážu posoudit dobovou výstižnost, ale z hlediska uměleckého zpracvání to byla nádhera. Trochu mi to připomínalo jeden z nějlepších filmů všech dob Dvanáct rozhněvaných mužů. Samozřejmě rodičů nebylo dvanáct a byly tam i ženy. Ale naprosto geniální vykreslení psychologie národa přizdisráčů. A nesmím opomenout vyzdvihnout skvělý výkon Zuzany Mauréry.

Con Air (1997)

Jo tak to bylo hustý. Takový ten tvrďácký emerický film, kde je Nik Kejdž jako namakaný klon Ježíše a zachraňuje svět. A vedle něho hromada dalších známých tváří. A spletitý hrdinský příběh, který samozřejmě musí obsahovat sexy blocku a černého kámoše. Docela prvoplánová nudička. Vážně v USA takové vězeňské expresy lítají?

Otázka života a smrti (1946)

Nedokážu uvěřit tomu, že v roce 1946 byl natočený tak nadčasový a tak neuvěřitelně promyšlený film. Slzela jsem na začátku i na konci. Má to naivní kouzlo, které dnešní filmy postrádají. A lehký smyčcový podkres. A oslňujícího Davida Nivena, roztomilou Kim Hunter. Dvě dějové roviny, u kterých je divák na pochybách, zda se jedná o klam, či realitu, kterou druzí nevidí, dozajista předběhly svou dobu.

Sex po dětech (2013)

Mě se film moc líbil, trochu mě udivuje zdejší nízké hodnocení. Taková kanadská láska nebeská. Hezký náhled do partnerských vztahů - ať už jste staří či novomanželé, lesby nebo slavní či svobodné matky a otcové, každý se potýká se svými problémy. A když se dva mají rádi, tak nic z toho nevadí.

Čas zabíjet (1996)

Klíčová věta ve filmu byla: "Představte si, že je bílá." U té člověka zamrazilo. Místy se film hodně táhl, ale byla to příjemná podívaná. Výborný McConaughey, Bullock, Jackson i Spacey.

Americká idyla (2016)

Kdybych byla verbal, tak asi napíšu, že film je to tom, jak si blbec vzal pěknou píču a z tohoto svazku dvou malomocných vznikl rozmazlený fracek, který se snaží upoutat pozornost za každou cenu, až se mu to výbuchem pošty podařilo. Zasadíme-li to do poválečné Ameriky přidáme pár incestních náznaků vznikne toho dvouhodinový brak, po kterém je vám blivno. Ale protože já se v nekorektních komentářík nevyžívám, tak řeknu jenom že to bylo zajímavé, ale nuda.

Nerve: Hra o život (2016)

Nemohu souhlasit tak s nízkým hodnocením CSFD komunity. Já si naopak myslím, že film je natočený konzumovatelnou formou pro dnešní online generaci, která má pocit, že nebýt sharingu, likingu, followingu a onliningu by neexistovala. V dnešní době, kdy jsou lidi schopni natočit cokoliv, aby upoutali pozornost a měli pocit sounáležitosti (připomíná mi to nedávnou extrémní jízdu dvou dívek v autě přenášenou na facebook s následkem smrti řidičky) je docela rozumné natočit film, který by upozornil na nebezpečí virtuálního světa. Myslím, že hloubavý divák v tom najde vztyčený ukazováček hned několikrát - ať už v získání veškerých informací ze sociálních sítí, přístupu k internetovému bankovnictví, síle anonymního davu až k zničení reálných mezilidských vztahů. To, že je to opatlané tradiční UAO (univerzální americkou omáčkou), tak to jen proto, aby se tyhle moudra našim teenagerům lépe polykaly. Upřímně doufám, že se alespoň někteří z nich trošičku zamysleli.

Každým dnem (2012)

Když jsem viděla v obsazení svého oblíbence Alana Cumminga, věděla jsem, že tenhle film musím vidět. To jsem ještě netušila, že tam hraje gay transvestitu. Musím uznat, že se své role zhostil naprosto královsky. O něco méně sympaticky na mě působil jeho herecký partner Garret Dillahunt s příšernou patkou. Film má sice své mouchy, ale i tak v tom vidím silný příběh, o tom, jak jeden malý mongoloid zaplněl srdce dvoum postarším teploušům a o úzkoprsosti justičních úředníků. Hezké a neotřelé.