Star Trek: Podivné nové světy - Duchové Illyrie (2022) (epizoda)

Od nynějška registruji první mušku na kráse, a to tu, že často při vysvětleních už nejde ani o technobláboly, ale o pouhopouhé zmínky. V závěrečné části se pár větami "vysvětluje" několik (zaregistroval jsem 3) podstatných nejasností, a ona "vysvětlení" jsou natolik rychlá a prázdná, že prostě nic neříkají. Nicméně chválím, že tam jsou aspoň ty zmínky - předchozí "nuTreky" by úplně zapomněly, že tam něco takového vůbec bylo. Takhle si můžu říct, že mi to nedává smysl a chtěl bych vědět víc, ale nemám nic, čím bych ta vysvětlení dokázal vyvrátit, nakolik jsou nehmatatelná. Stávající koncept ústředního charakteru díl po dílu funguje skvěle, začínají se budovat organické vztahy mezi postavami a seriál už teď má svůj charakter. Nenapíná nás nějakými velkými tajemstvími, vše je vysvětleno v rámci dílu jako samostatně funkčního celku - přesně tak, jak nám bylo slibováno. Těším se na každý nový díl.

Star Trek: Podivné nové světy - Děti komety (2022) (epizoda)

Jak lépe vyjádřit, že tenhle koncept prostě funguje, než tak, že večeře u Pika ve druhém díle je ve všem lepší než večeře u Sarua ve třetí řadě Discovery? Většina charakterů je zajímavá, ne-li vyloženě přitažlivá, a není tam nikdo, koho bych se chtěl zbavit, ani nikdo, kdo by mi byl vyloženě putna. Ani po druhém dílu stále nemám seriálu co vytknout. Uhura je skvělá. Boldly go...

Star Trek: Podivné nové světy - Podivné nové světy (2022) (epizoda)

Herci jedou, charaktery samy o sobě fungují, scénář dává smysl. Dokonce teď už beru i tuhle verzi Spocka, ač v Discovery jsem ho prostě nemohl pozřít. Hodně slibný rozjezd. Teď bude hlavně důležité, jak budou fungovat a dávat smysl interakce postav plus jestli se vážně budou držet epizodičnosti a nepůjde o pětadvacátou záchranu galaxie.

Dexter - Otcovy hříchy (2022) (epizoda)

Dexter sice v tomto díle zemřel, ale ne až na konci, nýbrž při zabití Logana. Už samotné jeho napadení bylo mimo charakter, důkazů nebyl dostatek, ale jeho zabití Dextera jako postavu odpravilo. Zbytečná scénáristická zkratka. New Blood byl fajn, ale zasloužil si delší a citlivější uzavření, a to ještě minimálně dalšími dvěma díly. S tím úplným závěrem problém nemám, dá se přijmout a pochopit, ale to, co k němu vedlo, vážně nedávalo smysl.

Moře klidu (2021) (seriál)

Jako fakt 69 %? Jenže tohle není nice. Kupa fyzikálních a biologických bot bez jakéhokoliv náznaku o jakkoliv ne/uvěřitelné vysvětlení (třeba takový zákon zachování hmotnosti nikde nikomu nic neříká?), nevýrazné postavy, iracionální chování takřka všech zúčastněných. Dohromady absolutní neschopnost zachovat divákovu suspension of disbelief, pakliže ve škole aspoň trochu dával pozor. Kdyby tam dokázalo bavit aspoň něco jiného, jenže pusto a prázdno. Mnohem raději divákům doporučím minisérii White Wall.

Parallel (2018)

Solidní žánrovka, na které oceňuji to, že není překombinovaná a dokáže pevně držet nastavená pravidla, a to takřka do samého závěru (nebo možná až úplně do konce). Na druhou stranu však ani nenabízí nic nového, kvůli čemu by si ji měl divák zapamatovat a měl důvod se k ní kdy vrátit.

Invaze (2021) (seriál)

Největší botou tohohle díla je tempo. Buď to měli sfouknout během šesti dílů, nebo se za těch 10 dílů měl děj posunout mnohem dále. Druhou botou je to, kolik linek rozehráli a nedokončili - jako by si mysleli, že mají zaručené minimálně tři řady. O tom bohužel pochybuji. Co naopak musím pochválit, jsou herecké výkony zejména některých dětských herců.

Příběh temný a strašidelný (2021) (seriál)

Tak cílovou skupinou budu zřejmě já. Doma jsme se moc pobavili. Nejvíc jsme si oblíbili Doty, jejíž hlášky byly prostě boží (škoda, že její hláška o spinoffu není pravdivá). Musím hodně pochválit český dabing, zní o dost lépe než originál - jen tedy vyjma písniček, které byly chabé.

Stín v oblacích (2020)

Sice jde o nehoráznou blbost, ale až na úplný závěr, kde bylo úplně jasné, co nastane, šlo o vcelku dynamickou (tedy zábavnou) záležitost s pěkným hudebním podkresem. Ale bez Chloe by to nefungovalo, co si budeme povídat.

Love, Death & Robots - Duch Vánoc (2021) (epizoda)

Naprosto boží, dosud nejlepší díl! Úplně mě z něj mrazilo! To se mi fakt, fakt, fakt nestává. krásná a vhodně zvolená animace zdůrazňuje atmosférický kontrast mezi úvodem a tím, co následuje.