Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Hodnotit nebudu, ale za jeden viděný díl (myslím, že byl v pořadí třetí) veliký palec nahoru. Ve srovnání s nováckou Talentmánií jasně a s přehledem několik koňských délek vítězí Prima. Myslím, že na nově se už teď múžou zlehka obávat podobného průseru, jakým byl Big Brother. Prima pořad koncipovala šíleně svěže, využila neokoukaných moderátorů, zábavné poroty a HLAVNĚ (narozdíl od novy) se nesnaží útočit na slzné kanálky televizních diváků (ještě jednou uvidím plakat Trošku tak budu zvracet ), nebo aspoň zatím ne. Za to veliké díky. Každopádně jsem zvědav, jak to půjde dál.

Lepší zítřek 2 (1987)

Oproti svému předchůdci podstatně akčnější a podstatně kravější. Co se příběhu týká podstatně jednodušší a hloupější. Objevené dvojče je jedno velké WTF, ale na druhou stranu, kdo by si stěžoval, když to znamená návrat Chow Yun Fata. A celkově jsem schopen, díky bezkonkurenční akci přehlédnout to, že celý příběh je doopravdy vlastně vata vyplňující prodlevy mezi jednotlivými akčními scénami. ;) 80%

Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)

Bez debat a bez příkras skvělé drama. Miluji Williamse. Jeho postavy jsou živé, situace jsou skvěle napsané a celé to působí neuvěřitelně realisticky.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Prvni zklamání od mistra Miyazakiho. Na můj vkus je příběh a příliš prosťoučký, což by se dalo přežít, kdyby se zde vyskytovaly nějaké emotivní momenty, či vizuálně vypiplané scény. Bohužel obojí mi tu tak nějak schází a co mi chbyí ze všeho nejvíc je Miyazakiho fantazie, po které to de facto není ani stopy. Není to špatné, ale bohužel je to pro mě jen solidní pohádka a ani o chlup víc.

Život je krásný (1997)

Nemůžu si pomoct, ale některé věci by se prostě (za jakýmkoliv účelem) zlehčovat neměly. Skvělou, až kouzelnou, atmosféru první poloviny bych se nechal líbit i v celovečerním podání, bohužel poté přichází imho velice nevkusná druhá půlka (o její reálnosti naprosto nemluvě), která dobrý dojem kazí. Kdyby druhá část byla pojata jako čistokrevné drama, znázorňující hrůzy dané situace a využívající kontrastu s bezstarostností první části, nic bych nenamítal, ovšem takhle u mě film jako celek příliš neboduje. Ovšem Benigni v hlavní roli poměrně potěšil. Film silný v jednotlivostech, ale celkově nepříliš konzistentní. P.S.: To jaký je v tomto snímku humor zabiják dokazuje scéna v mlze/kouři. Být to ve zcela vážném dramatu, tak spadlou čelist zvedám hodně dlouho. Bohužel tady to na mě příliš nazapůsobilo.

Bang, bang, seš mrtvej! (2002) (TV film)

Ne úplně stoprocentních pět hvězd, ale s přihlédnutím k tomu, že se jedná o televizní produkci a k faktu, že některé scény se mi těžce vryly pod kůži (sledování videa a závěrečné divadelní představení), s pěti hvězdami neváhám. O chloupeček lepší než daleko provařenější Klass. PS: Foster tu ukazuje jak moc velký talent je.

Jako jed (1985)

O chloupek lepší než podobně laděné "Co je Vám doktore?". Olmer přesvědčuje, že vždycky nebyl takový patlal a Svěrákův neherecký projev nepřestává fascinovat. Jeden z nejlepších českých filmů, škoda, že poněkud zapadl.

Jsem kyborg, ale to nevadí (2006)

Na můj vkus přespříliš ujeté. A těch pár dobře natočených scén pro mě prostě kvalitní celek nedělá.

Hrdinové války (2007)

Pátá hvězda chybí kvůli tomu, že na filmu je až moc vidět, kdo ho financoval a kdo ho tudíž používá jako decentní propagandu.