Zelená kniha (2018)

Zjistil jsem, že tomu nemám co vytknout. Pobavil jsem se, poučil, nasmál i lehce dojal. A všechno to nečekaně a neuvěřitelně rychle uteklo. Bál jsem se, že se to povleče, a ono nic! :-))) Jednoznačně doporučuji ke shlédnutí...

Všechno nejhorší 2 (2019)

Už to nebylo ono. BTW to už vlastně ani není horror. A Jessica by už v žádném dalším díle hrát asi neměla - už jí tu mladou studentku nikdo pak neuvěří. Vypadala taková povadlá a unavená věkem... :-) Závěrečný fórek je velmi nelogický.

Černé vdovy - Epizoda 1 (2019) (epizoda) odpad!

Prima se opět překonala. Jestli chtěli stavět onu "komediálnost" na urážení Brna a Moravy, tak stejně z toho nakonec vyšli jako kreténi Pražáci. Inteligenci tvůrců (a vlastně i jimi vytvořených postav) dokreslil vlastně už úvodní záběr. Jet z Pahy na Vranov přes Pálavu a Nové mlýny vypovídá mnohé... :-))))) Zápletka je pak dost na vodě (a tím nemyslím tu vybouchnutou loď), kdy motivaci k vraždě má snad logicky jen jedna z hrdinek. Hlavně "nymfomanka", co si nevrzla 2 a půl roku, bo ji vlastní manžel nechtěl - to je slušný WTF. Hlavní postavy mi přijdou jako značně nesympatické slepice, kdy nějakou inteligenci z nich ukazuje pouze Plodková (a i jako herečka se mi jediná líbila). Jejich schopnost vyrobit doma bombu musí v sobě zahrnovat asi nějakou vyšší moc. A elitní vyšetřovatel vražd bez služebního auta a s extrémně přehrávaným hantecem je pak asi kapitola sama o sobě.

Ženy v běhu (2019)

Ze začátku mě velmi vyděsil titulek, že koproducentem je Prima. Báli jsme se syndromu "Decastelo" - tak doma říkáme debilnímu scenaři zcela mimo mísu a realitu. Na český film docela uvěřitelné a normální dialogy, včetně těch s dětmi. Velmi příjemný a pozitivní film, snad jenom těch happyendů bylo až zbytečně moc. Srandy kopec - za mě můžu jenom doporučit. A co na tom, že je ten příběh dost čitelný dopředu. Mě to nevadilo.      2023 - má euforie nadále klesá a střízliví. Už podruhé sníženo hodnocení, ale níž už rozhodně jít nehodlám! 🙂

Smrtelné stroje (2018)

Odsejpalo to a bylo to zajímavé na pohled. To ostatní už bylo asi všechno špatně. Ze začátku jsem hlavního hrdinu Toma nenáviděl - byl to hrozný idiot. Ke konci to bylo už zas spíš obráceně. Příběh/námět zajímavý, svět asi taky. Scénář a režijní pojetí naivní hrůza, plná nesmyslů a blbostí. Ale naštěstí jsem se včera nechal nest na vlnách vizuálu... Film bude určitě úspěšný v Číně a v Indii - takhle hrozně někomu lézt do prdele, to se jen tak nevidí!!! ;-))))

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Tohle byla fakt hroooooza!!!! :-( Se mu divím, že do tak mizerného scénáře šel. A pár gagů je vykradených z Bláznivých střel - a děsivě doslovně. Fakt slabý a to jsem schopný odpustit kdeco... :-(((

První člověk (2018)

Ta kamera mě hrozně srala, bolely mě z ní oči a málem mi to srazila na 3 hvězdy. Ale jinak to bylo dost zajímavý, byť se to soustředilo spíš na "sociální" aspekty a je to vlastně část ze životopisu Armstronga. Já bych to bral radši z toho vědeckého hlediska, ale i tak to bylo hrozně zajímavé a dobré. A rozhodně mi to trošku přiblížilo ty klaustrofobické pocity, co musí mít kosmonauti v tom stísněném prostoru ještě i dnes.

Predátor: Evoluce (2018)

Blackovi sedí buddy movies a buddy movie nesedí Predátorovi. Tak to vidím já. A je nespornou neleží, že u Predátora Shane zbytečně hodně tlačil na pilu co se fórků týče. A je to škoda, protože některé byly fakt dobrý (u mě palec nahoru za palec nahoru). Ale co mě asi nejvíc zklamalo, tak byl podle mě přehnaný scénář. Proč ta evoluce u predátorů? To genetické inženýrství mi připomínalo Prométhea. Predátor mi vždycky přišel zajímavý sám o sobě. :-((( Jo a taky je to podle mě jeden z nejhůř sestříhaných filmů - aspoň co se týče návazností dějových scén. Působilo to chvílema docela chaoticky. Takže souhrnem - docela zábavný film, co docela rychle utekl, ale docela jsem se u něho chvílemi ztrácel a občas uhodil dočela.

Upgrade (2018)

Jako jo! Za málo peněz spousta muziky a žádná dechovka nebo oddechovka! Občas mi to maximálně zaskřípalo ideologicky - občas mi to prostě nesedělo v rámci mého chápání vývoje techniky. Třeba takové policejní drony bych čekal trochu odvážnější. Ale celkově je to super úlet od mainstreamu. Líbila se mi i hudba a některé zajímavé nasnímání děje (honička aut apod.) A je to docela strašidelná vize naší budoucnosti... :-)

Slender Man (2018)

Zase se mi potvrdilo, že při rozhodování na co jít do kina není dobré používat zdejší hodnocení. A už vůbec ne dávat na "experty". Nejzajímavější na tomto horroru je právě jeho atmosféra, která je docela hutná a hustá po celou dobu. Pravda - scénář není úplně v pohodě, ale na vychutnání si filmu to stačilo. U teen-horroru bych to stejně jinak nečekal. Rozhodně zajímavě natočený film, zápletku bych moc neřešil - dyk je to horror, tam nemůže být všechno logické... :-))) Pro mě je to mezi 3-4 hvězdy, dávam vyšší abych ten film drobet podpořil.