Průvodce (2008)

Nelze jinak než se rozplynout. TOhle je přesně ten film, co čekám, když se řekne Japonské drama... preciznost, hutnost podanou s lehkostí.. Trýznivý emoční gejzíry v menším rozsahu, přesto drásající. Krásný požitek pro oko a díky Hisaishimu i pro uši. Jeho Memory jsou asi to nejkrásnější, co sem slyšel. A když teď trošku lžu, tak nevědomky..protože jsem opravdu unešenej... Všechny klobouky dolů.

Hra na hraně (2013)

Zbytečné. Moje oblíbená lovkyně čarodějnic už to nezachránila. Na celym filmu byly nejzajímavější trejlery před. Nebyl sem ale úplně otrávenej... no, zkrátka, kdo nečekal nic, nebyl zklamanej. Musej se točit paskvily, aby si pak člověk správně užil kvalitnější snímky. Takže jako vata, resp. výplň mezi dobrejma filmama ok..

Avatar (2009)

Poprve jsem shlédl v IMAXu..podruhé po vic jak roce v 4dx. Musim konstatovat..že filmu odpouštím vse.. byla a je to skvostná podívaná. Zároveň zasvěceně konstatuji. .ze 4dx je uplne k nicemu a kazi cokoliv..co film snazi navodit. Avatar má 5* a dál nemá cenu cokoliv psát. Fantazie. Hodně moc se bojim dvojky..

Nikdy to nevzdávej 2: The Beatdown (2011)

Fajty fajn, jinak jednička měla všechno lepčí, vyjma souložnickejch scén, žel bohu... Trochu sem čekal dvojku tupější, lacinější, trochu víc mimo a tendenčnější... Nevim jak to dělám, ale BINGO.

Riddick (2013)

Spousta..spousta detailů nehodnych tohoto dá se říct fenoménu nasměrovala muj zajem o film na krabicku arasidu v županu. .. z mého pohledu odflaknuty..zprzněný Riddick.

Millerovi na tripu (2013)

Bláznivá "rodinná" road movie. Komedie, jejíž podstata je už několik let trendem a "jistotou". Naprosto všední nepodstatný děj slouží jen jako posunovací prostředek pro lehkou zábavu a laciné, leč fungující vtipy a hlášky. Amíci to maj rádi, a možná asi i chápu proč. Bohužel bych možná hodnotil i lépe, kdybych se mezi smíchem a úšklebky občas nepozastavoval s hanbícím pocitem nad tím, nač se to vlastně dívám.. Pozn. pod čáru.. Jennifer už fakt neni nejmladší...

Nespoutaný Django (2012)

První shlédnutí při premiéře na velkém plátně. Ono pověstné "tarantino" ihned po úvodních titulcích předznamenalo dlouhou, vysilující leč ne unavující pouť za závěrečným masakrem (ne že bych to čekal). Neřadím se do fanklubu tohohle "magora", ale musím říct, že na mě django zapůsobil živelností a osobitostí. Stopáž je stejně vražedná jako djangův kolt, přičemž mě ale od usínání neustále odrazovala hudba, která je více než skvostná. Dykapryo je skvělej herec, což potvrzuje v každym jeho filmu za posledních 4--5 let. S jeho příchodem do filmu se ze střílečky konečně začalo tvořit pořádně hutné drama. Při druhém shlédnutí po půl roce jsem si utvrdil fakt, že je tarantino výjmečnej tvůrce, ale jen někdy se mi trefí svym rukopisem do oka..Django se trefil.

42 (2013)

Bosák by řekl: " Ono to půjde a né že né!" Vcelku prýma vidět po delší době sportovní drama. Ještě lepší pak je, že to neni slátanina. Silnej námět, kterej stojí na skvělejch hercích v hlavní roli. Film, kterej šlape jako na drátkách od začátku do konce. Závěr pak graduje bez zbytečnejch kudrdlinek a dál se film nesmyslně nepotácí. Na to, že sem shlédl dvouhodinovou stopáž filmu, kterej mě moc nesebral, jsem přesto spokojenej a nezkracoval bych.

Elysium (2013)

Tak sem se těšil, že uvidim opět něco tak fenomenálního, jako District 9.. Blomkamp očividně chtěl navázat, na první (rozuměj letmý) pohled to už tak i vypadalo.. Skvělá myšlenka (i když lacině klišejovatá a předvídatelná), úžasný počítačový dodělávky vč. Elysia, hudba dechberoucí. Ale když ono to bylo tak jalový. Tolik failů sem neviděl už hodně dlouho. Spousta nesmyslností a nedomyšleností tento film (z mého pohledu) odsoudí k brzké recyklaci. Neodpustim mu ani lidsky se pohybující droidy! Holt, vysoké rozpočty a málo času.. zhouba posledních let.

jOBS (2013)

Trošku nechápu ty záporný reakce. Podle mě Zuckebergova Socka nebyla lepší. Kdo by čekal, že ve filmu o takové ikoně bude všechno den po dni.. Tvůrec se rozhodl jít jedním směrem, ačkoliv Jobs šel za svůj život těch cestiček sakra dost. Podle mě vystihl Jobse takového jaký byl a to v konečnym součtu podtrhl i parádní výkon Kutchera. Film mě bavil. Kola i popkorn dobrý. Mrzí mě jedna věc, ty skoky v čase jsou nepřehledný. A mám za to, že alespoň jedna scéna která spojuje jeho vyhazov z Applu a jeho rodinnou idylku ke konci by se tam vešla.. (mám za to, že sem neusnul a neprospal to)