Casino (1995)

Velmi efektní mafiánská podívaná a další Scorseseho předlouhé, avšak povedené a stále poutavé drama, kde podle mne ve své roli nad ostatní naprosto vyniká Joe Pesci, jehož brilantní scény jsou právě tím oříškem, který praskne vždy, kdy hrozí negativní pocit z přílišného natahování filmu.

Nebe nad Berlínem (1987)

Srdeční záležitost! Není hlubšího filmu o lidských nitrech.

Forrest Gump (1994)

Opravdu nevím na co chrlit chválu dřív, na brilantní herectví, emocionální hudbu, dokonale vykonstruovanou dějovou linii, či na samotného Zemeckise, pro něhož je Forrest Gump ten opravdový vstup na vrchol. Film, který nenechá nezasažené snad žádné lidské nitro, film velmi silný, a přitom zábavný, film, který prostě musí vidět každý, jehož pasáže se vrývají do paměti navždy a hodně lidí se k němu bude neustále vracet. Přesto má jednu chybku - na můj vkus až příliš dokonalé.

Až do smrti (2007)

Doby, kdy jsem jako kluk hltal Van Dammeův Bloodsport jsou dávno pryč. Stejně jako jeho kolegové - akční hrdinové, všichni ti Lundgrenové, Stalloneové a Schwarzeneggerové, i Van Damme se v polovině 90. let octl v situaci, kdy už nikoho nebavilo hltat leckdy stupidní mlátičky a naprosto propadl. Každý z nich si hledal svou cestu zpět na vrchol, ale bohužel, temné vody se nad nimi nemilosrdně zavřely. A v případě Van Dammea, byla tato cesta až tragikomická. I proto jsem u tohoto filmu neměl ani chuť si ho pouštět. Nevěřil jsem v něco lepšího. Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem si po půlhodině filmu říkal, že tohle by mohlo být i na 5 hvězd, které špinilo snad jen Van Dammeovo herectví/neherectví. Škoda, že druhá polovina filmu podléhá tolik obávanému klišé, ve kterém parchant od kosti se stává téměř až hloupoučce vypadajícím "hodným pánem od vedle". Těsně před koncem jsem proto chtěl dát lepší 3 hvězdičky, ale konec byl opět skvělý a proto končím na pěkném skóre ****! I