Holky z červeného gauče - Jiný svět (2021) (epizoda)

Vyzerá to zatiaľ mierne primitivne a hlúpo, ale zároveň to má svoje svetlé momenty, optimálnu stopáž a správnu údernosť, čiže ma to nenudí...

Mory Vratislavi (2018)

Vzhľadom na predchádzajúce pecky, ktoré som od Patryka videl, som bol pravdupovediac dosť sklamaný. Také se7en z aliexpressu, nech sa radšej do budúcna Patryk venuje svojím absurdným poviedkam z prostredia poľskej mafie, ktorá ešte stále žije v 90. rokoch, pretože to mu ide rozhodne lepšie.

Like House (2021) (pořad) odpad!

Môj cringemeter začal  podľa očakávania hlasno pípať po prvej minúte. Ako tradične pri podobných "záležitostiach" dávam odpad po polovici prvej časti a je mi to u piči.

Zákon gangu: Mayové - Lahun Chan (2019) (epizoda)

Ako nebudeme si klamať, tie zápletky, riešenia a dialogy sú priemer, celkom solídny priemer, ale stále to baví, nevlečie sa to, stále sa niečo deje.

Kobiety mafii 2 (2019)

Plytká stupidita, snáď ešte väčšia ako jednotka, Patryk tu už naplno pustil uzdu svojej fantánzií. Ale ja som sa bavil extrémne, všetky tie dialogy v angličtine sú totálne brilantné a pri scéne s medveďom na bicykli ma regulérne objebalo. Oproti jednotke ide podľa mňa ešte viac o absurdnú komediu ako o nejaký akčný film, strašne veľa vecí tu nedáva absolútne žiadnu logiku, celému filmu chýba v podstate nejaká základná kostra a je to ako keby len zložené z nejakých bláznivých gangsterských historiek z Poľska v 90. rokoch, ktoré spolu ani nejako nesúvisia. Neškodná blbostička, ale ako vravím, zabaví...Trojku už ale asi nie Patryku.

Kobiety mafii (2018)

Kurva, tak toto bola kurva nálož kurva! Špeciálne od chvíle, keď sa prvý krát zjaví opatrovateľka, sa rozbieha šialený kolotoč udalostí, ktorý vám už nedá vydýchnuť až do konca filmu. Lahko bizarné postavičky sú absolútne brilantne napísané a zahrané a naozaj si nedovolíte čo i len tipnúť, čo sa odohrá nasledujúce minúty a len sa nechávate unášať tým bláznovstvom. Jasné, nie je to žiadna intelektuálna "podívaná", ale tie vyše dve hodiny vám uplynú kurevsky rýchlo kurva. Môj prvý Patryk Vega, ale určite nie posledný, poľská kinematografia ma momentálne najviac baví z úplne všetkých, vrátane americkej, a tak teda ukončujem túto recenziu obligátnym bravo kurva, bravo!

Devadesátky (2018)

Nj, až tak rozdielne tie 90s v USA od tých našich nakoniec neboli. Skateboardy, kazety, plagáty na stene, rozťahané oblečenie, ktoré by dnes na seba nedal ani bezdomovec, retardované účesy... Je tu veľmi pekne znázornené, aj vďaka civilnému a neskutočne prirodzenému Suljicovi ako rýchlo sa dá do tých sračiek spadnúť, prvé cigarety za školou, alkohol, drogy, sem-tam nejaké bitky. Z drvivej väčšiny, aspoň z môjho okolia, vyrastú normálni dospelí ľudia, smutnejší pohľad je na tých, ktorým sa to nepodarí. Sympatický retro filmík, aj keď som čakal skôr nejakú komédiu, o ktorú sa, aj napriek popisu, v žiadnom prípade nejedná. A veľké plus za Nirvanu.

Zákon gangu: Mayové - Xaman-Ek (2019) (epizoda)

Zábavná road trip bráchov a zopár nových "tajomstiev". Ako to už býva pri takomto type seriálov, na plno vecí sa absolútne zabudne a vyšumia do prázdna, ale stále je to celkom pohodová a nenáročná zábava zo zaujímavého prostredia.