Candyman (1992)

Pro nás alergiky horor s velkým H.

Lick the Star (1998)

Zajímavé dílko plně ukazující potenciál, který v sobě Sofia Coppola už tenkrát měla.

Chobotnička (1983)

Drobné výhrady bych měl (Moore mi ve svých 56 letech připadá na Bonda už trošku starý, závěrečný lehký pokles tempa), ale nemám nejmenší důvod se s nimi zaobírat, protože jsem se kurva bavil a nedovedu si představit povedenější bondovku. 95%

Geometria (1987)

Zážitku trošku ubrala dost hrozná kvalita záznamu, ale i tak příjemný zážitek. A navíc ta pointa!

Mandžuský kandidát (1962)

Velice silné čtyři. Jediné co mi brání dát plný počet je velice průhledné vyvrcholení. To je však jediná vada. Jinak klasika každým coulem. 85%

Černí andělé - Experiment (2001) (epizoda)

To nejlepší z Černých andělů, už je to cca 8 let co jsem to viděl a dodnes si to přesně pamatuju.

Napříč vesmírem (2007)

Na tomhle jinak veskrze průměrném filmu vidím dvě zasádní plus. A to sice zpěv Dany Fuchs a fakt, že mi ukázal jak moc jsou Vlasy od Formana skvělý muzikál.

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Kvalitní konverzační komediální drama. Alan Alda i Ellen Burstyn předvádějí, jak moc dobří herci jsou. O kvalitách Sladovi hry nemluvě. Nebýt toho, že jsem pár let zpět měl možnost zhlédnout divadelní provedení s Freimanovou a Žákem, tak bych šel na plný počet, bohužel takhle musím konstatovat, že divadelní hra mi sedla více, i když nejsem s to to nějak racionálně obhájit. 85%

Moje levá noha (1989)

Daniel Day-Lewis předvádí, že je genius herectví. Společně s Al Pacinem ve Vůni ženy asi nejlepší herecký výkon, který jsem měl zatím možnost vidět. Film stojí jen a pouze na jeho výkonu, který je bez debat úžasný, bohužel k absolutnímu hodnocení mi, i přesto kousek chybí. I když narovinu říkám, že nevím, co by to mělo být. 85%