Hrdina (2002)

3 hvězdy za vizuál a povedené akční scény? Mučte mne, svažte mne......NE! Nedám. Prostě nedám! Dvě mu musí stačit a stejně si říkám, Bože, kam jsem to klesl, že jsem tak štědrý k tak prázdnému a zmatečnému dílku.....

Vyfič! (2009)

Tak nějak jsem se ani nebavil, možná kvůli výběru sportu kolem kterého se celý děj točí a který bych vyjádřil pro mne ještě nedávno neznámou zkratkou WTF?

Pohřben zaživa (2010)

Od ohlášení jsem se na Buried těšil. Zajímalo mě, jak se tvůrci vypořádají s časem nebo zda nezkusí naplnit stopáž paralelním příběhem z povrchu. A hle, jsem překvapen i spokojen. Hodinka a půl uteče jako voda a člověka ani nenapadne sledovat hodinky, i když jedno malé mínus bych z filmu klidně vypustil - onen párminutový pokus o oživení dramatu nějakou akcí. V rámci "úzkého a těsného" žánru ale stále ještě slabších 5*

Gladiátor (2000)

Velkolepě natočené nicmoc.

Expendables: Postradatelní (2010)

Kdyby film dokázal upoutat mou pozornost na delší dobu než 10 minut, určitě bych *** dal. Ale nedařilo se mu to a já se musel neustále snažit ze všech sil, abych se zvládl koncentrovat až do konce. Raději si pustím starou klasiku kteréhokoliv z hlavních protagonistů.

Ink (2009)

Těžko cokoliv dodávat. Je to hodně silný zážitěk a nikdy nevyprchá. Ink mne dostal a one, two, three, four mi od té doby bzučí v hlavě. Po Himmel über Berlin je to teprve druhý film, který si vychutnám nejlépe sám se sebou a nikoho u něj nechci.

Milionář z chatrče (2008)

Takže, co já a Milionář z chatrče? Pěkné, pěkné to je. Takové uřvané a pohádkové, ani uchvamcancující happyend pro citlivky nechybí. Ale 8 sošek? Cože, i za scénář? Cože, i ta best of the best? Podle mne si nezaslouží ani polovinu. Ale nebudu hodnotit počet ocenění, jde o film samotný. Ten nastoupí na diváka poněkud netradičně formou flashbacků do minulosti, v níž se odkrývají souvislosti s přítomností. Tempo je slušné, pohled do pro nás neznámeho světa indických slamů je dostatečně orientální aby udržel naši pozornost, příběh si jede.....ale co to, najednou zkrat a další posun v životě hlavního hrdiny uměle způsobený nepochopitelným jednáním jeho bratra? Ok, pro jednou, třeba scénárista nevěděl jak dál. Znovu se vžívám do děje, sleduji docela slušné prokreslení postav a ....najednou rána přímo na čumák. Opět měl nastat životní zvrat, opět ho způsobila snad bratrova rozpolcená osobnost. Nebudu pokračovat dál. Tohle je hlavně TO, co mi na Milionáři z chatrče vadí, kromě všech těch sladkostí pohybujících se v obrazu. Role Jamalova bratra, coby posunovače na dráze tohoto rozjetého vlaku. Tyhle jeho myšlenkové zkraty, kdy jednou je modrý, podruhé červený aby byl v zápětí zase modrý a Jamal dělal, že je to naprosto normální asi v každé indické rodině. Uff. Škoda toho, škoda, že bylo ubráno na dramatičnosti na úkor romance. A také nic proti krásné Freidě, ale tahle kráska je v tomto příběhu prostě neuvěřitelná asi jako huhulák v Saharské oáze. Slabší 3 pěticípé * ať nežeru.

Přestřelka v Palermu (2008)

Nevím zda se mám divit tomu, že tak dobrý, krásný a působivý film má tak slabé hodnocení. Ano film je jiný, je svůj, není povrchní a nestaví na klišé a patosu. Má v sobě mnohem víc, než se na první pohled zdá. Je to prostě film Wima Wenderse, nakolik je mi jasné, že ho nemůže každý pochopit a zbožňovat a mnozí ho ani chápat nechtějí, protože si pod pojmem pěkný film představují něco úplně jiného. Na tenhle film musí být člověk připraven, připraven pohlédnout sám do sebe, jinak ho film prostě mine. Mě se to podařilo až na třetí pokus o shlédnutí a vůbec jsem toho nelitoval. A to zmršení překladu názvu filmu si mohli odpustit.

Čtvrtý druh (2009)

Tvůrci horrorů se neustále snaží přicházet s něčím novým, čím by navodili konečně ten správný horrorový zážitek, pořádný pocit strachu, tísně a autentičnosti. Jenže čím víc se snaží, tím víc u mne naráží. Možná, že v Američke, která prahne po realityshow jakéhokoliv druhu by uspěl i autenticky natočený rozhovor s Ferdou Mravencem, já však tento pokus řadím do šuplíčku s nápisem "Až po lobotomii". Copak mne už nikdy žádný horor/mystery film nedokáže zarazit do křesla tak jako Věc nebo Vetřelec?

10 000 př. n. l. (2008) odpad!

Velkofilm vystavěný na slátanině primitivního scénáře, který se ve filmech už mnohokrát opakoval, což je zde maskováno umístěním do netradiční doby. Emmerichu, Emmerichu, měl bys dostat nějakou cenu za vynález mlejnku na minulost, současnost i budoucnost, fakta a fikci. Je velká škoda, že zrovna ty dokážeš všechny semleté nesmysly tak krásně obalit. Kdyby to radši uměl někdo jiný, kdo přemýšlí i nad obsahem, ne jen nad formou. Film je koukatelný opravdu jen pro ten audiovizuál, jestli si z něj někdo odnese nějakou obohacující myšlenku, jeho škoda, já ale už odmítám dávat hvězdičky za pohled na našminkované lovce mamutů s zářivým úsměvem ála zubní pasta Perlička atd.