Sicario: Nájemný vrah (2015)

Ne tak úplně to, co jsem čekal, přesto však velká spokojenost. U Sicario se na očekávání a otřepaná, 100x viděná rozuzlení zvysoka kašle. Postavy i události nejsou transparentní – všechno působí velmi uvěřitelně a syrově. K tomuto dojmu navíc přispívá velmi působivá kamera, která dodává akčním sekvencím ještě více na intenzitě, a zároveň dokáže působit i velmi esteticky a líbivě v klidnějších pasážích svými celky či vyváženou kompozicí. Film ale bohužel nepatří mezi divácky nejpřívětivější, takže se musím přiznat, že jsem se v příběhu a motivacích postav místy trochu ztrácel. Můj výsledný dojem byl tedy o dost jiný než obvykle – přesto však velmi silný a pozitivní. Velmi slušné 4*

Ocelový orel (1986)

Nejsem zatížen žádnými nostalgickými vzpomínkami, které by mohli můj dojem zlepšit. Snad jen ta cheesy hudba se dá opravdu pochválit. Dále už nemám co.

Volavka (2002)

Povedená detektivka, která se drží o dost více při zemi než americký remake a může tak působit jako jeho chudý příbuzný. Na druhou stranu je ale také o poznání přehlednější. Navíc obsahuje řadu vypjatých scén a příběhových obratů, které dokázaly udržet mou pozornost. – 4* (8/10)

Zpátky do ringu (2013)

Souboj dvou velikánů, ke kterému se ale musíme prokousat asi hodinou průměrného dramatu. Ve výsledku film, který ani nenadchne, ani neurazí. Fajn připomínka Rockyho a Zuřícího býka. – 6/10

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

1. Série: 3* (6/10). Spinoff k WD nezačal úplně špatně. Nové postavy, prostředí a zápletky jej dělají zajímavějším než poslední slabší řady původního seriálu (4. a 5.). Zároveň ale musím uznat, že byla 1. řada The Walking Dead o dost údernější, napínavější a celkově lepší. Tady je ten rozběh trošku horší, ale prostor pro zlepšení tu určitě je.

Zatmění (1962)

Povedený filmový styl v kombinaci s nudným příběhem. - slabé 3*

Marťan (2015)

Marťan tak trošku klame tělem. Z trailerů jsem čekal smrtelně vážné one man show drama ve stylu 127 hodin. Nakonec se z toho vyklubala poměrně svěží sci-fi, ve které najdete precizní filmařinu, napětí, ale také příjemný humor. Ve výsledku jsem byl vlastně rád, že nemusím sledovat další ze série vypjatých a citově vydírajících scén, které mají v tomto typu filmů své místo. Tady by se to moc nehodilo. Film není žádným veledílem a ani se na něj nesnaží hrát. Je to prostě „jen“ skvěle odlehčené sci-fi dobrodružství, které i přes trošku delší stopáž zklame jen málokoho.

Gangster Ka (2015)

Na české poměry docela slušná, na pohled mnohdy líbivá gangsterka, u které snad zamrzí absence většího tahu na branku a celková nekompaktnost. Některé scény dokáží dodat velmi slušnou atmosféru, kterou ale kazí řada zbytečně upovídaných a nezáživných scén s přitroublými dialogy. I tak je ale moc fajn vidět trošku snahu o světovější podání. Lepší 3* (6/10).

Carrie (2002) (TV film)

Tak jsem omylem zhlédl zhlédl tento remake namísto filmu z r. 1976. Celé je to okatě televizní a laciné - a to mluvím jak o efektech, tak kameře, střihu, či některých hereckých výkonech. Celá řada postav je neuvěřitelně otravná. Přesto mě ale film dokázal zabavit. Jedním dechem ale dodávám, že tomu vděčí především poutavé předloze, hlavní představitelce a několika málo povedeným, správně znepokojivým momentům. Ve výsledku velmi slabé 3* (4,5/10)

Electric Dragon 80.000 V (2001)

Jedna z japonských experimentálních podivností. Dá se zde ocenit neotřelost zápletky, nápaditost, a zajímavě pojaté scény po vizuální i hudební stránce. Přesto je film ale příběhově prázdný a nicneříkající. Na to jak je to krátké je to docela nuda. Zdá se mi to jako škoda, protože zde byl mnohem větší potenciál. Jako nezávislý experiment na vyzkoušení tvůrčích nápadů je to OK, jako film špatný. Pro běžného diváka podle mého nekoukatelné.