Pavučina snů (2003)

Slepenec jakoby několika příběhů, které by k sobě vůbec ani nemusely patřit a film to poškozuje. Začiná to jako Vetřelec, pokračuje stylem rodinného sci-fi a končí akční sekvencí. Přesto se mi tahle adaptace knihy Stephena Kinga líbila a snižuji hodnocení o jednu hvězdu za uvedenou nepovedenou stavbu filmu.

Zelená míle (1999)

Mám rád filmy s prvky sci-fi. Mám rád herectví Toma Hankse. Mám rád Zelenou míli. Velmi silný film. Sam Rockwell je skvělej psychouš a nejlepší herec ve vedlejší roli je nesmrtelná myš.

Tenkrát na Západě (1968)

Nádherný vizuální prožitek, podpořený jednou z nejsilnějších hudebních složek, jaké se v dějinách filmů objevují. Film bez hudby by přišel o velkou část své působivosti a dlouhé nájezdy kamery, záběry přírodních scenérií, by působily jako vycpávka. Takto ale tvoří celek jedinečný filmový zážitek, a snímek se po právu stal kultovním. Můj jeden z nejoblíbenějších filmů vůbec. Skvělá režie, kamera, výběr a výkony čtveřice hlavních hrdinů (Cardinale, Bronson, Fonda, Robards) a v neposlední řadě krása exteriérů.

Chlapci a chlapi (1988) (seriál)

Krásný komediální seriál, viděl jsem ho těsně před vojnou a dlouho jsme se ještě bavili vtipy v něm obsaženými :-)

Spalovač mrtvol (1968)

Strašný film ... ve smyslu dopadu na citlivého diváka. Trošku odlehčení přináší role Vl. Menšíka, ivančického rodáka, jsem též a jsem hrdý:-). Jinak je film podobenství které nestárne, a nápad kamerana udělat vše na ČB materiál kvituji s povděkem. Taktéž scény dělané rybím okem jsou pěkné. O hudbě nemluvě. Tento film měl dostat podle mě Oscara - bohužel byl zavřen v trezoru -věřím tomu že by se tak stalo. Výkon R. Hrušínského je famózní.