• SK název

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

Návrat ke kořenům je sice fajn věc, ale jelikož mě Riddick: Kronika temna bavila o poznání více než Černočerná tma, není pro mě tahle vyvražďovačka ničím víc než solidním zábavným béčkem. Ale plusové body mají tvůrci za obsazení mých velkých oblíbenců Katee Sackhoff a Jordiho Molly.(24.12.2013)

Tak se krutopřísný ultradrsoň vrátil do Černé pitche v nejlepší formě a vlil opět do žil diváků, kteří po vyteplené Kronice temna zvažovali změnu orientace, trochu toho neředěného, machistického testosteronu. U odborně reparované, otevřené zlomeniny holení kosti mu panáčkuje přítel nejvěrnější, ochočená šavlozubá hyena, která zvládá i ty nejkrvavější agility, a s grácií filetuje všechno, co mu přijde pod pazourkovou mačetu, od nemazlivých škorpiohadů, přes létající pteroraptory, až po partičku hustobrutálních žoldáků, jež chtějí jeho preparovanou hlavu vystavit v antropologickém muzeu. Nuže, pane Nafto, tohle vám sluší daleko víc, než se skupinkou Barbín a vyfintěných gayů rozbíjet vytuněné Mustangy, tak doufám, že zase brzy přeleštíte rohovky a znovu rychle a zběsile vyčistíte nějakou tu nehostinnou planetu!(30.10.2013)

• Isherwood

Po většinových reakcích Twothy vytušil, že nová space opera mu na Riddickových bedrech nenaroste a vrací se pokorně do vod černočerného prologu, přičemž zapomíná, co jej třináct let nazpět dělalo dobrým (silný moment překvapení z nového hrdiny zaskočil nejen diváky, ale evidentně i Furyanovy stvořitele za kamerou); druhá třetina hrající na notu „Riddick predátorem“ je absolutorium, ale ta první zdlouhavým prologem bez podstaty, protože skoro všechno beztak víme, a závěrečný akt patetickou lavinou, která definitivně Riddicka pohřbí jako legendu, jíž jsme si vymodlili a vlastně nikdy opravdu nedostali.(4.10.2014)

Největší výhodou Riddicka je, že si na nic nehraje. Tenhle film přesně ví, že béčkové vody jsou pro něj typické a David Twohy konečně zahodil ambice o áčkovou ligu (předchozí díl). Odměnou je divákovi procitnutí bestie, kterou v sobě Riddick má. Návrat ke kořenům, které jsou jen mírně upravené oproti jedničce, ale zajímavě rozvádějí Riddickův svět. Tohle má potenciál, tenhle zaprášený svět a hledání Furye mě baví a chci víc. Proč? Protože tenhle hrdina je v současném filmové scéně naprosto ojedinělý úkaz. A ví to. A sladce nám to šeptá.(7.12.2013)

Pakliže si pamatuju dobře, tak Černočerná tma měla drsnýho hrdinu v drsném prostředí s drsným a dobře vykonstruovaným příběhem. Proto mě to pak bavilo. Dvojka už pak byla jenom jízda plná efektů, ve které příběh neměl moc místo a mně se vůbec nelíbil. Na třetí díl jsem pak ve výsledku zvědavej byl. A to i přesto, že se mi nalíbilo, jak ho tvůrci pojmenovali, respektiv nepojmenovali. Na první pohled to totiž vypadá spíš jak nějaký další restart série, jak je v dnešní době populární. A ono to tak úplně není. Na druhou stranu to taky ale není nic, k čemu bych se rád vracel. Opět totiž tenhle díl má drsného hrdinu v drsném prostředí, což je základ. Příběh ale opět přináší jednoduchou symboliku jdi, neotáčej a zachraň se a nic významnějšího v tom není. Vin Diesel je totálně bez emocí a veškeré emoce za něj musí vyburcovat digitální monstra, která se s ním buď zkamarádí nebo nezkamarádí. Mrzí mě, že dávám tři hvězdičky, ale nepřijde mi, že tenhle díl by si zasloužil víc.(27.9.2014)

