Schmitke (2014)

Komedie? Tohle komedie fakt není. Je to 'klasický' český kočkopes u kterého není šance určit žánr. Jo a taky je to děsná nuda, která ani nedává pořádně smysl. Slyšet v českém filmu hlavně němčinu není úplně běžné, ale budiž. Nicméně němčina od českých herců mě vyloženě štvala. Když už mluví jak slovník, tak bych taky očekával jinačí přízvuk. Hrůza. Hlavní postava je zajímavá - i když taky zataraceně nudná. V životě jsem tam nebyl ale od teď nesnáším Krušné hory. Co tímhle chtěl básník říct??? Že já radši nešel s děckama na V hlavě... :-/

Aquarius (2015) (seriál)

První tři díly skvělé, parádně vykreslená atmoška Los Angeles v době řádění Mansonovy bandy. Pak ale nějak začíná docházet dech a upřímně, být to 'jen' dobová detektivka bez Mansona, asi by se nic hrozného nestalo.

Krize (2015) (seriál)

Naprosto dokonalé, hvala lepa David Horák za tip. Až bude přístě hrozit jaderný armagedon, stačí si projít scénář 'Krize' a ono se to nějak vyřeší. Srovnání s Jistě, pane ministře/premiére je naprosto zcestné, tohle dle mého není primárně satira, protože ač komediální, zároveň jsou zobrazené události taky velice uvěřitelné. To, že se u toho válíte smíchy, mají ale obě dílky společné :-)

Poslední chlap na Zemi (2015) (seriál)

Poslední člověk na Zemi - to je přece skvělý námět! V tomto případě ale s rozporuplným výsledkem, kdy několik málo vtipných situací nahrazuje otravná spleť trapných lží hlavní postavy a sraní do bazénu. A ač je January Jones krásná ženská, tak jako herečka je naprosto nezajímavá, vždyť i její Betty Draper z Mad Men byla protivná pipka...

Daredevil (2015) (seriál)

Zapomeňte na tu příšernost s Benem Affleckem. Za poslední reinkarnací slepého právníka stojí Netflix a to je (zatím) záruka kvality. Charlie Cox v hlavní roli možná není tím nejlákavějším superhrdinou všech dob, ale to ani tak nevadí, neboť celý seriál není jen o bezduchém zabíjení nepřátel. Tedy vlastně ne, Daredevil by nezabil, je totiž zřejmě jediný právník s kouskem morálky. Hlavnímu hrdinovi pak více než zdatně sekunduje Vincent D'Onofrio jako hlavní záporák Wilson Fisk. Byť tu tedy nejde jen o mlácení jakuzy, Rusů a Číňanů, právě tato část je zpracováním naprosto na výši a jen přispívá k celkové kvalitě.

5 Days of War (2011)

Víte, že...konflikt mezi Ruskem a Gruzií začal se startem olympiády v Pekingu? Vzhledem k eskapádám během Her v Soči se fakt těším na Rio... Film by mohl fungovat jako skvělé promo na krásy Gruzie. To by ovšem nesměly ve výhledu zavazet ruské tanky, Mil Mi-24 a kalašnikovy. Vše pohledem válečného novináře, který asi stokrát unikne jisté smrti - ale mně by se taky nechtělo umřít, kdybych věděl, že na mě čeká Emmanuelle Chriqui. P.S.: Andy Garcia jako Saakašvili má ve své roli mnohem horší přízvuk než jeho reálný předobraz...

Velká nádhera (2013)

Dafuq?! Nemám nejmenší potuchy o co tady šlo. Plno prázdných slov (na tento oxymorón jsem obzvláště pyšný), kupa starých, sešlých Italů a Italek, nejednotná směska záběrů na snobárnu toho nejhrubšího zrna a za tím, možná, někde v dáli, nějaký příběh. Ale co, popcorn byl zadarmo.

Rozvedený se závazky (2010) (seriál)

Chlapec hledá dívku. On má cca 45 let, je rozvedený, dvě stěží teen dcery na krku. Ona...aspoň těch 18 by mít mohla Emotikona smile Zatímco Lucky Louie byl vyloženě sitcom, Louie zatraceně dobře kombinuje stand-up se seriálovým příběhem. Často je to sprosté, přízemní, ale taky velice přirozené a hlavně zábavné. Zatímco stand-up část míří přímo na vaši bránici, ta 'reálná', biografická je často melancholická, plná odmítání a neúspěchu. A přesto o nic horší. Fakt skvělý seriál.

JFK (1991)

Kuba, Kuba, pořád dokola Kuba. Alespoň první polovinu (opravdu dlouhéééééééééééééééééého) filmu. Takže, když se konečně dostanete k opravdu povedené části v soudní síni, jste tak vysílení předchozím myšmašem - a že to Stone podává opravdu košatě, jak se na správnou konspiračku sluší a patří, že jste jednoduše rádi, že to máte za sebou.

Velká šestka (2014)

Nepřekvapivě skvělé. Baymax je jeden z nejlepších wingmanů ever a tvůrcům se podařilo skvěle využít jeho 'předností'. Na druhou stranu si mohli odpustit pár srdcervoucích okamžiků, takto jich tam bylo snad až zbytečně moc. Ale dojem to nijak nezkazilo, na to bylo vše ostatní až moc dobré.