Profesor v ringu (2012)

Velmi příjemná, skvěle odpočinková komedie s pozitivním poselstvím, které na vrchol nedosáhne kvůli jistým hloupým scénám, ale jako celek to funguje, Salma je stále sexy a bavil jsem se nadprůměrně. 75%

Můj otec je šílenec (2012)

Průměrná komedie, která nenadchne ani neurazí. Občas dobrá zábava, občas trapárna. 50%

99 domovů (2014)

Jedno z nejlepších dramat co jsem viděl za poslední roky. Ústřední herecká dvojice naprosto geniální, téma neuvěřitelně zajímavé, akorát tomu chybí lepší závěr. Nesnáším takto otevřené finále, kor když je to napínavý jak sviňa a mráz si dělá po mých zádech autodráhu. Bohužel nejsem natolik znalý podobných kšeftů s domy, takže jsem se místy ztrácel, každopádně dovedu si představit, že to takto může v USA klidně fungovat. Jak zaznělo: Amerika je země vítězů, pro vítěze a vytvořená vítězi !!! Vzhledem k totální ignoraci tohoto filmu (zde pouhých 188 hodnocení, na IMDP taky žádná sláva), popřemýšlím ještě o 5 hvězdách. Tenhle film si zaslouží pozornost.

Sweet Home (2015)

Né moc originální, přesto opět kvalitní španělský hororový kousek, který má solidní napětí, fajn herce a dobrý scény. Bohužel závěrečná čtvrhodinka nabídla pár takových přehmatů, že víc hvězd tomu nedám, ale zklamaný vyloženě nejsem. Hororového začátečníka to určitě dostatečně pobaví :)))

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Jako kdybych chtěl, asi bych na tomhle filmu našel dost much (z čeho žili, kde vzali výbavu a baťohy atd.), ale to vymazlené zpracování a svižný děj, který se každou minutu vyvíjel jiným směrem mě neskutečně bavil a zážitek z filmu mám naprosto prvotřídní. Kdybych měl porovnat s jedničkou, asi bych postavil oba díly na stejnou úroveň, ale zde si dovolím přidat i tu poslední hvězdu zejména proto, abych to hodnocení trochu vylepšil a vyvážil tak mnohé negativní komentáře. Na závěrečný díl se těším jako malej Jaryn. :D

Holky z lepší společnosti (2003)

2 hvězdy za neskutečně osobitou Dakotku Fanning. Brittany Murphy je taky dobrá, ale film mě moc nezaujal. Byla to klasicky strojená americká slaďárna se spoustou klišé a přehnaných situacích. Ale jako jednohubka na pozdní odpoledne se to dá bez problému vydržet. 50%

Vánoční horor (2015)

Tak vedle atmosférického Krampuse, nám vznikla i tahle Kanadská směska vánočních příběhů s hodně krvavým podtextem. Všechny ty příběhy mají něco do sebe, jsou i dobře zahrané, občas pekelně děsivé, ale bohužel je na tomto filmu strašně strašně straaaaaašně moc vidět laciné zpracování. A tím nemyslím masky, které byly luxusní, ale zejména kamerové a střihové provedení. Dost mi vadila kostrbatá návaznost mezi příběhy a taky kamerové filtry. Jo a scénář mohl být taky lepší. Jinak ale v mnoha ohledech překvapení a dát si s tímhle námětem maximální práci, mohla to být pecka, která by otřásla Vánoční atmosférou na spoustu let dopředu. 70% BTW: Krampus od Daughertyho filmovou válku vyhrál, ale minisouboj jeho Krampuse s tímto kanadským Krampusem by dozajista prohrál. :-)))

A dost! (2013)

Prototyp romantickýho filmu, který neurazí ani nenadchne. 55%

Smrtgasmus (2015)

Jsem fanda metalu, teda jen jistých odnoží metalu, ale jsem. O to víc jsem zklamaný, jak se po skvělém úvodu celý film propadal do čím dál větších sra_ek. Hektolitry krve, slizu a tělních tekutin opravdu nepovažuju za nic úžasného a občasný cool humor to neměl šanci zachránit. Je to hodně promarněná šance, bohužel !!! 40%

Domácí péče (2015)

Skvěle napsaný i odehraný film, kterému chybí akorát lepší závěr. Slávek Horák se z toho trochu vyvlíknul tím, že to nechal otevřený, ale nějak mi to nesedlo. Jinak chválím, určitě se jedná o povedený český film o strastech umírání / žití. :)