16 bloků (2006)

Myslím, že od Bruce po dlouhé době kvalitně zahraný snímek, který mi u něj chyběl. Vyzdvihnul bych také právě onen námět starej polda, černoch chudáček, banda zkorumpovanejch poldů. V moderním pojetí mě to opravdu potěšilo. Dávám 4, sice slabé, ale 4

Transformers (2007)

Co k tomu dodat? Snad jen, že je to splnění dětského snu. 5 hvězd

Matrix (1999)

cho cho chó, má láska, kterou nikdo nikdy nepřekoná. Slovo "převratný" se k tomuto filmu hodí v mnoha směrech a nabývá tak zde gigantických rozměrů, takových rozměrů, jako film sám

Pokoj 1408 (2007)

Původně jsem chtěl dát hvězdiček 5 ale po druhém shlédnutí jsem upravil na 4. Přesto v poslední době opět jeden z velmi povedených kousků tohoto žánru. Opravdu vynikající výkon Johna Cusacka. Vyvolat strach v divákovi zde určitě není žádný problém, hlavně když se na film koukáte pěkně v klidu, doma, se sluchátky na uších a hlavně v původním znění, tedy v angličtině. Pak si teprve užijete mráz v zádech, neustálý neklid a nejistotu. Ve finále nejvíce mi zabrnělo v kostích při znepokojivém hlásku malé Katie: "I´m cold". Tento film splnil účel a v lecčem taky překvapil, avšak jednu hvězdičku ubírám za pár zbytečných scén.