Sázka na nejistotu (2015)

První polovinu filmu jsem vůbec netušil, o čem to je. Druhou polovinu mi to začalo trošku docházet. Nicméně tenhle film má dvě roviny. Jednu obsahovou, v níž je nezastupitelný a měl by ho vidět každý bankovní zmrd na téhle planetě. Druhá rovina se týká zpracování, které je špatné, nezajímavé, dost roztříštěné a ani herci mi zrovna nesedli. Když to vykrátím, vyjde jasných 50%.

Dunkerk (2017)

Tak právě jsem byl svědkem skoro dvouhodinového obrazového dokumentu, ve kterém se nemluví, příběh neexistuje a jediné, co můžeme, je sledovat jakési bezejmenné angličany, jak se potulují po pláži v Dunkerku nebo se snaží utéct z potápějící lodi a velkou část stopáže sledujeme hrdinného Hardyho, jak téměř bez paliva kosí němčoury ve stíhačce. Jako vizuálně opravdu pastva pro oči - možná by se dalo říct - NEJLÉPE VYPADAJÍCÍ VÁLEČNÝ FILM. Ale to je asi tak všechno. Chybí příběh - jakýkoliv !!! Takže emoce nula a o Dunkerku stále nevím takřka nic. Achjo...Nolane, Nolane, vzchop se, jde to s tebou od Temného Rytíře s kopce dolů.

Wind River (2017)

Hrozně zvláštní film - atmosféru na 5 hvězd bez debat - jenom jsem nepochopil, co se tam v závěru stalo. Neříkejte mi, že indiánská rezervace je místo, kde neplatí zákony USA a každý si tam může zastřelit svého poldu nebo zmrzačit nějakého hajzla, jak se mu zachce. Určité jsem rád, že se poukazuje na zločiny páchané na indiánech (znásilňování či unášení indiánek), ale tenhle příběh alespoň podle mě zazdila závěrečná přestřelka, která sice byla fantasticky natočená, ale nevěřím tomu, že pár sekuriťáků, kteří střeží nějaké ropné plošiny raději postřílí partu policistů v čele s ženskou FBI, než aby kápli božskou a přiznali, že znásilnili jednu ženskou. Takže z tohoto filmu mám poněkud rozporuplné pocity, leč natočen je fantasticky, Renner výbornej i chápu, na co chtěl rejža upozornit, jen tomu příběhu nedal moc hlavu a patu. 65%

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Neskutečně poutavý příběh, kde se postavy předhání v tom, kdo bude více odporný a zákeřný, až si nakonec oblíbíte i toho největšího záporáka. Škoda, že příběh disponuje několika prapodivnými scénami, které nevypadaly příliš reálně - například příchod nového šerifa na oddělení. Ani se nepředstavil, neprokázal, kdo je zač. Bylo to divný. Ale jinak rozhodně film, který stojí za pozornost a vůbec mi nebude vadit, pokud si odnese sošku za nejlepší film roku. 80%

Brimstone (2016)

Tenhle film má asi jen jednu chybu - přemrštěnou stopáž. Opravdu to chtělo osekat do těch dvou hodin. I přes nesmírně zajímavý příběh a hutnou atmosféru, to prostě není ono a občas si člověk zívne. Bohužel. Ale jinak musím jen chválit. Dakota Fanning předvádí doslova oskarový výkon (Jennifer Lawrence má rázem zdatnou konkurentku mezi mladými herečkami). Příběh je úžasné poskládán do částí, které se postupně vrací do minulosti. A každá část je krutá a v každé máte chuť někoho zabít. Do toho ten americký fanatický styl vyznávání víry - pecka. Jako dost působivý filmeček, ale chce to mít náladu, jinak tu délku nedáte. 75%

Zabití posvátného jelena (2017)

Neskutečně otravná hudba mohla být nakonec asi ten nejmenší problém. Ale tenhle těžce nepochopový příběh i chování postav to zazdilo tak, že jsem furt přemýšlel, jestli to mám vypnout nebo doufat, že z toho něco vyleze. Nakonec jsem to vypnul někde po polovině ... 20%

Lesní rituál (2017)

Dvě třetiny filmu byly na jasných 5 hvězd. Bohužel závěr maličko zklamal, i přesto jeden z nejlepších hororů poslední doby. 80%

Trash Fire (2016)

Hrozně amatérsky zpracované, ale bavila mě kamera. Natáčte postavy tak, aby byly téměř vždy uprostřed záběru, je nevídaný jev, který stojí za zmínku. Jinak příběh je taky zajímavý, jenom je žánrově neupevněný a proto vyvolává pouze WTF efekt a to není asi moc dobře. Tohle měl být krutý náboženský thriller bez humoru, bez good feeling songů atd. Potom by to zalezlo pod kůži. Takhle zůstane asi jen ten WTF pocit...

Nejkrásnější den (2016)

Téma velmi ohrané, na druhou stranu si s ním lze pohrát různými způsoby. O to se snažili i tvůrci Nejkrásnějšího dne. Nicméně se jim to povedlo jen částečně. Ano, občas jsem se pousmál, na konci přišel dojemný moment tak jako vždy. Jen nevím, jestli mám nutkání to vidět znovu. Kromě krásné Afriky a celkem dobře vybraných herců mě tam toho moc nedostalo. Kdybych to měl shrnout, tak: Vykrádačka všech podobných filmů, občas zábavná, občas dojemná, napoprvé rozhodně koukatelná, ale nic k čemu bych se chtěl vracet za měsíc nebo za rok. 65%

Voldemort: Origins of the Heir (2017)

Na amatérský film skvělé zpracované vizuálně. Bohužel klasicky z tohoto kraťasu vyčnívají špatné herecké výkony a nepřesvědčivý příběh. Je to škoda, protože jakous takous snahu doplnit příběh J.K.Rowlingové jsem tam zaznamenal, ale zůstal nevyužit. Škoda... I tak ale není třeba se tomuto pokusu vyhýbat, těch 50 minut uteče jak nic.