Třetí Riddick se snaží přihopsat k tomu prvnímu, ale nemá tolik kvaltů, aby se mu dokázal vyrovnat v atmosféře a co mě především mrzí, že zmizel Riddickův vostrej sarkamus, kterým dodával černočerný tmě pětihvězdičkový šajníček ( "Co je tak užásnýho na tvým životě, že se bojíš smrti ?" ) na úkor, až extrémního heroizování hlavní postavy, chvílema to bylo spíš jak dialogy z Ramba. Samozřejmě souboje, příšerky, něco odkopčení z vetřelců, něco okopčení odjinud, akce, napětí, postavy, které se dají přečíst během prvních několika minut co jsou na scéně. Není to úplně špatný, hlavně vizuálek je fajn, ale je to klasickej efekt "šumáček", trošku zašumí a pak vyprchá.(3.9.2013)

• J*A*S*M

Sorry, tenhle předigitalizovaný bordel se neslučuje s mým estetickým cítěním.(17.12.2013)

Lord Helma z něj nebude, černočerně už taky nikdy nenaloží, ale jinak je tahle přehlídka nonsensů a DIY meducíny docela sympatická, pokud ji totiž čtete jako třeskuté béčko o frajerovi, který se promachroval do své vlastní lehké parodie.(15.1.2014)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $42,025,135Tržby Celosvetovo $98,337,295Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,942,647 //počet predaných kusov 468,828Tržby za predaj DVD v USA $10,805,370 //počet predaných kusov 569,820║ Hlavne prvá tretina je dosť dobrá keď Riddick bojuje z divočinou tamojšieho sveta a zo samým sebou, vtedy to má grády, akčnosť, nádych drsnosti, samozrejme ten ochočený psík to potom dosť kazí, tak trošku sa to mení na rodinné dobrodružstvo, príchodom lovcov príde na zbytočnú vatovú výplň, škoda, lebo niektoré úseky sú tam zbytočne ukecané a lovci sú povrchný a nemajú správne grády, takže všetko musí zachraňovať len účasť Riddicka, ináč v pohode pokračovanie natočené za rozumný rozpočet. /videl v kine: 70%/ __moja recenzia(18.9.2013)

Nejde o regulérní třetí díl, ale o remake jedničky jedna ku jedné v jiném prostředí. Já jen abychom měli jasno. Co z toho plyne? Jednak určitá zbytečnost a pak to, že jak se vám (ne)líbila jednička, tak se vám (ne)bude líbit i "trojka".(5.9.2013)

Nemá to tempo. Riddick je po dvojce vládce těch Nekrokrugerů, nebo jak se jmenujou, ale ti se ho zbaví fintou, kterou by prokoukl i Otík z Vesničko má středisková. Vysadí ho na další pustou planetu, kde se to hemží alienoškorpiony a jakýmisi zebročokly. Tam si 40 minut hraje na Beara Gryllse, a poté aby se dostal pryč zavolá námezdní lovce, které postupně oddělává. To je asi nejlepší část filmu. Riddick je masér a oni z něj maj hrozný psycho, což mě bavilo. Horší už byla nepochopitelná etuda s bateriemi do lodi zamčenými ve skříňce zajištěné bombou. Úroveň demence postav v této scéně přesahovala veškeré limity. No a pak už mě to bavilo čím dál méně. Viděl bych to tak na 50% a už se na to nikdy znova nepodívám.(9.8.2014)

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,117 // Otvárací Víkend v USA: $19,030,375 //(7.12.2013)

Koncept RIDDICKA je důmyslný: návrat k poetice ČERNOČERNÉ TMY, který v kinech ocení oddaní fanoušci i diváci neznalí prvního dílu. Nebudou se přitom ignorovat události z KRONIKY TEMNA, které budou zužitkovány v plnohodnotném pokračování (a proto budou v kinoverzi minimalizovány, zatímco na "modrých" discích bude mytologie rozpracována v prodloužené režisérské verzi). Proč byla třetí část seriálu nezbytná spíše z produkčního než estetického hlediska, jak se to má s pojetím vyprávění napříč několika médii a jakou rétorickou strategii oslovování volí bonusový materiál jsem se rozepsal v BD recenzi.(18.2.2014)

• KarelR

První půlhodinka super, ale jakmile přiletí banda kokotů s velkejma bouchačkama, jde to do háje. A proč tam vlastně bylo to mladý ucho, jehož funkce v příběhu je naprosto nulová?(25.12.2013)

Párkrát jsem usnul, ale ty nestvůry byly prostě skvělé!!!(30.11.2013)

