• Krátkometrážní

Vrána (1994)

"Tenhle znáš? Ježíš Kristus jde do hotelu. Dá recepčnímu tři hřebíky a ptá se: Můžu se tu na jednu noc upíchnout?" Brandona je mi opravdu líto, jeho smrt je opravdovým neštěstím. Liboval jsem si v nápadu i stylu natočení a opravdové lásce jsem tentokrát také uvěřil. (75%)

Válečné hry (1983)

Prostě paráda. "Jednou nás všechna tahle elektřina zabije." Na tu dobu perfektně natočené (velké plus i dramatický konec). Herci přirození, Broderick zahrál výborně. Líbilo se mi i těch pár vtípků a určitě mi nevadila ani ta romantická linka. Spíš se hodila pro takové odlehčení a dvojice vypadala opravdu mile. Od teď považuju Válečné hry za klasiku mezi herními a světohrožujícími filmy:). (80%)

Na divoké vlně (2012)

Je to o tom, nenechat se nikdy, nikým ani ničím potopit. (-70%)

Bonnie a Clyde (1967)

"Synu, za žádnou cenu tu krávu neprodávej." Věřím, že tento film měl v té době obrovské kouzlo. Pro mě ho má také i přes spíše místama únavný scénář. Faye Dunaway je opravdu kráska a Warren Beatty se jí snažil sekundovat seč mu síly stačili, někdy mu až nestačili. Nevím jestli je škoda, že jejich vztah nebyl takový osobnější, ale podle toho, co jsem slyšel doopravdy, to Clyde neměl zrovna v mládí lehké (i když si to zavinil sám). Otázka je jestli přijmete film jako klasiku, což podle mého názoru vklidu můžeme, protože jména Bonnie a Clyde jsou světoznámá. Jen je trochu ironie, že je všude oslavujeme jako takové hrdiny své doby a milé, hodné a normální lidi se smyslem pro spravedlnost. Na vrahy by se přece jenom takové přívlastky neměli používat. Ale jak už jsem řekl, mělo to v sobě jistý šmrnc. (60%)