Dobrý ročník (2006)

Jééé, to bylo hezké. No a co, že bylo jasné, jak to dopadne. Aspoň jsem se mohl těšit na to, jak postavy vyřeší očekávané překážky... Navíc, s Ridleym Scottem tu byla záruka zvládnutí ,technické' části, bezchybný casting to jen podpořil. Krásné prostředí, krásné herečky, povedené vtipy...Super!

Big Lebowski (1998)

Skvěle napsané charaktery, skvěle zahrané skvělými herci.

Říše slunce (1987)

Neuvěřitelný výkon Christiana Balea! Celkový dojem sráží přehnaná stopáž a postava Johna Malkoviche. Amík jeden nevycválaný... Což je škoda, neboť nejedna ze scén byla naprosto úchvatná, velice silná a celkově dechberoucí. Takto to bylo několik obrazů, které se vryjí do paměti, propojeny jsou ale mnohdy doslova vatou.

Comeback (2008) (seriál)

Proč srovnávat s britskou či americkou produkcí? Je to komediální seriál a podání humoru se v těchto zemích docela zásadně liší. Comeback je prostě český. Což taky znamená, že ne vždy a vše funguje tak, jak má. Někdy jsou vtipy až moc prvoplánové, ale celkově je to zábava, která s případným opakováním neztrácí na kvalitě. Protože je to ,hudební' seriál, musím vyzdvihnout hudební složku, která mnohdy (pro znalé o to víc) skvěle dotváří právě se odehrávající situaci. Viz. užití ,,Lost in the Supermarket" či ,,Romeo and Juliet".

Kamarád Timmy (2009) (seriál)

Určeno těm nejmenším. Respektive - děti, které pochopí Ovečku Shaun, se jen těžko ,,sníží" k Timmmymu.

Sugar Rush (2005) (seriál)

Hořko-sladký, komediálně-dramatický a klidně velmi reálný příběh, který vás prostě musí zaujmout. A ten soundtrack - ženiální! Ještě aby ne, když je Brighton město přetékající skvělou hudbou ;-)

Východní přísliby (2007)

Děti, takhle (si) žije ruská mafie, toho času v Londýně. Příběh, co chytne a nepustí. A ten zvrat - já to vážně netušil a nepoznal...

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Hňa hňa hňa! Nebýt ,přeuzpívané' závěrečné části, bylo by to za plný počet. Evil League of Evil =D

Krvavý diamant (2006)

Jak mi tento semestr ve škole neustále připomínají, konflikt o diamanty v Sierra Leone rozhodně nedosahoval takovýchto hollywoodských rozměrů, leč mnohé je založeno na pravdě. Ovšem i přesto, díky skvělé - značně tísnivé a znepokující - atmosféře není problém vydržet takřka dvou a půl hodinovou stopáž.