Krvavá nevěsta (2019)

Výborné! Samara a Adam na jednotku, ostatní moc nezaostávali. Posledný song soundtracku Love me tender v prevedení Stereo Jane dokonale demonštruje celý film. Pokojne aj druhýkrát...

Sestričky (2018) (seriál)

Za uplynulých 10-15 rokov som videl všetky "dôležité" (rozumej sledované) seriály zo slovenskej produkcie. Sestričky patria k najlepším, ak nie sú (pre mňa) tým úplne najlepším. Kašlem na nejaké hromadné hodnotenia, ale ľudskosť, citlivosť scenáristov a režiséra, ako aj celkový pocit z jednotlivých epizód sú jednoducho úchvatné! Herecké koncerty výnimočných slovenských osobností ako Dana Košická, Milo Kráľ či Martin Mňahončák (a ďalších) sú len čerešničkou na - už aj tak - s láskou pripravenej, chutnej, priam dokonalej torte. Blahoželám všetkým, ktorí tento seriál pripravili.

Vedlejší účinky (2013)

Jude Law sa zlepšuje, jeho výkony sú neskutočným zážitkom pre diváka. Téma spracovaná na úrovni, ale na (takmer) dokonalosť tomu niečo chýbalo - viac prekvapujúci dej, lepšie/uveriteľnejšie rozuzlenie či kvalitnejší soundtrack, ktorý za motívom a úrovňou filmu značne zaostáva.

Sklep (2018)

Na slovenské pomery veľmi slušné. Má to solídnu zápletku, napätie a uveriteľný dej, z hereckých výkonov vyniká Milan Ondrík, z ktorého sa stáva herec svetového formátu.

Žiť (2010)

Úžasné! Spracovanie, aké vedia len Rusi, nič umelé, efektné, domyslené a prirobené. Len surová a drsná realita, silná myšlienka a človek sa pri filme nenudí ani chvíľku. Bravúrne predstavenie na čele s prvotriednym výkonom Denisa Švedova.

Fabrika (2018)

Tradične rusky výborné, precízne, bez prifarbovania a spomalených záberov. Realita dneška, smutná a pravdivá, fantastický Denis Švedov, pochmúrna atmosféra fabriky, vykreslená dokonale. Zážitok.

Roztříštění (2019)

Veľké sklamanie. Predvídateľný dej, slabý scenár, jediné, čo stálo za to, bol výkon S. Worthingtona, inak bieda a mizéria.

Pod povrchem (2012) (seriál)

Pre mňa jeden z najlepších slovenských seriálov. Aj vďaka Igondovi, Rašlovi a Černému.

Zelená kniha (2018)

Viggo Mortensen. Urobil z tohto filmu dokonalosť. Ale aj Peter Farrelly. Bezpochyby. Úžasné dielo, ktoré sa minimálne u mňa zapíše do dejín svetovej kinematografie veľkými písmenami.

The Gambler (2014)

Wahlberg výborný, Langeová zvodná a krásna, ale niečo mi tam chýbalo. Napríklad ma celý čas iritoval bezstarostný postoj hlavného hrdinu, ktorý mal všetko a všetkých na háku. Druhýkrát by som si to asi pozrel, preto 75%.