Zrůda (2003) odpad!

Odpornej snímek. Pointa jasná od samého počátku, herci oškliví, jak noha a Theron... tu tedy dokázala režisérka "zřídit". Pokrytectví a nechutnost života spodiny v USA vykresleno poměrně věrně; tak tohle je ten světový fízl? Největší zrůda podle mě byla ta malá, rádoby nevinná štětka. Říkali, že sem cynik - asi to tak bude, jinak by mi todle gay veledílo zřejmě zkazilo večer. Vítejte v ráji holek, co spolu randěj!

The Misanthrope (2007)

Běžný den (dny) na samotách v Norsku, i jinde. Je zřejmé, že Ted si snímek udělal hlavně pro sebe a kdo tam čeká nějaké ohromující sdělení, co mu změní život, bude zklamán. Kdo nějaký čas žil/zije podobným stylem, toho zajímá, jak to dělají jinde a pro toho je to pohodový relax. Je zde k vidění klíč k pochopení jinakosti Dark Throne v ramci new vawe of BM. Tažení si rakve, jako průvodní jev snímkem / životem je hezká symbolika.

Ostrovní zprávy (2001)

Tak tenhle film mě naprosto rozstřelil. Nevinnej Spacey v kombinaci s femme fatale Moore, ostrovy na severu, duchové a moře. Naprostá pecka, nechápu, jak mi bylo tak dlouho utajeno. Btw. nevím, jak je možný, že zde někdo z hodnotitelů vidí snahu o pochmurno. Tohle je mystika, na to už musí mit člověk anténky.

Vzkaz v láhvi (2016)

Vždycky sem si o dětech myslel, že sou pitomý... Karl Merck. Pro mě nejlepší dil oddělení Q a prefektni krimoška severského střihu. Herci na úrovni. Oškliví, až běda, ale dokonale sympatičtí, scénář takřka bez připomínek a kvalitní kamerová práce. Tadle nesourodá dvojka detektivů baví.

Šermíř (2015)

Velice slušných 75%. Film dokonce dokázal zaujmout mě, coby šermem absolutně neosloveného barbara. Je to prostě takovej feudální sport, no. Svinskej hnus stalinskýho sajuzu byl vážně k blití. Ač se moje dětství odehrávalo v relativně klidných a smířených osmdesátkách, druhé blití na mě jde z evokovaných vzpomínek na tu socialistikou všudypřítomnou připosranost, kterou projevovali všichni okolo; dílem z donucení a dílem z vyčůranosti. Na ten hnus z nedostatku, bídy a prázdných peněženek i regálů v sámošce. Hlavní hrdina si i v daleko horších podmínkách navrátil svůj ksicht a za to mu patří dík. Bonusem je krásnej klavírní doprovod.

Pod jedním stromem (2017)

To byla černá legrace a ne že ne. Všichni herci odporní do posledního, zřejmě nějaká ostrovní deviace. Absurdní vyústění příběhu nicméně velmi hezky cynicky ukázalo, kam až jsou trhlí lidi schopni bez mrknutí zajít. Islandský feeling to celé drží nad průměrem, na 4 to ale není. 70%.

Druhá strana naděje (2017)

Dal jsem tři kousky Le Havre a zpětně mi přišlo lepší. Finy znám, jako pragmatiky, ale i pohostinné lidi, takže nemám problém uvěřit, že zavřou oči k možným dopadům svého nelegálního chování, když překročí bez dotazů několik zákonů. Líbilo se mi, jak Syřan Khaled procestoval nelegálně celou Evropu, vyjmenoval všechny státy, kde překračoval hranice a.. naše země v tom výčtu chyběla. Nelíbí se mi, jak se v zájmu zachování svých životů (v jejich podání) tihle notoričtí law breakers střelhbitě vypořádají s jakýmkoli dilematem, které by je mohlo nasměrovat zpět domů. Na druhou stranu film má, jako i další od AK velmi uklidňující atmosféru a tak jsem to vše přežil bez velkého rozčilování.

Co se z nás stalo (2015)

Rodinnej film to není, i když je zde téma rodiny obráno az na kost. Horror taky ne, u toho si 80 minut neťukám na čelo a nevrtám se v uchu. Napětí thrilleru to nemá. No, nejblíž je tento kousek asi nepovedené zombie komedii. Koukat se na to dalo jen díky fešné sousedce.

Boj (2015)

Tenhle kousek nezklamal a jeho citové drápky se necelé dvě hodiny poctivě snažily drásat emoční stránku diváka. Jelikož se pracovně často také dlouhodobě pohybuji mimo domov a rodinu, byly to právě okamžiky z hrdinova soukromého života a jeho blízkých, které na mě působily nejvíce. Není to nejlepší válečný film, je to velmi kvalitní drama.

Le Mans '66 (2019)

Pěknej snímek, který má téměř vše. Emoce, hluk, adrenalin. Bale zde hraje vlastní extratřídu a potvrzuje výlučné postavení v rámci Hollywoodu. Fordovi manažírci jsou naprosto přesně odpozorovaní. Tohle mávání s osudy lidí, bez kapky slušnosti a odpovědnosti, je ve velkých koncernech bohužel všudypřítomné. Jediné co tomuto trháku chybí k dokonalosti, je slušný vedlejší příběh, takhle je to přes silnou hlavní dějovou linku trochu ploché. Vizualizace Bandiniho, jako nějakého uber-evil japonského kamikaze byla poněkud úsměvná. Viděno v Cinestar Plzeň.