• Krátkometrážní

Game Over (2010) (studentský film)

Zajímavý pokus o proniknutí do světa počítačové hry, který bohužel skončil tvrdým fiaskem hned na prvním levelu. Nesympatický hlavní hrdina, který navíc mluví velmi neherecky nedokáže příliš navodit dojem zažraného herního maniaka a přehrané projevy typu OMG dělají z celého filmu silnou parodii. Zajímavá scéna s hráčovou matkou je přehraná tolik, že se tomu někdo aspoň zasměje. Největším kladem filmu je ztvárnění fantasy postav ze hry, které vnáší do filmu v kombinaci s plakáty v pokoji trochu té pravé "hráčské" atmosféry. *** Ve zkratce: Cédéčko, které někdo vyhodí, asi nebude úplně v pořádku.

Stalo se (2008)

Perfektně natočený naturalistický film. Úplně nejlepší na tom je, že stejně jako většina lidí brzo zapomene na varování přírody, tak stejně rychle zapomene i na tento "pro ně" nezajímavý film. Sice to ve mně nenechalo nějaký extra hluboký zážitek, ale i tak mi film přijde hodně originální a zajímavý. Navíc je z filmu cítít, jak mechanicky ničí jeden život za druhým bez sebemenšího mrknutí, stejně jako to spousta lidí dělá přírodě. *** Ve zkratce: Až včely zmizí... Tedy pardon: Až lidé začnou létat z mrakodrapů... bude osud lidstva viset na vlásku.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Není to zas taková pecka, aby to bylo mezi nejlepšími 10 filmy, ale velmi dobře napsané dialogy v kombinaci s výbornými hereckými výkony dělají z tohoto lokacemi skromného filmu velmi zajímavou záležitost. Obrazová stránka mě asi v půlce začala trochu nudit. *** Ve zkratce: Největší obrat v dějinách: z 1:11 na 12:0!

Planeta opic (2001)

Burtonova verze Planety opic, aneb jak chudáci opičky k moci přišly. Úžasně morbidní konec! *** Ve zkratce: Oooo ooo oo opičky!

Mars útočí! (1996)

Burtonův násilný odpočinek, během kterého se mu podařilo zničit ***, ********, *****, **** ******* a především pak ********, zabít *********** a **** ********** s ********, z čehož všeho si v neposlední řadě dělal srandu. Bohužel já se začal smát až ke konci a navíc jsem nemohl vystát fakt, že ti mimozemšťani vypadaj tak děsně digitálně. Jestli něco nesnáším, tak jsou to digitální mimozemšťani. Víte, ono mi ani tak nevadí, že jsou zelený a neoblíkaj se podle nejnovější módy, ale šíleně mě na nich sere, že jsou prostě digitální! Jo a pusťte jim nějakou pěknou hudbu. *** Ve zkratce: ... Pif paf. ... Pif paf pif paf pif paf. ... Chodíš s někým? ... !!!

O makové panence (1972) (seriál)

Poměrně slabá animace v kombinaci s lehce přihlouplým dějem dokáží zatřást i s makovicí. Ale i přesto se na to dá dívat.

Strážci - Watchmen (2009)

Velmi intelekutální postavy s velkými charismaty se topí v poněkud primitivním ději, který se snaží rychlými prostřihy mezi flashbacky do jiných časových rovin vytvářet iluzi propracovanosti. Postava Dr. Manhattana je po vizuální i dialogové stránce na hodně dobré úrovni, bohužel ani těch pár geinálních hlášek nedokáže celkový dojem výrazně zvednout. Tak jako dokázal Zack Snyder jednotnou a pohlcující myšlenkou vykřesat z 300: Bitva u Thermopyl maximum, tady se ztrácí v různě pojatých lokacích. Hudba se skládá ze vzájemně nesourodých částí a celkovému dojmu taky nějak výrazně nepřidala. Když začne vycházet na jevo, že ty strašně inteligentní bytosti jsou ovládány až na jednoho těmi nejprimitivnějšími pudy, ztrácí atmosféra i onen intelektuální nádech. Chtělo by to odstřelit některé zbytečné scény, aby se film jako celek zachránil a nebojoval proti sobě. *** Ve zkratce: Na Marsu lidé nejsou a je tam krásně.

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Originální seriál, který se však po nějaké době neubrání lehkému stereotypu.

Rychlá rota (1989) (seriál)

Nejradši mám Gadgetku!

Gumídci (1985) (seriál)

Rád piju hopsinkovou šťávu.