Klub poslední naděje (2013)

Z filmu jsem si odnesl následující poznatky: 1) Ron Woodrof si opravdu uměl najít přátele za všechny prachy (jak ty starý, tak ty nový) 2) Ron nebyl dobrý elektrikář – jak to proboha držel ten šroubovák? 3) Doktorka Eve je opravdu dobrá hospodyňka – mít kladivo v prvním šuplíku kuchyňský linky? To zaslouží obdiv 4) Není pouze dobrá hospodyňka, ale je také velice zručná - takhle pověsit obraz? To jen tak někdo nedokáže…. 5) Policajt JménoNevim byl nejspíše kouzelník – byl všude, kde byl jen trochu potřeba 6) Jared Leto konečně našel svojí pravou tvář – ruku na srdce: komu v té roli přišel nepřirozený? Doufám, že mi všichni místní puritáni odpustí, že si z filmu trochu střílím, samozřejmě chápu jeho vážnost a oceňuji McConagheyovu slizkost a i zachycení bezmocnosti. Nejvíce však oceňuji, že snímek nebyl pouze ždímačkou na city. PS: Pokud je pravda, že se AZT ještě používá a film uvidí dostatečný počet lidí, může být zaděláno na pořádný problém.

Vlk z Wall Street (2013)

Musím se smát, když zde čtu komenty tipu film je nemorální, oslavuje drogy, děvky, prachy….Jasný jedná se o komediální drama s prvky softporna, ale měli byste být spíše rádi, že v Hollywoodu ještě existuje někdo, kdo si troufne natočit film bez toho věčného poučování o mravních hodnotách života. Smiřte se s tím, že to takhle asi fakt vypadalo a že nám nezbývá nic jiného než tomu parchantovi tiše závidět (Neříkejte, že ne! :) ).... V samotném filmu jsem nenašel jedinou věc, která by se dala nějak vytknout – všechno zde funguje na jedničku a vy máte po tříhodinovém maratonu náladu dát si ještě jedno kolo. Zvlášť ocenit musím Leonardův styl vyprávění, jeho pohybové a řidičské schopnosti, a hlavně přítomnost Margot Robbie – Tu z hlavy budu dostávat hodně dlouho, navíc scéna s posuvnými dveřmi se mi navždy zapsala do zlatého fondu kinematografie. PS: Opravdu se divím, že Belfordovi stačily penicilinové injekce a neskončil spíš v Klubu poslední naděje.

Kapitán Phillips (2013)

Náš již značně prošedivělý akcionář firmy na ovoce kapitán Forrest má na lodě evidentně slabost. Jistě si všichni vzpomínáte na časy kdy svým parťákem Wilsnem na voru bojoval proti sílám oceánu, či když se svojí flotilou kreveto-lovičských Jenny obeplouval svět (Pokud ne, je něco špatně :) ). Nyní se nám představí s novou, malinko větší Jenny, která je vybavena nejmodernějšími protipirátskými opatřeními proti kterým by údajně ani Jack Sparrow neměl mít šanci….Jak to dopadne, uvidíte sami. Co se týče Forrestovo onemanshow, tak na konci je bez debat hodna uznání. Novodobí Sparrowovci zde Forrestovi sice obstojně asistují (někdy jsem měl dokonce dojem, že se pirátštinou opravdu živí), ale abych byl upřímný, tak si myslím, že o nich již neuslyšíme… a Seals? V tomto snímku je shrnu následovně: Jejich revírem je moře, jejich tempo je vražedné, jejich protivníky jsou překupníci kradených lodí, vrahové a vyděrači. Muži ze Seals pracují ve dne v noci, aby chránili Americkou bezpečnost…. Zkrátka a dobře obsahovat tento film trochu méně národní hrdosti, dalo by se uvažovat o 5ti hvězdách… PS: všimli jste si, že se hlavnímu Sparrowovi vlastně splnil životní sen? Jenom si pár let bude muset dávat pozor na mýdlo….

Lásky čas (2013)

Na tento film jsem dostal důrazné varování, abych se pořádně připravil. Tak jsem se tedy osmi kousky připravil a bohužel musím říci, že i to bylo málo!!!! To Vás opravdu všechny dostal zrzek z Harryho Pottera, který dost prapodivným způsobem cestuje v čase a jehož myšlenkový pochody občas zavání Chocholouškem? Já bych to bral, kdyby komedie byla alespoň vtipná, bohužel jsem tam ale ani tuto vlastnost, kterou se komedie obvykle vyznačují nenašel. Jako náhražka mi byla podstrčena 123 minut dlouhá, náležitě oslazená nuda, kterou nezachránily ani ty 2 krásky a 8 kousků v sobě….