Pro me solidni zklamani. Nevadi mi, ze to je prakticky jak remake prvniho dilu, protoze ten me hodne bavil. Jenze tohle me moc nebavilo. Vlastne nic moc novyho, Riddick se snazi vymlatit skupinku zoldaku, takze se ruzne skrejva ve stinech, sem tam nekoho oddela, vyjimecne hodi nejakou hlasku, prvni pulku filmu se nedeje prakticky nic, druhou uz je to akcnejsi, protoze prijdou i potvory, ale proste nic, co by clovek uz nevidel, navic tempo dost vazne, nijak zvlast cool to nepusobi a triky jsou vicemene prumerny. Pro me prumer a nejslabsi dil serie.(12.12.2013)

,,NEJSEM TO JÁ, ČEHO BYSTE SE MĚLI BÁT…“ /// Říká se, že 2x nevlezeš do stejný řeky, takže nejdřív moc nechápu, proč Twohy a Diesel porušujou zažitý pravidla… Naštěstí Riddick, frajer se zvířecíma instinktama kosí příšery, lidi a sere na nějaký debilní pověry. A ještě do toho při tý hře ,,na retardy“ stihne vypouštět ucházející hlášky. Na konci chápu Twohyho i Diesela. Dostal jsem totiž mnohem víc, než jsem čekal. Fajnový akční béčkový sci-fi. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím, že každá prvnička by měla dostat šanci na reparát. 2.) Protože: CO ZABIJEŠ JE TVOJE! 3.) Thx za titule ,,krasnyprinc90“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(21.12.2013)

Nečekal jsem vůbec nic, Riddicka jako takovýho nemusím a Diesel taky nepatří mezi mé vyloženě oblíbené akční bouchače.Ovšem dostal sem ...wow!! Že jsem fakt čuměl!! Riddick je postava, která je takovej ten "like" 70.kovej "japan řezník", kterej nemá absolutně konkurenci, nic ho nedostane, nade vším a nad každým vyzraje jak silou, tak speciální schopností, tak intrikami a neuvěřitelnou inteligencí a houževnatostí. Riddick nespěchá, ale jde si za svým cílem naprosto nekompromisně a nesmlouvavě drsně. Nakonec vyjebe se všema ... s příšerama na hnusný planetě, s dvojí posádkou zabijáků a s celou hnusnou planetou vlastně navrch definitivně, protože se mu tam prostě nelíbí "jenom" nelíbí ... Pro mě geniální, obrovský překvapení ...(22.11.2013)

• H34D

Vin Diesel prý není žádný génius, ovšem podepsat se pod takto obludný scénář a zkurvit jednu z jeho nejvíc cool rolí vyžadovalo pěknou dávku demence. Postavy patří mezi tu nejidiotštější sebranku, jaká se kdy na filmovém plátně sešla. K tomu místo, aby je pan Twohy vybavil dialogy, sestavil spíše jen sekvenci tvrdých hlášek, kterými se loutky střídavě častují. V podstatě cokoli, co postavičky ve filmu dělají, nedává smysl. Tedy kromě erektivní vojandy Katee Sackhoff, jenže film nakonec nezachrání ani její sideboob... Zakomponování humoru do úvodní části k filmu absolutně nesedí a okamžitě zabíjí návaznost na vcelku fajnovou atmosféru Kroniky temna. Vůbec nechápu, proč se fantasy svět, načrtnutý druhým dílem, absolutně nerozvíjí, ba naopak, proč se vyloženě zazdil. Při vypnutém mozku si můžete užít alespoň ty akční scény... 5/10(3.12.2013)

Úvod vynikající. Totálně sežvejkanej Riddick se ocitá na nehostinné planetě plné monster a k přežití kromě svalů používá svou schopnost adaptovat se cizímu prostředí a využívat místních zdrojů k výrobě zbraní a příbytku. V této části filmu se prakticky nemluví a vyprávění o přežívajícím divochu připomíná to nejlepší z Barbara Conana. S nástupem námezdních lovců přestává být třetí Riddick v rámci sci-fi béček tak znamenitým kouskem, ale pořád je to slušná podívaná. Pryč je bohužel hororová atmosféra z jedničky a s ním i jedinečnost monster, která jsou ve filmu spíše tak nějak z povinnosti a zabírají místo lepšímu prokreslení lovců, kteří jsou z větší části zaměnitelní a jednotlivé mordy jsou na Twohyho až nezvykle rutinní. Vin Diesel se ale naštěstí v roli pořád cítí jako doma, takže vlastně ke spokojenosti stačí, aby dával všem kolem najevo svou fyzickou i psychickou nadřazenost nebo jen sexuálně obtěžoval pořád velmi hot Katee Sackhoff.(13.9.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38