• Krátkometrážní

Summerhill (2008) (TV film)

Úžasný. Celý film je udělaný tak, že působí jako pohled dětskýma očima, je plný fantazie, naivity, ideálů a boje proti nesmyslnému světu dospělých. Je sympatické, jak se někteří dospělí dokázali v průběhu filmu do dětského světa vždy alespoň na chvíli přenést. Vynikající výkon v podání Holly Bodimeade (Maddy). Trochu mi lezla na nervy její matka, ale to byl nejspíš záměr. Občas jsou trochu přehnané dialogy, zvláště rozhovory Maddy a její matky působí jako velká neúcta k dětskému uvažování. Pro děti úžasný koktejl fantazie, pro dospělejšího diváka, kterému trocha toho dětského uvažování zůstalo je to krásná hravá bitva za příjemnější svět a za prožití krásných dětských let. Já chci do Summerhill! *** Ve zkratce: Jedna nadčasová škola nebyla pochopena tupou státní institucí.

Skřet v tísni (2010) (studentský film)

Originální, zajímavé, výborně zvolená hudba. Místy nejsou dotaženy detaily lokací, logo "nadace" mohlo být lepší, nehercům není ideálně rozumět. Trochu tomu chybí hlubší pointa, nicméně na této stopáži to funguje docela dobře. Masky na studentský film povedené. *** Ve zkratce: Zachraňme ohrožené skřety.

Batman - Gothamský rytíř (2008)

Pěkná vizuální stránka na pomezí mezi klasickými animáky a anime dokáže vtáhnout do děje, ale po nějaké době začne psůobit stereotypně. Místy pak animace vypadá příliš digitálně. Dělení na kapitoly narušuje jednotnost filmu. Chybí ucelující závěr. *** Ve zkratce: Netradiční animovaný Batman.

Key to success (2010) (studentský film)

Film s myšlenkou, dobrým zpracováním a několika nápaditými záběry. Chybí mu však klíč, kterým by si diváka získal. *** Ve zkratce: Všechny cesty vedou přes klíče.

Odcizení (2010) (studentský film)

Zajímavě stylizovaný studentský film, který se však snaží z velmi primitivní pointy vytvořit něco gigantického, což se mu zejména díky horšímu technickému zpracování a některých do očí bijících nedostatků (např. přepálená fotka dívky v prostřizích) nedaří. *** Ve zkratce: Pozor na práci!

Groteska (2010) (studentský film)

Příjemná oddychovka dobře využívající přednosti žánru. *** Ve zkratce: Za láskou až na kraj světa.

Hlas (2010) (studentský film) odpad!

Horor, při kterém jsem se nebál ani nesmál. Člověk, který by měl působit jako hlavní zdroj strachu působí hodně trapně, stejně jako panicky vyděšená hlavní hrdinka. V rámci žánru film nepřináší nic nového, jen samé kýčovité scénky bez známky invence.*** Ve zkratce: Nějaký jouda v obleku se objevuje na všech displejích a hlavní hrdinka se z toho může zbláznit.

Dirka (2010) (studentský film)

Zajímavě pojatý film, který se odehrává ve dvou světech propojených dirkou. Velmi kreativně řešené titulky přechází do nudného světa, jehož veškerou energii převzal svět malý, neznámý, který s ním však sdílí stejný prostor. Škoda místy horšího zpracování a příliš konzervativní stylizace reálného světa. *** Ve zkratce: Kopírováním od druhých vlastní svět nezlepšíte.

[L]egoist (2010) (studentský film)

Kvalitně zpracovaný studentský film, zejména po zvukové stránce. Animace je dobrá, ale díky použití Lega jako jediného prvku chybí jakákoli výraznější autorská stylizace. Pointu film téměř nemá, celé je to takové pobíhání od ničeho k ničemu, ve kterém se parodují známé filmy. *** Ve zkratce: Manželský pár řeší problémy přes ovladač legovize.

Nebylo nebylo (2010) (studentský film)

Zajímavě pojatá alternativa na pohádkové téma s charizmatickým hercem v hlavní roli. Pointu filmu však nejspíš pochopíte poměrně brzo a pak už vás nic nepřekvapí. Kromě zajímavých střihů, dobrých kostýmů a příjemných lokací film sází zejména na podbízivost v podobě jedné z nejoblíbenějších českých pohádek. *** Ve zkratce: Buďto budete mít rádi pohádky nebo... Neeeeeee.