Špinavý trik (2013)

Tento film doporučuji zejména všem fanynkám a čtyřprocentním fanouškům Krista Bejla – jsem přesvědčen, že z jeho postavy budete na větvi. Pokud mezi ně nepatříte a řadíte se mezi milovníky hlubokých výstřihů, tak si ale taky přijdete na své – Ejmy Adamsovic se s nimi zrovna moc nesrala. Pokud se neřadíte ani k jedné skupině, tak důvodem pro shlédnutí tohoto filmu může být to, že se dozvíte co dělal poručík Columbo předtím než se stal detektivem (nevím proč, ale ten Ital mi ho zatraceně připomínal), či skvělý tip na dárek kamarádovi, jako důkaz opravdového (již jsem jich pár objednal). Jestli Vás nic z toho nezaujalo a jste hnidopich, který rád sbírá důkazy o Americké demenci, tak taky nemusíte zoufat (Aby jeden páprda a řekněme ,,lehká děva,, takhle napálili celou FBI? To se může opravdu stát jenom tam (nebo možná ještě u nás)….Doufám že vás důvody pro shlédnutí zaujali a teď trochu vážněji: Co se týká samotného filmu, tak je zde asi blbost kritizovat výkony herců, scénář či masky. Co si ovšem kritizovat zaslouží je Russellova až okatá snaha o napodobení stylu ala Scorsese, kterému však nesahá ani po kotníky. S přivřením všech očí však stále stačí na 75%

12 opic (1995)

Opravdu báječný film, ve kterém kromě několika opravdu vtipných dialogů a zajímavé pointy uvidíte prasečí hlavu (Ne nemyslím tu Brucovu), kdo pomohl Francouzům v 1. světové vyhrát bitvu (nebo spíše nepomohl) a jak v šestadevadesátém celá Amerika vytahovala malého chlapce ze studny (zapojili se i zvířata). Poslední skaut Vám zde ukáže jaké povolání měl v záloze, kdyby nevyšlo herectví (ano je to zubař), jak si umí pořádně odplivnout a v neposlední řadě se pochlubí hřívou, ala Beatles v 70.letech. Jestli je Vám to málo, tak uvidíte i pravou tvář Brada Pitta (ne tohle opravdu nemohl zahrát zdravý člověk). Jestli ani to nestačí, tak jako bonus se z Vás všech (aspoň podle ostatních komentů a příspěvků v diskuzi) stanou odborníci na cestování v čase. V tomhle Vás ale musím zklamat – jste vedle, jak ta jedle :P. Zkuste trochu popřemýšlet o větě, kterou na začátku řekl našemu skautíkovi jeho spoluvězeň: "Z venku se nikdo nevrátil a ten kdo se vrátil se zbláznil"...Už se chápete? ;) ……… Za celosvětové nepochopení filmu a za herecké výkony 90%.

Insidious (2010)

Taky marně přemýšlíte odkud čertíka Bertíka znáte? Já vám to řeknu – jedná se o sexuálního ďábla z reklamy na Clavin. Jestli tento přípravek však funguje stejně, jako čertík s opravdu vytříbeným hudebním vkusem straší tak je mi jeho uživatelů upřímně líto. Čertík si může brousit drápky, či ukazovat kopýtko jak chce, ale ten mrazivý pocit, který mam u hororů tak rád se u mě neobjeví. Naopak, pokud si vzpomenu na další nezapomenutelnou scénu s plynovou maskou, pardon… vlastně s komunikátorem s jiným světem, tak se mi chce smát ještě dnes. Jedna hvězda za snahu a druhá za za nápad.

Sucker Punch (2011)

Divný film, který mě dostal těmito věcmi: 1) holky (po tomhle filmu jsem měl chuť ocenit minisukně největším vynálezem 20.století). 2) konec, který Vás nutí o filmu přemýšlet (i po pěti dnech usilovného přemýšlení a několika pivech jsem nepřišel na vysvětlení, se kterým by do sebe zapadlo vše, co se ve filmu dělo). 3) soundtrack (je stejně divný a chytlavý jako celý film). Je pravda, že tento film je tak trochu splácanina všeho možného, ale rozhodně není propadákem a zaslouží si vyšší hodnocení.

Casino (1995)

Pokaždé když jsem narazil na tento film, říkal jsem si, že toto nemůže být film pro mě… Jednoho dne mě však Scorseseho Mafiáni donutili tento film zkouknout a musím jim poděkovat :). – tenhle film je prostě dokonalý – Úžasný příběh s ještě lepším koncem, bezchybná režie, osobitost hlavních postav a skvělý soundtrack jsou věci, které dostali tento film do mé top10.