Rozvod po italsku (1961)

Skvělá komedie, plná černého humoru, který rozesměje. Nemůžu za to, ale Marcello Mastroianni mi zde potvrdil, že byl herec z úplné světové špičky. Zatímco třeba u Felliniho dokázal zahrát vážné role, v komediích a hlavně v této stačilo jen, když se objevil a již jste cítili ironický nádech. "A co moje čest?"

Manželství po italsku (1964)

První zhlédnutí filmu, kde bok po boku hrají úžasní herci Sophia Loren a Marcello Mastroianni. Na to, že takový typ komediíí nemám rád (jelikož jsem z tohoto žánru většinou viděl samé novější kousky, které jdou s dobou a většinou nestojí za nic), tak u této jsem se nesmírně bavil a hlavně i nasmál. Hádka po předstírané smrti byla parádní !

Predátoři (2010)

Ač mám Adriena Brodyho rád, v tomto filmu jsem ho rád neměl. Nehledě na to,že nedalo ani velkou práci již na začátku tipnout, kdo z lidí přežije ... První skladba v závěrečných titulcích jakoby zdůrazňovala "neberem to vážně", ale přitom to mohlo být fakt lepší, stále cítím nevyužitý potenciál. Pro mě průměrná až podprůměrná akční oddychovka.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Toy Story 3 mi připadalo jako průměrná animovaná pohádka poslední doby, ale jakmile došlo k samotnému úniku, musel jsem kroutit hlavou, takové nastavené a nepřerušované tempo nenajdete ani u některých akčních filmů ! od té chvíle jsem si tento film neskutečně užíval !

I Love You Phillip Morris (2009)

Čekal jsem návrat Jima Carreyho k bláznivé komedii, okořeněné dalším skvělým hercem Ewanem McGregorem, ale film mě dočista zklamal. Ani nevím, jestli jsem se něčemu zasmál, každopádně podvůdky a různé nápady na útěky z vězení nějaké ty hvězdy utrhly.

Fighter (2010)

Film Boxer vybočuje od většiny sportovních dramat jednou věcí ... že se stal podle skutečnosti. Opět je tu stejný příběh, od samotného dna po samotný vrchol. Každopádně je to okořeněno dokumentaristickou atmosférou, která je hlavně díky kameře a samotné televizi, co zápasy ve filmu vysílá. Dále mě zaujaly velmi realistické dialogy a herecký výkon Christiana Bala. - pro mě zatím nejlepší, co jsem od něj viděl. Film se mi líbil a při samotných zápasech jsem byl fakt napnutý.

Králova řeč (2010)

Nemám moc v oblibě životopisné filmy, ale tento je přeci jen vyjímečný jak v tématu, tak v časové ose. Od začátku jsme vlastně vrhnutí do samotného propuknutí problému a jeho řešení. Proto mě film bavil po celou dobu. Výkon Colina Firtha parádní, kdo takhle umí zakoktat, že to slyšíte až v jeho krku? Pirát z Caribicu Geoffrey Rush, najednou velmi příjemný chlapík a Alžběta, wau, líbila se moc:)) Mimo jiné se mi velmi líbila kamera(pohledy zepředu) a výprava. Dialogy samozřejmě taky parádní. Film je řemeslně velmi dobře režisérsky zvládnutý.

Opravdová kuráž (2010)

Další western, který si získal mé srdce a dokáže se rovnat i o mnoho starším legendám žánru. Bohužel zatím nemohu srovnat s remakem, ale trošku mi vadily záchrany na poslední chvíli. Film je zaměřen hlavně na hereckých výkonech a ty jsou vskutku vynikající. Jeff Bridges zahrál parádní výkon a pomalu šplhá v mém žebříčku herců směrem vzhůru, snad poprvé se mi ve filmu líbila role Matta Damona a záporáci Josh Brolin a Barry Pepper také za plný počet. S dívkou jsem moc nesympatizoval, ale bez ní by film zkrátka nebyl:) No nevím, remakům plné hodnocení nedávám, už jen kvůli tomu, že je hlavní složka filmu, příběh, "okopírován", ale Coeni tomu dali fakt opravdový nádech alá Tahle země není pro starý a vrátili westernu ve 21. století nádech toho ze šedesátých let. Za tohle a za Jeffa Bridgese plný počet.

Maurice Richard (2005)

Sport jako takový jsem začal sledovat právě díky tomuto klubu, slavnému Montrealu Canadiens. Tento team je navždy v mém srdci a Maurice "The Rocket" Richard je pro mne z neuvěřitelně bohaté historie hráčem číslo jedna. Nemohu dát méně než za plný počet. GO HABS GO !!!!

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Co se mi na smrtonosné pasti 4 líbilo ? To neuvěřitelné tempo !!! Jeden z nejlepších akčních filmů poslední doby a jako béčko parádní. Jen ten kamión mě fakt rozesmál :)))