Znamení (2002)

Téměř dokonalý snímek o ztrátě a znovunabytí víry odehrávající se na pozadí nepřátelské invaze z vesmíru.

Kruh (2002)

Špičkový thiller nebo spíš horor. Remake původně japonského filmu, u kterého jsem se skutečně bál a který mi v hlavě strašil ještě dalších pár dní. Asijská tvůrčí mentalita bývá pro Evropana silným zážitkem (viz. také Oldboy).

Válka světů (2005)

Někdy kolem roku 1900 napsal Angličan H. G. Wells knihu, která později v Americe po její reprodukci v rádiu vyvolala všeobecný rozruch (režíroval Orson Welles). Američané skutečně uvěřili tomu, že byla Anglie napadena Marťany a jali se propadat panice - nutno dodat, že styl jakým je kniha napsána by zmátl i nejednoho Evropana. :) Právě proto, že jsem knihu četl, jsem byl zvědavý, jak s takovým „materiálem“ po sto letech režisér S. Spielberg naloží. Výsledek je výbornej!

Temný rytíř (2008)

Co všechno by byl člověk schopen snést pro dobrou věc? A kdy má právo vzít zákon do vlastních rukou? Batmanovská "rozprávka" na toto velké téma jako nejlepší thriller posledních let? Už v předchozím filmu bylo jasné, že netopýří série směřuje ponovu jinam. Bizarnost předešlých dílů zůstává zachována pouze v podobě Batmana samotného a jeho padoucha, všechno ostatní je zatraceně reálné a přibližuje tuto filmovou sérii i běžným návštěvníkům kin. Skvěle zahraná role Jokera, výborný scénář a hudba netvoří z tohoto snímku nejlepší díl batmanovské série, ale jeden z nejlepších filmů vůbec. Bravo!

Amélie z Montmartru (2001)

Pohádka pro věčně mladé. Kukuč Audrey Tautou je nezapomenutelný. Mám ale trochu obavu, že stejně jako Keanu Reeves bude navždy spojován s postavou Nea, Elijah Wood s Frodem, tak i tato role bude pro Audrey osudová.