Nesmiřitelní (1992)

Jak už to u Clinta bývá zvykem, citově chladný snímek, který by se dal označit za velmi realistický a originální se srovnáním s jinými westerny. Nikdo není vyloženě záporný a chvílemi jsem si přál, aby se všechny hvězdy zkamarádily a zašly spolu na pivo. Herecké výkony hlavních postav jsou famózní, jako by nám říkali "nejsme žádní zelenáči, my jsme legendy" A scéna, kdy Clint Eastwood vstoupí do hospody plné nepřátel s šokovaným Genem Hackmanem ... to se nedá popsat, to se musí vidět a prožít. BRAVO !!!

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Parádní bláznivá česká komedie, která jen podtrhuje genialitu Smoljaka se Svěrákem a z Oldřicha Lipského jen utvrzuje v nejlepšího režiséra československých komedií.

Trhák (1980)

Nechápu slabé hodnocení, ve srovnání s jinými klenoty československé komedie je tohle rovnocený snímek a dokonce mému srdci bližší a to nemám rád muzikály. Na "rapla" Čepka a slavnou scénu s výbuchem nikdy nezapomenu. :))

Fenomén (1996)

Příběh, který je pravdivý v tom, že ti co se od nás odlišují, budou vždycky vnímáni jinak. Hvězda navíc pro Johna Travoltu :)

Madisonské mosty (1995)

Tak tohle jsou filmy pro mě, miluji nostalgii, a tento film není snad o ničem jiném. Clinta Eastwooda nemusím komentovat, již jen jeho přítomnost je pro mě záruka velké zábavy a Meryl Streep se svým "italským" přízvukem byla také úžasná. Jen mi bylo líto manžela, kterého nikdo nelitoval a přiom to byl tak hodný člověk ! :)) Pro mě opět film, který mi dal hodně.

Jádro (2003)

Film jsem viděl již dávno, a co si pamatuji, tak se mi líbil. Nikdy nezapomenu na smích Stanley Tucciho po zanechání svého poslední vzkazu :)

Million Dollar Baby (2004)

Strohý, drsný, téměř na první pohled film bez citu s kamenným pohledem. Do finálového zápasu jsem si myslel, že půjde o ženskou verzi Rockyho, pak se ale vše převrátilo do existenčního dramatu, které můj již navždy v mém srdci zarytý režisér a herec Clint Eastwood natočil způsobem svým vlastním, tedy výborně! Morgan Freeman a Hilary Swank svými hereckými výkony vše jen podtrhují a já nemohu dát míň jak za plný počet.

Ledově ostří (2007)

Blbina, která neurazí a dokonce i rozesměje :)

Serge Gainsbourg: Heroický život (2010)

Oproti jiným biografickým filmům velmi originálně podaný vnitřní hlas nebo-li ksicht. Dále film vybočuje tím, že vlastně neukazuje žádné fakta, nemáme ponětí o čase a přesto si dokážem obraz života hlavního hrdiny poskládat. Poslední půl hodina se již táhla, a čekal jsem i více oněch slibovaných skandálů. I tak ale koukám, jakej to byl borec (těch koček ... ), neříkám, že od teď bude mým vzorem, ale trochu inspirace neuškodí:) PS: jsem nekuřák !