Mystery Science Theater 3000 (1988) (seriál)

Každý díl asi není na plný počet, ale ta myšlenka, nadšení tvůrců, zaručená skvělá zábava, dokumenty před samotným filmem a především fakt, že díky tomuto pořadu nezůstane řada béčkových až zetkových klenotů zapomenuta mě nutí dát 90%. Kéž by to tak někdy u nás vyšlo otitulkované na dvd (hodně naivní představa, já vím). Přece jenom úplně všechno nepochytím a v pořadu kde může být každá věta perla je to velká škoda. Rozhodně se budu dívat na další díly a objevovat nové poklady této, bohužel tolik opomíjené a opovrhované, části kinematografie. Naprosto nesouhlasím s zelvopyrem - naopak, právě kecání do filmu, když si ho s někým pustím mi hrozně vadí. Na MST se mi líbí právě to, že tohle kecání, které naživo nesnesu je tu neuvěřitelně vtipné.

Obluda z 20,000 sáhů (1953)

Film, kterému do velké míry vděčíme za rozmach monster movies v padesátých a šedesátých letech. Děj je po všech stránkách klasický, což nemyslím jako výtku, protože právě Beast byl jedním z filmů, které toto schéma utvářely. Proto je to myšleno jako pochvala. Atmosféra hlavně v druhé polovině stojí za to. Pro Harryhausenovy triky mám obrovskou slabost, takže jsem si monstrum náležitě užíval. Když k tomu připočtu sympatické postavy, dobré davové scény a fakt, že jsem celou dobu musel myslet na svou oblíbenou hlášku Strýčka Skrblíka "A Sea Monster Ate My Ice Cream?!!!" (ke shlédnutí zde - http://www.youtube.com/watch?v=79c5JKjAQFg), tak jsem se prostě nemohl nebavit. Dobře zasloužených 75%.

Fighter (2010)

Naprosto souhlasím s tím, co napsal Renton - strašný Bale a stokrát omletý děj. Tento film nepřináší nic nového, nedostane se hlavním postavám pod kůži a nenapadá mě pro něj lepší označení, než zbytečný. Kdyby nevznikl, nikomu (snad s výjimkou Wahlberga a Balea) by nechyběl. Tuctové drama s pár zajímavými momenty, zcela průměrně natočenými zápasy, několika nevyužitými (Wahlberg) a řadou vyloženě otravných (Bale, Leo) postav. 65%

Odnikud někam (2010)

Na tento film jsem se těšil od chvíle, kdy jsem poprvé uviděl trailer, který mě naprosto dostal. Čekal jsem druhé Ztraceno v překladu a do jisté míry to tak opravdu je - odcizenost, nuda, dlouhé záběry... Somewhere bohužel není schopné jít pod povrch, vztah otec/dcera se prakticky nevyvíjí a hlavní hrdina, ač velký sympaťák, nemá žádnou hloubku. Celou dobu jsem chtěl dát čtyři, později slabší čtyři, ale konec mě docela zklamal (naprostá absence sdělených emocí), proto tři, i když silné a doufám že je časem zvýším - 70%.

Godzilla (1998)

Pro mně osobně nejkoukatelnější Emmerichovka. Vtipná, s dobrým tempem a člověk se u jejího sledování nemusí stydět za to, že se baví.

Louise-Michel (2008)

Po nějaké době zase jednou film, který mě ani trochu nebavil. Černý humor mám rád, ale v Louise-Michel jsem ho nenašel. Že se jedná o komedii jsem zjistil, až jsem si to tady přečetl. Když nad tím zpětně přemýšlím, tak mi dochází, u kterých scén jsem se asi měl smát. Bohužel právě ty mi většinou přišly naprosto debilní. Humor v tomto filmu není ubohý, nebo úchylný, on prostě není. To co má být vtipné má do humoru asi tak daleko, jako Peťa Rychlý v Natočto. No vlastně jednou chvíli mě film i bavil - během první scény. Kdyby zůstal celý tak příjemně nesmyslný, tak bych si ho i dokázal užít. Až jsem byl překvapený, že snad konečně zase uvidím francouzský film, který by se mi líbil. Pak to šlo všechno do kytek. 20% za ten úvod a ucházející první půlhodinu, 20% za dobrou kameru a zajímavé kompozice záběrů.

Skřet 2 (1990)

Za pár vtipných momentů, i když většinou je to velká nuda, a za to, že tento film ukazuje vegetariány, jací doopravdy ve skrytu duše jsou. Objektivně je to samozřejmě odpad, ale k nejhorším filmům všech dob se to opravdu ani nepřibližuje. Můžete se smát nebo nadávat. Ať tak, nebo tak, nudě neutečete.

House of the Dead (2003)

Za hlášku "Stvořil jsi je, abys byl nesmrtelný. Proč?" "Abych žil navěky." a za některé další "povedené" vtípky nemůžu nedat alespoň 20%. Mezi Uwe Bollem a Edem Woodem je ale jeden zásadní rozdíl. Zatímco u Woodových filmů se neskonale bavím, tady jsem na režiséra většinou jenom nadával (se stupňující se intenzitou) a nemohl jsem se dočkat konce.

Tokyo Breakfast (2001)

Tupost, která stojí jenom na tom, že japonci opakují slovo nigga. Podíval jsem se na tento kraťas v nadšení z Onion movie a to hodně rychle odpadlo. Neuvěřitelná blbost. Už dlouho se mi nestalo, abych si po třech minutách otráveně říkal, kdy už to sakra skončí. Jsem rád že tvůrci "dospěli" a s celovečerákem si poradili řádově lépe.

Mistr loutkář III: Toulonova pomsta (1991)

Povedené "pokračování", respektive prequel. Spíš se však jedná o alternativní začátek, protože z velké části ignoruje předchozí dva díly. Nejvýraznější rozdíl je asi přítomnost SixShootera. Tento díl rozhodně nekončí tak, aby na něj mohla jednička logicky navázat. Snad kdyby se mezi nimi natočil ještě jeden, ale čtyřka už pokračuje v současnosti, takže nesrovnalosti nejsou vysvětleny. Jsou zde taky obroské logické trhliny. Nejnesmyslnější mi přišlo, že Toulon vyrobil Bladea podle majora Krausse (během druhé světové války), ale ve filmu je plakát i vzpomínky na Egypt z roku (tuším) 1912, kde Toulon vystupuje se svým Faustem, v hlavní roli očividně právě Blade. Tak nevím jak si to vysvětlit. Jestli je podoba čistě náhodná... Neřakl bych. Ale i tak se mi tento díl líbil.