Most Disturbed Person on Planet Earth 2 (2014)

3:08 od začiatku až do konca. Prvý diel ma celkom šokoval a znechutil. Ale pri tomto druhom som si uvedomil jednu vec. Netreba sa na tieto veci pozerať tak povrchne. Keď som eliminoval povrchný prvý dojem prišiel som nato že toto je proste život. Tieto veci sa dejú každý deň (autonehody, vraždy, samovraždy, všemožné choroby a pod.). Kto si myslí že je to iné ako na týchto snímkoch mýli sa. Rozdiel je len v tom že to nikto nenhráva na kameru a nedá na internet. Fanúšikovia filmov si radi pozrú nejaký vojnový alebo "gangsterský film" často spojený s obchodovaním s drogami. Ale keď vidia ako vojaci strieľajú, odpaľujú a brutálne popravujú svojich "nepriateľov" tak už je to otrasné ? Áno. Lebo realita je stále horšia ako film. Tak isto drogové gangy v Južnej Amerike sa s ľuďmi v realite v rukavičkách nezahrávajú. Smutné ale na tejto planéte v tejto dobe bežné. Niektoré videá boli dokonca až vtipné a nehodnotím veľmi sexuálne explicitné záležitosti do ktorých sa dotyčný zapájali dobrovoľne. Dokumentárnu zložku táto kompilácia naplnila a pre niekoho kto je rád v rozhľade no nikdy by nechcel vyskúšať, vidieť ani zažiť čobylen sekundu z vecí zobrazených v tomto dokumente je to celkom slušný náhľad do sveta o ktorom sa síce hovorí, ale málo kedy sa ukazuje na obrazovky.

Most Disturbed Person on Planet Earth (2013)

1* Za "dokumentárnu" ukážku aká sa len tak nevidí, že aké su ľudia strašné zvery, excentrici a podivíni. Dopozerané bez pretáčania a stopovania až do konca. Tak či onak jedná sa určite o najskazenenejšiu, najnechutnejšiu, najzvrátenejšiu kompiláciu videí z internetu.

Chůva na zabití (2017)

"Toto je príbeh z terajších čias. Z čias gýču a úpadku. Keď už aj starý a dobrý režiséry zvädli a poslali na ľudstvo osud hrozných filmov. Len jedna spoločnosť sa odvážila vzoprieť tomuto trendu. NETFLIX ! Netflix mal nápady dovtedy nevídané. Kdekoľvej sa zjavil nevkus, kdekoľvek prišla nuda alebo gýč, bol tam NETFLIX." Áno. V tomto neskutočnom filmovom úpadku a pseudo umeleckej tvorbe je Netflix poslednou baštou kvality. Takéto snímky tu chýbali už pred rokmi no som za nich veľmi vďačný aj teraz. Stále sa k ním rád uchýlim po nehoráznych sklamaniach mainstreamu.

matka! (2017)

Ten typ filmu po ktorom (a už aj v priebehu neho) sa cítim znechutený. Aronofského som ešte v jeho "zlatých režisérskych časoch" zbožňoval. Po tomto ide do zatratenia. Nechápem čo sa to s filmovým priemyslom deje. Všetci sa snažia byť tak originálny, umelecký a asi nepochopenými ? Iritujúci nechutný film ktorý je podobenstvom toľkým mišmašom že to vo výsledku nedáva skoro žiadny logický zmysel, zápletka tak isto absentovala a aj keď sa považujem za ľudomila, ľudí mám rád a verím v ich svetlé zajtrajšky, všetkých protagonistov (vrátane komparzu) by som pozabijál na mieste aj s ich vystupovaním. Veľká bieda a ďalší zárez k sračkám od ktorých sa veľa očakávalo, ktoré tu rastú ako huby po daždi od roku 2011.

Bright (2017)

Jeden z najlepších a najoriginalnejších nápadov roka. Po rasistických filmoch, gayoch, lezbičkách, neonových pičovinách, pseudo intelektualných nudných sračkách sa patrilo zrobiť poriadne bizarnú fantasy hovadinu. Vyšlo z toho veľmi vtipné a originálne dielo ktoré ma úplne dostalo. Netflix (ako produkčná spoločnosť) sa mi páči čím ďalej tým viac.

Contratiempo (2016)

Výborná atmosferická bomba. Stačilo málo a bolo by to za plné hodnotenie. Príbeh bol už ku koncu veľmi prešpekulovaný a úplný záver dosť neuveritelný ale tŕpol som pri celom filme. Atmosféra sa dala krájať, výborná réžia a celková pochmúrne temná atmosféra s gradujúcou hudbou vytvorili dokopy veľký skvost ako zo starej Americkej školy mystery thrillerov od najväčších es v brandži. Na Španielov (I keď v produkcii WB) nevýdaný počin.

To (2017)

Po predvčerajšom zážitku z filmu Detroit som si myslel že som videl najlepší film roku 2017. It mi zmýšľanie trošku zmenilo. Detroit je u mňa asi stále zatial najlepším filmom roku ale It neskutočne prekvapilo. Toľké kvality aké som v tomto filme videl a našiel Detroit nepredčil. Nieje to Academy Award záležitosť ale film to je vskutku veľmi dobrý. Asi som ešte nevidel film ku ktorému by sedeli žánre ako - rodinný, komédia, dráma, romantický, mysteriózny a horor. It všetky tieto žánre skĺbil do jedného filmu a div sa svete, všetky funguju na svojom správnom mieste v správny čas. Hororovo je "to" na úrovni conjuring a vo finále sa jedná o veľmi zábavný film se vším všudy co k tomu patří.

Černobílá spravedlnost (2017)

Jednoznačne pre mňa najlepší film roka 2017. Určite sa musí objaviť na oscaroch. Som už celkom znudený z týchto rasovo motivovaných tématík po minulom roku (Moonlight som nerozdychal dodnes). Avšak objavili sa aj dobré veci a po 13th bol Detroi jedna emocionálna bomba. Miestami tak emočne silný zážitok až som si to neraz musel stopovať pretože sa celý film na jednu ranu len veľmi ťažko pozerá (trošku aj kôli stopáži). Neboj dokonalý. Záver už bol trošku prehnaný a afektovaný ale "pracujem" s tým čo tu je a zdá sa mi že rok čo rok sú filmy slabšie. 10 rokov dozadu by bol Detroit premier, v roku 2017 je u mňa najlepším filmom.