Pan Nikdo (2009)

Myslím že rozpolcené hodnocení uživatelů naprosto odpovídá rozpolcenosti filmu. Některé pasáže jsou vynikající filmařina, jsou strhující, gradují a najednou........nic, zase jsme úplně někde jinde, a to včetně kvality obsahu. Já zde vidím výborný námět, hudbu, scénáře, herecké výkony. Jenže zde vidím také nudu, rozporuplnost, zmatečnost i nelogičnost. Ideálně to shrnul v samém závěru reportér zpovídající starého Nema: .....ale nic z toho nedává smysl co jste řekl, já to nechápu, jak jste mohl být na 2 místech ve stejnou dobu dvakrát...........Ano správné vysvětlení je, že sám Nemo si nevybavoval co byla pravda, a proto si vymyslel 3 příběhy, 3 životy, které žil, kdyby..... Toť film, který mi trochu připomínal motivy z filmů Big Fish, Benjamin Button, Forrest Gump. Vlastně ani nevím za co 4 hvězdy, přesně to odpovídá rozporuplnosti celého filmu. Asi proto 4*

Po životě (2009)

Jedním slovem lze vystihnout celý film - zmatenost. Neuvěřitelné přesýpání vah pointy filmu - co je k sakru ten pan Deacon zač!? Přiznám se že jsem to nezjistil a dle mého názoru je pouze na divákovi, jak si celý příběh vysvětlí a k jakému závěru dojde. Těchto variant je totiž několik. Nicméně kvalita filmu je znát, velmi zajímavý námět, jelikož příběh vás donutí vydržet v pozoru až do konce. Výkonnost filmu však dodává herecké duo Liam Neeson a Christina Ricci, ti dva tu téměř excelují. Troufnu si tento film doporučit, a to pokud si přejete shlédnout velmi slušný snímek tohoto žánru. Silné 3*

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Ať žije pan Chobotnice :-D Když poprvé překonal první překážku, zjistil jsem, že nic není nemožné :-D

Faktor strachu (2001) (pořad)

Výborný komentář od "hirnlego". Nezlobte se na mně ale jestli tady někdo chce hodnotit pevné základy, ideu, chování účinkujících, jejich názory, nebo že to dělají pro prachy, tak buď závidí nebo je nebetyčnej blb. A to se nevyjadřuju ke srovnávání s Pevnost Boyard. Co sem do pr.... taháte Paklíče s Pačesem!!!!!!!!! Proberte se tady jste úplně v jinym světě. By mě zajímalo, jestli by nějaký z vás "inteligentů" sežral takový sr.... zadarmo. Já teda ne, a to že u toho mají různý silácký kecy mě vůbec nezajímá, sleduju to, protože se chci bavit, tlačit to do nich očima, říkat si že bych to zvládl líp apod. V tomhle případě nelze hodnotit logiku pořadu, tohle je ZÁBAVNÝ POŘAD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Zdaleka nedosahuje úrovně prvního dílu, pro mne osobně velké zklamání. Le Parkur zde téměř vymizel, proto nechápu Cyrila s Davidem, že do toho vůbec šli. Naopak zde se nedá hodnotit nic jiného než ubohý scénář. V prvním díle to vše zakryly vynikající kousky těch 2 chlapíků, kde předváděli co je to Parkur. To co vidíme zde je prakticky úplný.....nic!

Počátek (2010)

Po 2 a půl letech od premiéry viděné v kině shlédnuto v klidu doma: Můj komentář je následující: Hudba při závěrečných scénach ve spojitosti s rotujícím "totemem" mluví za vše.

Elitní jednotka (2007)

Když jsem se před 2 lety dověděl ofilmu Tropa de Elite (vítěz medvěda na Berlinale), mé srdce zaplesalo, neb jsem se dočetl, že je tu jistá podobnost se Cidade de Deus (dění v Riu z pohledu policie). Musím uznat, že mě v ničem nezklamal, nicméně právě díky oné natěšenosti jsem očekával asi něco jiného. Ovšem pokud je to opravdu fakt, že film byl natočen na základě vyprávění několika důstojníků a psychiatra, nezbývá mi než zajásat, že něco takového ve skutečnosti existuje a není to zas až tak jen obyčejný film. Kvalitu filmu mi sráží vlastně jen opět ubohý český dabing, kdy máte pocit, že to přeříkavají podobná individua, která namluvila Pár pařmenů. Na závěr 4 star proto, že Město Bohů je z mého pohledu přeci jen zajímavější a taky drsnější.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Kolega "Tosim" to vystihl přesně dle mých slov. Ve filmu nevidím nějakou extra genialitu, která by tenhle film měl vynést na post nejlépe hodnoceného filmu "všech" dob. Všichni píší o až neskutečné lidskosti, které, dle mého názoru, bylo jak ve Forrestovi tak v Zelené míli mnohem více. Nemluvě o scénáři, který nebyl nikterak převratný. Dovolím si přidat jednu drobnou poznámku nebo postřeh, který mi neunikl, a sice, že i po 19 letech ve vězení, měli vězni stále stejný "mundůr" :-) trošku chybka

Zlo mezi námi (2003)

Vcelku mě překvapuje vysoké hodnocení, dokonce natolik, že výrazně převyšuje film NAPOLA, který je dějově i scénáristicky velmi podobný. Příběh podobný, chování postav podobné....... Celý film jsem přemýšlel kdo koho okopíroval a nakonec to bohužel vychází na Napolu, která je o rok starší, což ale neznamená na 100% že je to okopírované. Nicméně v tomto filmu je jedna velmi zásadní chyba, která jej celý sráží, a sice do očí bijící nerealističnost, třeba oproti Napole. Natolik extrémní šikana a pseudonáckovské chování postav na školské půdě mě trochu uvádělo do rozpaků a cukaly mi z toho koutky. Ignorace vedení školy byla moc přehnaná! Nicméně na evropský film velmi podařené dílo, jedno z nejlepších co jsem viděl. K tomu špičkové herecké výkony, podobně jako v Napole. Na závěr musím dodat, že Zlo mezi námi a Napola jsou autentické filmy, které mě nadchly, nicméně kvůli reálnější podobě Napola vítězí. PS: podobná tématika je ve filmu Welle/Vlna, kdo neviděl doporučuju

Město bohů (2002)

Pro mne nejlepší film natočený tímto způsobem, vyprávějící o životě v největším brazilském slumu v Riu.